şükela:  tümü | bugün
  • türk büyük töre ve normları kanununa göre bir kadın için tam da evlenme ve hemen akabinde çocuk yapma yaşı.

hiç bir 26 yaşında kadın görmedim ki evlenip çocuk yapmaya hazır olsun. her zaman daha küçüktür.

hiç bir 29 yaşında kadın görmedim ki evde kalmış damgası yememiş olsun. her zaman evlenecek olgunluktadır.
  • 18 yaşında insan gerçekten yeni bir insan olduğunu düşünüyor bi nevi erkekliğe ya da kadınlığa tam anlamıyla adım atıyor.28 yaş ise biraz ruhsal bi şekilde orta yaşa adım attığınızı hissettiriyor. neye dayanarak böyle bi çıkarım yaptın derseniz kanepeye dayanarak derim.
    espriden de anladığınız üzere sik gibi yaş afedersin. 25 olursun 30 olursun 35 olursunda 28 nedir ya.
  • daha kötüsü için (bkz: 29 yaş)
  • yirmi sekiz yaşındayım...hem yirmi, hem sekiz.

hakan günday'a bir saygı duruşu tadında... (bkz: #24768164)
  • insanın diriliğinin, canlılığının yavaşlamaya başladığı yaş. olgunlaşma korkularının, yüzde oluşan kırışıklıkların, beyazlamaya başlayan saçların yarattığı kaygıların gölgesinde başkalışım geçirilmeye başlanılan yaş.. tutkular azalır, elde edilemeyenler için seçicilik bahanelerinin arkasına saklanılır. hayat sanki daha bir anlam kazanır lakin korkuların gölgesinde o hayat hak ettiği gibi yaşanmaz. bir şeylere daha çok sahip olma isteği sarıp sarmalar insanı. birileri ile bir hayatı yaşama isteği sevgiden çok kaygılardan dolayı istenmeye başlanır. etrafınızda insanlar değişmeye başlar, sizi değişmeye zorlar. hırçınlık yerini zayıflıklara ve sakinliğe bırakmaya başlar. kısacası hayatın ikinci perdesinin başlangıç noktasıdır 28. yaş.
  • 28 yaşına kadar anne olmalıyım çok geç olur 28'i geçerse diye düşünülerek henüz 24 yaşında korunmasız cinsel ilişkiyle tanışılabilir. öyle korkunç bir yaştır işte 28..
  • en sakat yaş. nasıl bir sınırda olduğunuzu anlamak için iş ilanlarına bakmanız yeterli. hani şair der ya" sevmek için çok geç ölmek için çok erken" aynen böyle işte.
  • 27den sonra girersin.
  • 30 a varmamış olmanın sevincini, 20 leri aşmak üzere olmanın kederini yaşatan yaş dilimi.
    ciddi manada olgunlaşmaya başladığını hissettiğin yaş aynı zamanda.
  • "bi şekilde evlenmeye karar versen, evlilik süreci, evlendikten sonraki cicim ayları filan derken en erken 31'inde anne olabilirsin.. çocuğun 20 yaşındayken sen 51 yaşında olacaksın yahu, iyi mi kötü mü, ne ki bu.." gibi şeyler düşündürür insana 1.8 saniye kadar. neyse ki bu düşünceler akılda pek uzun süre yer etmiyor, 1.8 saniyenin sonunda yine raadız.