63 entry daha
  • sitenin internet adresi, vur kaç yapan ya da icradan kaçan şirket unvanları gibi (turizm ulaşım yemek ithalat san. ve tic. ltd. şti.) olan ne idüğü belirsiz bir firma tarafından yaşatılan rezalet. aslında rezalet değil dolandırıcılık.
  • kendi rezaletini otelin adına mal etmiş yazar düşüncesidir. otelin değil, kendisinin rezil olması durumudur. bir de kalkmış uyarı yaptık biz düştük siz düşmeyin diyor.

öncelikle, acenteler bu işler için var. acenteye gidip yaptırdığınız hiç bir rezervasyonda, bu ve benzeri sorunlarla karşılaşmazsınız. kafanız rahat olur. siz üç kuruş ucuza alalım aman acenteye para kaptırmayalım derken adamı böyle daha büyük öperler, ruhunuz duymaz.

o değilde, lobideki yüz ifadenizi görmek isterdim sevgili başlık sahibi.
  • --- spoiler ---

amacı anlamayan suserler olmuş, insanlarda bir bilinç oluşsun istedim, başka bir geyem yok. bu tarz bir dolandırıcılık görmemiştim, ortalama üzeri eğitim- iş tecrübesini bile avlıyorlar...
    --- spoiler ---

adam olmayan otele 20bin, yazıyla yirmibin yaklaşık 8 asgari ücret ödemiş. olmayan otele lan. sonra ortalama üzeri eğitim ve iş tecrübesi diyor. atalar ne demiş okumak cehalet alır ama eşeklik baki kalır. bari bir gecelik falan para yollasaydın. yoksa bir gecelik fiyatı mı bu? rezalet puanım -10/10 o da kendinizi rezil etmenizden dolayı.

ayrıca yaptığın salaklığa gülenlere de ergen diyip atar yapma, gerçekten büyük salaklıkmış.
  • 242 alan kodunun gayet kurumsal olmasını öğrendiğim rezalet geçmiş olsun
  • rezalet diye koştum geldim. viskisi sahte, kokteylinde sinek çıktı sandım. boşa heyecan yapmışım.
    susesi, belek’te yıldızla tasnif edilemeyecek bir kaç lüks oteli kenara koyarsak gayet üst kalite bir otel.
    5 yıldız, lüks her şey dahil geçinip viski olarak vat69, likör olarak holidays’i alternatifsiz kullanan otel var yahu sektörde. alternatifsiz diyorum, yanlış olan bu.

başlığın:
    ... dolandırılmam şeklinde olması gerekir.

not: eksiup link kaldırılmış, yenilenmemiş göremedim. eft otel kurumsal hesaba yapılmadı ise kime yapıldı?
  • baslik dogrudan oteli hedef aliyor. otel sahiplerine tesekkur edecek bir sey de yok, onlar kendi itibarlari zedelenmesin diye bunun pesine dusmeliydi zaten coktan.

baslikta belirtildiginin aksine rezaletin otelle baglantisi yok. olay tamamen yazar/dolandirici iliskisi iken sanki otelde bir sorun olmus gibi baslik acilmamali.

kaldi ki ortalikta rezalet de yok. klasik bir dolandiricilik haberi bu. size hizmet sunan herhangi bir kurulusun yasattigi bir magduriyet soz konusu degil.

telefonla konusulan kisinin de "242 kodlu, gayet kurumsal" oldugunu dusunmeniz de bu dolandiricilik hikayesinin neden basariyla sonuclandigini izah ediyor.

olmayan rezalettir.
  • bsg.
  • `http://susesi-luxury-resort.belek.hotels-antalya.net/…` adresini tıklayıp, ardından rezervasyon yapmak istediğinizde, `https://book.hotelsr.com/…_t=&_wsl=4pxts4hzerukvckiadresine yönlendiriyor ve ilgili sitehttps`kullanıyor. her ne kadar suser başlığı yanlış açmış olsa da, burada ciddi bir dolandırıcılık faaliyeti ve rezalet söz konusu. umarım paranızı geri alırsınız, tatilde başa gelebilecek çok ama çok can sıkıcı bir durum. neyse ki yeniden ödeyebilecek durumu varmış, çoğumuz götün götün geri dönerdik. geçmiş olsun.
  • oteli zan altında bırakan bir başlık. otel yönetimini de tebrik etmek lazım, bizi bağlamaz deyip kenara çekilebilirlerdi. en azından bu arkadaşları muhattap alıp konuşmuşlar yine.

sıradan bir şehir oteline rezervasyon yapılacağı zaman bile oteli arayıp teyid etmek gerekiyor. hiçbir şey olmasa, bazen oda kalmasa bile sitede açık olabiliyor. fazla basit bir dolandırıcılık örneği.
  • arkadaş oltaya gelmiş. (bkz: phishing) kendi deyimiyle ticarette olur böyle şeyler.

son zamanlar sahte web siteleri üzerinden yapılan bu tip dolandırıcılık çok popüler oldu. ilk bakışta gerçeğinden ayrılamayan bu tarz siteleri anlamak aslında çok kolay.

1. ssl sertifikası olmaması
    sitenin adının solunda nal gibi güvenli değildir yazıyor.

2. google aramalarında en tepede çıkması.
    dolandırıcılar genelde kendi sitelerinin sponsorluk alarak en tepeye taşırlar. yanında "ad" yazan bu linklere tıklarken ekstra dikkatli olmak gerekiyor.

3. basit imla ve gramer hatalar ve tapaj hataları
    site özensiz ve acele hazırlandığı için bu tip hatalar çok oluyor. bu sitede de büyük/küçük i harfinde problem var.

4. google translate
    sitenin hakkımızda vb. bölümlerinde google translate metinler var.

5. parayı kime veriyorum?
    www.hotels-antalya.net sitesini arattığınızda hiç bir bilgiye ulaşamıyorsunuz. ilgili otelin aramasında otelin kendi sitesinin yanında, trivago, tatilbudur, tatil.com, tatilsepeti, ets, tripadvisor gibi tanınmış aracı siteler çıkıyor. bunlar dururken hotels-antalye.net gibi ne idüğü belirsiz bir siteye hiç bulaşmamak gerekiyordu.

peşin büdüt: dolandırıcılık yapanın yanına kar kalan bir meslek oldu. bu adamların böyle rahat bir şekilde banka hesabına havale alamaması, çekinmesi gerekiyor. devletin artık bu işe eğilme vakti geldi de geçiyor.
hesabın var mı? giriş yap