şükela:  tümü | bugün
 • ohal nedeniyle bugün (28.07.2016) yurt içi yüksek lisans ve doktora bursları durdurulmuş bulunmaktadır.

  http://www.tubitak.gov.tr/…ile-ilgili-onemli-duyuru

  "15.07.2016 tarihinden sonra ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü durum dikkate alınarak 2211-yurt içi lisansüstü burs programı kapsamındaki tüm yüksek lisans ve doktora burs programlarının burs ödemeleri durdurulmuştur."

  yahu bununla geçinen insanlar var. bu sayede okuyan insanlar var. anlıyorum eski dostlarına vermek istemiyorlar ama suçsuz olanlar ne yapsın? umarım toplu bir şekilde sonradan ödenir. bursu alanlar da bu süreçte tekrar verilene kadar dayanabilirler.

  edit: tübitakın parası bitti diye bir söylenti var ama bilemedim.
 • inanilir gibi degil. bu bursla gecinen bir suru insan taniyorum. bunun ohalle darbeyle ne ilgisi var. belirlersin fetoculeri, kesersin burslarini. istiyorsan odediklerini de geri alirsin. bir suru ogrenci ikinci bir emre kadar egitimine devam edemeyecek.
 • çok büyük sıkıntılara neden olacak tübitak hamlesi. arkadaş yaşanan olağanüstü durumlarla bunun ne alakası var? doktorası yüksek lisansı yanacak, atılacak insanlarla ilgili zaten sözleşme gereği yaptırım hakkın var da geri kalanları neden mağdur ediyorsunuz? bari bir tarih verin, devam ettirildiğinde hak kaybı yaşanmaması için eksik aylar ödenecek deyin. yazık.
  zamanında kısmi olarak alıyordum o kesildiğinde bile boşluğunu hissettim bu parayla geçinen insanlar ne yapacak!?
 • bursu durdurmak niye yapılır burs ulan bu işte adam bir şekilde hak etmiş/kazanmış ona güvenip yola çıkmış akademik olarak devam etmeyi seçmiş. şimdi bu insanlar ne yapsın iş mi bulsun? yaptıkları çalışmaları yarıda mı bıraksın? koca koca insanlar yeniden ailelerinden mi para istesin ne kadar istesin nasıl istesin? kısaca bırakın arkadaşlar bu işleri desinler, gidin yurt dışına çok meraklıysanız desinler ama böyle aha da vermiyoruz hadi uğraşın demesinler amk.
 • "olağanüstü durum dikkate alınarak" nedir yahu. yok muydu başka bahane? burs ile ohal'in ne ilgisi var? hayvanat bahçesinden tübitak'a atama yaparsan böyle olur.
 • bu bursla geçinenler için oldukça ümitsizlik verici bir durumdur, zira pek çok akademik öğrenim gören genç insan bu bursla çalışıyor/yaşıyor...umarım kısa zamanda çözülür.
 • anlam veremediğim eylemdir. bu seneye kadar yüksek lisans öğrencilerine bu bursların verilmesinde yüzde 50 ales, yüzde 50 not ortalaması etkili oluyordu herhangi bir mülakat gerektirmeyen burslardı. buraya herhangi bir sızma olabileceğini düşünmüyorum.
 • yüksek lisansımı bu burs sayesinde tamamladım ki onda da 1 sene sonra anlamsız bir şekilde kesmişlerdi(benden önceki sene alanlarda burs bilimsel hazırlıktan sonra başlıyordu benimle birlikte bilimsel hazırlıkla başlattılar ve bana bu nedenle 1 sene burs verdiler 1 sene almadığım halde hakkımı kaybettiğim söylenerek, benden önce almaya başlayan kişiler benim kesilmişken almaya devam ettiler)

  bursu hakettiğinizde memur kefille burs toplam tutarı kadar senet imzalanıyor. burs verdiğin adam sıkıntılıysa kendi olmadı kefilinden alırsın zaten.

  bu bursla akademik kariyer yapmaya çalışan insanlar için çok üzücü bir karar
 • hiçbir mantıklı gerekçesi olmayan durum. doktoraya yüksek lisansa yeni başlayan bırakır, bitirmek üzere olan bir şekilde idare eder bitirir. eğitiminin ortasında olan ne yapacak? bıraksa emeklerine yazık, bırakmasa nasıl geçinecek?

  zamanında teröristlere verilen bursların acısını masum insanlardan çıkartan ve 3 satırlık hiçbir akla sığmayan bir açıklamayla bunu bildiren kurumun, arabaya led takıp aydınlatan adama destek veren kurumla aynı olması sizi şaşırttı mı?