şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle ilgili paylaşımlara yayın yasağı getirilen olay.

link

edit: link eklendi.
  • ibb’nin fakir çocuklarına bedava dağıttığı sütün maliyetinde kuruş kuruş inceleme yapanlar bu başlıkta görünmez.
  • amaaan toplasan 40m $ etmiyor. baslik acmaya degmez.

18 yildir kimleeer kimlerle beraber, nereden nereye para kaciriyor.

pesin edit: sahsimin ironisi mevcuttur.
  • tesaduftur
  • 2008 tarihli o... çocukları diye bir film var, inanır mısınız tam da buna benzer bir olaydan bahsediyor. baya öngörülü filmmiş gerçekten. "hayat sanatı taklit eder" diye boşa dememişler.*
  • (bkz: kartal anadolu imam hatip lisesi)

babama kızıyorum.. keşke ben de oraya gitseydim..
  • ne bilal'i tanırım, ne olayı biliyorum, ne de başka birşey.. sadece karşı olduğum, tee eski zamanlardan beri kafama takılan bir sorun var.

başbakanın, cumhurbaşkanının veya bir bakanın yakın arkadaşı / akrabası olsam, devlet bir ihale açsa, birşey almak istese, o hizmet veya mal da bende var, hem de uygun fiyata... o ihaleyi alsam gariban hayatım kurtulacak.... gidip başvursam, hatta ihaleyi tam alacakken sözkonusu arkadaşım bakan/başbakan/ cumhurbaşkanı arkadaşım arasa "olm elinherifi, sen şimdi bize yakınsın, lafı sözü olur, seni çıkarıyoruz ihaleden" dese.

hem bana haksızlık, hem de malı ucuza alabilecek olan devlete haksızlık değil mi?

işte onun için bu haberlerde baktığım detay, kimin nesinin akrabası olup olmadığı değildir. ihalede mali bir usulsüzlük var mı, ona bakarım. eğer devlet 5 liralık malı 50 liraya almışsa, çok afedersin değil akrabası, ihaleyi alan eskimo vatandaşı bile olsa yerin dibine batsın.. ama tersiyse, ihalede bir usulsüzlük yoksa, fiyatta bir problem yoksa, rakipleri ekarte etmek için bir çakallık yapılmamışsa o zaman sırf tanıdık akrabalık var diye zırlamak da kendi başına bir adaletsizlik oluşturur bence.
  • akpli anasının çocuklarının ekrem imamoğlu'nun 280 liralık ihalelerinde sorguladıklarının binde birini yapmalarını beklediğimiz başlıktır.
  • gözlerini para bürümüş bunların, yazık!
  • 20 yıldır bunun gibi o kadar çok ihale vs. olduki sayamıyorum artık ama tabiki bunların kralı türk telekom özelleştirmesi. neyse umarım devran döndüğünde bu ihalelerin peşine düşecek yürekli bir savcı çıkar.