• bahsedeceğim olay bir yakınımın başından geçen ve herhangi bir demokratik ülkede istifaya götürecek bir olayın nasıl görmezden gelindiğini , üç maymunun oynandığını , bazı siyasetçilerin vatandaşına verdiği değeri, belediye başkanını kendinden olunca nasıl kollandığını, gösterecek arsızlığı anlatacaktır.

maalesef ülkemizde muhalif partiler bile böyle..zaten kafa yorup da artık sinirimi bozmak bile istemiyordum ama yakınım olunca yazmak durumunda kaldım. belki bu paylaşım hala vicdan sahibi, gerçekten bu ülkenin kurucu partisine gönül vermiş hakkaniyetli yöneticilerine ulaşır ümidi ile yazıyorum.

tarih 29 ağustos 2020 ve yer fethiye merkez. mağdur olan kişi fethiyenin en işlek caddelerinden birinde içerisinde kız arkadaşının da bulunduğu araçla, parke taşlı tek şeritli yolda ilerlemekte. tahmin edebileceğiniz gibi bu yollarda otuz kırk km'nin üzerine çıkmak bile hem araç hem yayalar için tehlikeli. zaten yolun sağ tarafında da araçlar park etmiş ve sürücü yabancı bir yerde de olduğundan dolayı trafik kuralları içerisinde azami hız limitine uyarak ilerliyor. aracın arkadasından tam kadro şekilde başka bir belediye başkanının düğününden dönen chp'li belediye başkanlarının konvoyları ve eskortları takılıyor. bunların içerinden muğla büyükşehir belediye başkanı da var. evet korona günlerinde vatandaşa düğünlere katılmayın diyen başkanlar bunlar. neyse efendim bir kısmına yol verebilen yakınım yoluna devam ederken arkasından korna, sellöktör, kıyametler kopararak gelen ısrarla yol isteyen araca da yol vermek için uygun bir yer arıyor. uygun bir yeri bulup aracın geçmesi için yol veren yakınım arkadaki aracın yanında durmasıyla birlikte bişey söyleyeceğini sanarak duruyor. yol isteyen aracın arka koltuğunda oturan kişi , ki sonradan doğruluğu ortaya çıkıyor, kendini ''fethiye belediye başkanı'' olarak tanıtıp neden yol vermiyorsun o..ç.. diyerek tanıtıyor. küçük çaplı bir şok yaşayan ve kız arkadaşı korku içinde kalan yakınım, sadece ve sadece ''kim olursan ol'' diyerek cevaplıyor. bunun üzerine fethiye belediye başkanı alim karaca kapısını sert bir hışımla açıp, yakınımın aracına zarar veriyor, demeden koruması inip arabaya koşarak uçan tekme atıyor. yakınım olay yerinden uzaklaşırken peşlerinden yaya vaziyette koşuyorlar, bu kadar gözleri dönmüş. neymiş efendim belediye başkanıymış neymiş yolda istediği gibi gidermiş neymiş biz avam o kralmış.. bunların hepsi ve hepsi ekleyeceğim mobese görüntülerinde var ve inanın chp bu işi soruşturmadı bile ve hala soruşturmuyor, bu parti sözde iktidara altarnatif olacak hukuksuzlukların karşısında. neyse efendim, kız arkadaşının yalvarışlarıyla oradan uzaklaşan yakınım beşyüz metre sonra trafik ışığında duruyor ve ne yaşadıklarını anlamlandırmaya ve şoka giren, ağlayan kız arkadaşını sakinleştirmeye çalışıyor tabi takip edilip olayın devam edeceğinden bihaber..
    film senaryosu gibi ancak olay maalesef böyle ve detaylıca yazıyorum ki, aklınızda şüphe kalmasın. malum her partinin trölü var, gerçi ne söylesek dokunduğumuz taraf karşı tarafta olmakla suçluyor, neyse

