şükela:  tümü | bugün
  • hesaplamalarıma göre doların 6 tl yi göreceği kurdur.
  • günlük 1 kuruş artsa 5,60 tl
    günlük 2 kuruş artsa 5,80 tl
    günlük 3 kuruş artsa 6,00 tl
  • en son 4 liradan dolar almıştım ki alım fırsatını bekledim durdum. iki aydır da türk param eridi durdu. bugün daha fazla beklemek istemedim ve 6,28 liradan dolar aldım. 2 ay beklemekten dolayı param yüzde 50 civarında eridi. bu kadarını söylüyorum. 29 ağustos ne olur bilmiyorum ama bu dolar 7 liraları eylül ayında vadesi gelen döviz borçları sebebiyle zaten geçecek.
    zeus yardımcımız olsun.
  • moody’s türk bankalarının notunu düşürdüğü için doların yukarı yönlü hamle yapacağını tahmin ediyorum. tahminim günü 6.40 ve üzeri kapatması şeklinde olup yatırım tavsiyesi değildir.
  • makastan ötürü al sat yapılamıyor. bu durumda altına girmek daha mı mantıklı merak ediyorum.

hiç anlamadığım olaylar..
  • haşmetlimizin, 'eyy moody's sen kimsin ya' açıklamasından sonra yükselecek kurdur.
  • moody's in bankaların notunu düşürmesi ile birlikte sıkıntılı olan sürecin bir de "faiz lobisi" kafası ile harlanarak doların ateşini yükseltmesi ne yazık ki ülkemiz için en olası senaryo olacaktır.

eskiden winter is coming sözü oldukça sevilirdi ve şimdi türkiye için gerçekten winter is coming.

tabi ülkecek ağustos böceği kafasında takıldığımız için karıncaların eline düştüğümüz zaman masallardaki gibi insaflı olacaklarını düşünmek hala masallara inanmak ile eşanlamlı olacak.

trajikomik veri sitesi

investing grafikleri - o yeşil çubuklar bize yükselenler aslında
  • al sat işi mevcut ortamda büyük risk taşıyor bana göre. makaslarda buna pek izin vermiyor zaten. türk lirasının değer kaybı hızlı olduğu için herhangi bir büyük artışta pozisyonunuz tl de ise direk zarar edersiniz. bana göre en güzeli dövize geçip uzun vadeli düşünmek gibi duruyor. ytd.
  • 6.35-6.45 civarında seyredecek kurdur. hiç öyle analiz kasmaya gerek yok, 7.20 yü görene kadar her gün azar azar yükselecek. arada bi düşer gibi yapar, kar satışıdır o. panik yapma. sessizce izle uzaktan. doların varsa 3 kuruş kazandım, paramın değerini korudum diye sevinme, harcadığın her kuruşta zarar ediyorsun. kaçarı yok, paran pul olacak. dolar borcun varsa da çok üzülme. batan tek sen değilsin. ülkenin yarısı seninle aynı durumda. diğer yarısı mı? bir kısmı zaten ölmüştü fakat gömeni yoktu, bir kısmı da voleyi vurdu, kendisine yer beğeniyor.
  • 6 ile 7 arasinda gezinecektir.
    paraniz kaldiysa yatirim tavsiyesidir.