şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'nin ilk stadyum konseri. bryan adams'ın projektörleri beleştepe'ye çevirmesini saygıyla anıyoruz.
    (bkz: #7418616)
  • bryan adams'ın robin hood filmi ve soundtrack'ıyla beaber tüm yurdumuzda revaşta olduğu dönemde yapılan ilk stadyum konseridir. daha sonra yapılan hiçbir stadyum konseri o dolulukta olamamıştır.
  • bryan adams konser sonrasi turk bayragini alip sallamis, seyirci de gaza gelip dag basini duman almis sarkisini soylemisti. arkadasin nufuslu buyukbabasi sagolsun, herkesden once stadyuma vipten girmis ve en onde tepinme sansini bulmustuk(bkz: piclik). davuclu cift-cross getirmisse de hic abanmayarak hayal kirikligi yaratmisti.(bkz: hey gidi)
  • memleketin nasil bir bedbaht talihi varsa artik ancak 1992 yilinda ve bryan adams ile gerceklesmistir ilk stadyum konseri.. daha evvelinde izmirde alsancak stadinda yapilan "polis gecesi" ve onun evvelinde ataturk stadindaki "akdeniz oyunlari" konseri gibi konserler gerceklesmis olsa da "istanbula kar yagmadan türkiyeye kiş gelmez" düstürü cercevesinden, türkiyenin ilk stadyum konserini verme işi bryan adams a kaktirilmistir..

bryan adams gibi kanada'dan cikabilecek en iyi seyin (ki bryan adams in sikko oldugunu da goz onunde alarak düsünürsek) "yahu hotellerden evlerden bakiyorlar sahneye üstüne bi de saha dolmus" seklinde sasirmasi makul karsilanmalidir.. donemin kemancisinda verilecek bir konsere bile "oha koca kemanci doldu sayemde" diyebilecek bir arkadasin konserine bu kadar kalabalik tamamen "abi stadyumda konser tipki queen gibi" diyerek gelmistir o zamanlar..

konserin en kayda deger yani anton corbijn in konserin goruntulerinden video yapmasidir.. http://www.youtube.com/watch?v=fwucl7efzr0 soyle verelim gecmisi analim..
  • http://www.youtube.com/watch?v=zefipm1sekk

edit : ayrıca bu videonun 30. saniyesinde camdan içeri bakan kız ne güzeldir yahu. adını bilen beri gelsin.
  • turkiye'deki ilk stadyum konserine gidiyoruz diye heyecanla gittigimiz konser. daha once acik havada bir jethro tull konseri olmustu, o gunden sonra turkiye'deki en buyuk rock konseri olacak diye gaza gelip summer of 69 sarkisinda t-shirtlerimizi cikarip sallamistik. halbuse ben o sarkidan nefret ederim. demek o zamanlar seviyo muymusum? yoksa stadyumda rock konseri diye gaza mi gelmistim? hic hatirlamiyorum.
  • bu konser için gelişinde, do i have to say the words parçasının video klip görüntülerinin önemli bir kısmını istanbul'da çekmiş, hem de bu konserden ufak tefek görüntüleri klibe dahil etmiştir. böylece bryan adams'ın ilk istanbul konseri akıllarda daha fazla yer edecek hale gelmiştir.
  • 10'lu yaşlardayız o zaman, öyle stadyum konserlerine yalnız filan gidilecek yaş değil henüz. baba o gece güney afrika'ya uçacak. gözlerimden yaşlar gelircesine aşığım bu arkadaşa da. hayranlığı aşmış olay. odada yer gök posterleriyle dolu.
    konsere gidebilmek için ne açlık grevim kalmış ne walkman parçalamışlığım. hızla çarpıldığından olacak ki inen oda kapısının camını saymıyorum bile. ergeniz ya baba havalimanına giderken beni stadyuma atacak konseri izleyip eve döneceğim.
    olmadı, başaramadım. içimde uktedir.