trafik ışığında yeşil yanmasını, -yine mobese kameraları tarafından görüntüleri mevcut ve ekleyeceğim-, bekleyen yakınım kafasını sola bir çeviriyor. bakıyor ki trafik magandaları araçtan inip, korumasının elinde net göremediği cisim ile yanlarında bitiyor. yakınım, nolur gidin arabada kadın var nolur yapmayın yakarışlarına rağmen , aracı parçalamaya, kapıları açıp indirmeye, linç edip öldürmeye çalışıyorlar. sizi fethiye'den çıkarmayacağız, öldüreceğiz, mahvedeceğim şeklinde tehditlerini çok ağır ve sinkaflı küfürlerle birlikte bağıra çağıra toplanan vatandaşların arasında söylüyorlar. evet bu bir belediye başkanı ve kendi seçmeninden hemşerisinden de utanmıyor. daha sonra arabanın içerisinde kadın olduğunu ısrarla dile getirince gidip başkan denen zat o tarafın camını kırıyor.. olay yerine gece bekçilerinin koşması ile araçlarına binip uzaklaşıyorlar.

yakınım gelen bekçilerin asayiş ekibini çağırmasıyla karakola gidip şikayetçi oluyorlar ve polise kendilerini inandırmakta zorluk çekiyorlar ta ki polis mobeseleri izleyene kadar. ayrıca polise saldırganların aşırı alkollü yada madde etkisi altında olduğunu söylüyorlar, bunun üzerine başkan hastaneye götürülüyor ve bingo! alkollü çıkıyor.

sonrası olayın üstünü kapatmak için , araya aracılar koyuluyor ricacılar gönderiliyor ama yakınım davasından vazgeçmiyor.

evet şimdi aklınızda iki soru var , bir bu başlık niye bugüne kaldı? , iki amaç ne?
    başlık bugüne açıldı çünkü yakınım yarın ifade verecek hemde hakaretten, böyle bir utanmazlık böyle bir arlanmazlık var hem darp et hem aracına zarar ver sonrada iftira at. zaten başkan mobese kayıtları çıkmadan olayı yalanlamıştı, foyası çıkınca şimdi de bu yola başvurmuş. amacımız adaletin yerini bulması. kim olursa olsun bu yanına kalmamalı burası demokratik bir hukuk cumhuriyeti. bence eğer chp adaleti arıyorsa bu işin üstünü kapamasın, yoksa adalet yürüyüşü yapmış onu yapmış bunu söylemiş faso fiso, kendi partilisini kollayan partiye kim inanır. neyse..

az kalsın unutuyordum, savcılık : birden fazla kisi ıle tehdit, hakaret, mala zarar
    verme suçlarından 5237 sayılı tck'nın 151/1, 125/1-4, 106/2.c, 53.
    maddeleri ile fethiye belediye başkanı alim karaca dava açtı.

ayrıca adli soruşturmanın yanında , chp'nin bu maganda belediye başkanını disipline sevk etmesini ve içişleri bakanlığının idari soruşturma açıp gerekirse görevden el çektirilmesi gerektiğini düşünüyorum . kimse yanında kadın olan ve tatile gelmiş bir misafire bu şekilde davranamaz ve tehtit edemez. heleki bu bir b-e-l-e-d-i-y-e başkanı.

tüm bunlar olup, mobese görüntüleri, mağdurların beyanları, aracın darp edilmiş resimleri , alim karacanın mobese görüntüleri çıkana kadar olayı inkar edip yalan söylemesine rağmen kimse ''hayırdır noldu'' bile dememiştir. ricam bu hukuksuzluğu görmezden gelmeyin..

kaynaklar:
    (bkz: https://www.haberturk.com/…-istemi-haberler-2852721)
    (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=jc-ujilz5fy)
    (bkz: https://www.sabah.com.tr/…thiyeye-gomecegim-demisti)
    (bkz: https://www.haberturk.com/…an-sikyetci-oldu-2787802)(bkz: https://www.sabah.com.tr/…raf-gibi-aciklama-uzgunum)

burda da alkollü raporu olan haber.
    (bkz: https://www.ahaber.com.tr/…karacanin-yalani-tutmadi)

edit: chp'ye ve vekillere ulaşamamış mı diyenler oluyor? evet ulaşmış '' hepsine söyledim hepsi sırtını döndü, muğla milletvekili ne yaparsan yap dedi, chp iletişim merkezi biz sosyal medyayı takip etmek zorunda değiliz dediler. ayrıca yerel yönetimlerden sorumlu dinazor gibi yıllardır orada duran şahısa ulaşılmış, başkan böyle birşey yapmadım diyor biz ona inanıyoruz denmiştir''

edit2: gelen aracılara, ricacılara sanki mağdur başkanmış gibi anlatılmış ve aracılar gerçeği öğrenince kusura bakma bize böyle anlatılmadı denilerek gitmişlerdir. chp parti olarak, değil olayı araştırmayı, ilgilenmemişlerdir bile. merak ediyorum görevlerinden biri vatandaşların huzur ve esenliğini sağlamak olan parti nasıl ilgilenmez, soruşturma açmaz , disipline sevk etmez. chp'yi bir şirket kendilerinide bol maaş alan yönetici olarak görüyorlar herhalde. sorsan halkçıdır sorsan sosyal demokrattır.

edit3: romalılar! mesaj geliyor, yakının sadece ''ne olursan ol'' mu demiş diye? hem kız arkadaşı hem kendisi aynısını söyledi, kaldı ki 3sn içerisinde ne kadar uzun cümle kurabilir ,söyleyebilir? neden küfür etsin tanımadığı birine? başkan görüntüler çıkmadan ben arabadan bile inmedim demiş yalanı ortaya çıkmış, sonra arabaya asla yaklaşmadım demiş oda yalan çıkmış siz hala mağdur ve mağdure onu demiş mi bunu demiş mi diyor. ama sorgulanması güzel, yakınım ertesi gün ses ve görüntü kayıt eden kameraların olduğu varsayımı ile oradaki esnaftan kayıtları istemiş, sizce ne olsa iyi? zabıta müdürü esnafları gezip kayıtları sildirmiş! siz söyleyin bu mağdur derdini kime anlatsın, nasıl ispatlasın?

edit4: diyorlar ki “yakının kesin birşey yapmıştır”. sorun tam olarak burası işte, görüntüyle her şey sabit olmasına rağmen insanlar inanmakta zorluk çekiyor ama olayın tam bam teli burası. kesinlikle küfür hakaret vs hiç birşey yokken böyle oluyor. tekrar ediyorum mağdurlar kesinlikle küfür yada hakaret etmiyor, işte bu kadar tahammülleri yok vatandaşa, padişahlar ya. partisi bunu soruşturma gereği bile duymadı açıp bir özür dilemedi. sorsan kadına şiddete, mafyaya karşıdır hak, hukuk, adalettir. hadi ordan
    herhangi bir şirketin çalışanı böyle birşey yapsa , şirket mağduriyeti gidermek, adını temize çekmek için neler yapardı, ülkenin ana muhalefet partisi kılını kıpırdatmadı ülkem kimlerin elinde vay haline vay.

edit5: alkol raporu yoğun ısrarlara rağmen, bürokrasimi desem, polisin oyalanmasımı desem olaydan üç saat sonra alınıyor. artan oranlı şekilde alkol oranı her saat yaklaşık otuz promil düşüyormuş. kimyacı ve doktor arkadaşlar daha iyi bilir, yorumları onlara bırakıyorum

edit6: mobese görüntüleri ortaya çıkmadan, başkan yalanlıyor ve kabul etmiyor. olayın aynen bu şekilde olduğunu kanıtlayabilmek için başkanı istifaya davet etmişler, mağdurlar biz “hiç bir şekilde ne küfür ne hakaret ettik , bunu elli kezde söylesek bir şey değişmeyecekti delilimiz o esnada yoktu, biz görüntü yada tanıklara ulaşamıyorduk en sonunda böyle bir istifa çağrısı yaptık” buyrun belgesi
    görsel

edit7: kaynakları ilk gelen google haberlerinden ekledim, beğensenizde beğenmesenizde haberi bu kurumlar yapmış diğerleri, muhalif medya, chp’li olunca pek alakadar olmamış.

edit8: öncelikle herkese teşekkür ediyorum ilgisiz kalmadıkları için. olayı twitır’a taşımak için yeşillendiriliyorum, maalesef benim tag vs açıp yönlendirecek gücüm ve etkim yok yapmak isteyen olursa en baş destek vereni ben olurum

edit9: çok fazla soran olduğundan dolayı bu ediyi yapıyorum, herhangi bir chp’li yöneteci açıklama yapmadı yada yakınıma ulaşmadı an itibari ile, zaten herhangi bir işlem yapılacağından yada aranacağından da umudu yok. bu korona zamanı mağdur olmasına rağmen ifade için bugün tıklım tıklım olan adliyeye gitti, maganda bey hakarete uğradım demiş,süreci avukatları ile takip ediyor. gerçekten inanılmaz hem tatilin maf olsun hem araban zarar görsün maddi manevi kayıp yaşa üstüne birde adliyelere koş iftiralara cevap için.. böyle bir utanmazlık yok

edit10: muhtemelen bu konu hakkındaki son editi yazıyorum. ilgili parti olan chp'den bir dönüş var mı? diye çok soruluyor. hayır, herhangi bir dönüş yok zaten mağdurun böyle bir umudu da yoktu. açıkçası bu mecrada sorular yanıtlayan ve takip ettiğini bildiğimiz partiden bir geri dönüş bekliyordum ben ama yanıldım. şurda açılan rezalet başlıklarına, şirketler ve kurumlar çok hızlı geri dönüş yapıyor ve bir şekilde çözüm bulunuyordu ama burada öyle birşey olmadı tek görevi vatandaşın sorunları ile ilgilenmek, yönetmek olan parti maalesef asli görevini bile yapmadı, yapmıyor iki kelam siyasi konuşacak olursam ''bunlar mı ülke yönetecek'' dedirtti. demek ki rezillik ''bizden'' olunca susuluveriyor, aman ekmeğimizi ateşe atmayalıma dönüyor olay. sağlık olsun.

edit11: birkaç fethiyeli yazar bahsetti. muğla ve fethiye ilçe başkanlıklarından ses olmadığı gibi. muhalif partilerde yorum yapmıyorlarmış. fethiye akp ilçe yönetimide herhangi bir yorum yapmıyormuş, düşünsenize rakibiniz böyle bir skandala karışıyor ve ses çıkarmıyorsunuz. reis bu duruma el atsın, kendi partisi ne işler peşinde? ne gibi ilişkiler varda, muhalifler partiler bile ufacık eleştiri yapmıyor. birde alim karaca’nın tam kadro chp belediye başkanları ile gittiği düğün akp seydikemer belediye başkanının düğünüymüş. tabi bunlar tevatür ama dikkat çekici husus şu. muhalifler twit yüzünden hapse girsin, chp’li belediye başkanları akpli başkanın düğününden dönerken rezalet çıkarsın hemde halka “pandemide düğünlere mesafe koyalım” derken. neyse
    biz derdimizi kamuoyu ve türk adaletine anlattık gerisi türk adaleti ve kamuoyu vicdanında

edit12: hayır arkadaşlar herhangi bir yeni haber yok, mahkemede adalet yerini bulacaktır

edit13: takip edip bu meseleyi dert edinen, haksızlığa bir küçük sesle bile olsa görmezden gelmemezlik yapmayıp ses çıkaran, kendini birey olarak görüp, özgür, demokrat, laik, sınıfsız bir toplum özleminde olan arkadaşlarım, maalesef herhangi bir özür, olay hakkında bilgi alma yada ziyaret söz konusu değildir. böyle büyük bir ayıbı ancak seçmeninden korkmayan “ne yaparsam yapayım oy verir bana bu tebaa” diyen bir parti yapardı, yaptılar. aradan 5 ay geçmesine rağmen bir aksiyon almadılar, bu saatten sonra alsalarda kendi inandıkları değer ile değil, baskı sonucu almış olacaklar.en azından yakın çevrem, olayın mağdurları, “yıllardır chp’ye” oy veren mağdurların yakınları ilk seçimde kendince tepki gösterecektir. buradaki destek veren, kamuoyu oluşturmaya çalışan güzel canlara vicdanlı bireylere selamlarımı ve sevgilerimi gönderiyorum. herhangi bir gelişme olmaz ise bu son editim olacaktır. birlikte tüm haksızlıklara ve güçsüzlerin sesi olmaya devam etme dileği ile..
  • ilk cezayı chp'nin kesmesi gereken rezalettir.

muhalefet olduğumuz zihniyete benzeyecekseniz size de muhalefet oluruz..
  • daha önce de yerel gazetelerde haber olmuştu.
    kaynak
    daha sonra da özür dilediğini açıklamıştı ama işin bu boyuta geldiğini basından görememiştim.
    özür açıklaması
    mobese görüntüleri
    edit: yaşadığım ilçede gerçekleşmiş, gerçekten iğrenç bir olay. sen belediye başkanısın ve vatandaşa böyle davranıyorsun. bu ilçenin vatandaşı da olur, tatilci de olur. adalet zaten bu ülkede yok ama partisi şu görüntüleri izleyip ceza kesmek zorundadır. hem ilçenin hem partinin adını kirletmiştir.
  • sözde özür metni yayınlamış zamanında. metinde ne özür var ne birşey.aksine beni yıpratmaya çalışıyorlar falan filan diye saçmalamış.

bir zahmet chp bu adamı ihraç etmiyorsa ortada liyakat, eşitlik, demokrasi falan filan konuşmasın.

dün tecavüzcü bugün mafyatik yapılar. ne farkınız kaldı?
  • bir kere yollar senin değil başkan
    istediğin kişiye sövemezsin
    istediğin kişiyi dövemezsin başkan!
    kişilerin alkollü hatta yabancı madde tesiri altında olduğunu söylüyorlar oha.
    bu halk bunu unutmaz başkan.
    başkanlığı yanlış anlayan bir kişinin neden olduğu rezalet.
  • asıl daha vahim olanını izleyin bir de.
    destek de burada
  • şaşırtmayan olaylar bütünü. bu ülkede akp bürokratının kalitesi neyse chp bürokratının kalitesi de aynıdır, al birini vur ötekine, ne chp bu adama bi yaptırımda bulunur ne de savcılıktan bişey çıkar, yanlarına kar kalır bunu yapanların, en fazla birkaç korumayı işten çıkarır milletin gazını alırlar.
  • chp'nin ilgili başkanı ivedilikle partiden ihraç ederek voleyi vuracağı bir pozisyon. ama nerde, burası türkiye. renkler farklı, ahlak aynı...
  • (bkz: aramızda halen chp'yi akp'den farklı sanan mallar var)

ekleme: dilbilgisi
  • buyrun bu chp fethiye belediye başkanı alim karaca'nın olayla ilgili açıklaması:

“..yanında da bi tane bayan var. sonra araştırdık sevgilisi olduğu ortaya çıktı, her neyse bizi ilgilendirmez...”

arkadaşlar ben rüya mı görüyorum? kabus falan mı görüyorum biri beni uyandırsın.
hesabın var mı? giriş yap