• üst edit : başta otel gn müdürü olmak üzere tüm su sesi ekibine teşekkür ederiz, yazdığımız üzere beklentimiz maddi değildi, böyle bir şey de talep etmedik, kabul de etmeyiz dedik, bize samimiyetlerini gösterdiler ve peşini bırakmayacaklarının garantisini verdiler... bizler için tatsız bir anı ve tecrübe olarak kayda geçti... adminden ricamız başlığı "29 ağustos 2020 sahte otel rezaleti " olarak değiştirirse seviniriz.

------- üst edit sonu--------

ilgili tarihte adı geçen oteilin ismini taşıyan kişilerce 20k dolandırılmamız olayıdır.

ıki hafta kadar önce oteli telefonla aradım(242 alan kodlu, gayet kurumsal), rezervasyon yaptık, mailleşmeler sonucu parayı yolladık..

bugün otele gidince ne görelim? mail ile ilgimiz yok, maildeki kişiyi tanımıyoruz vs...

otel personelinin dediğine göre bu şekilde 1 yılı aşkın süredir devam eden bir dolandırıcılık var ve firma bugün kendi sitesinde uyarı metni döndürmeye başladı...

avukat ile görüştük, yasal süreç başlattık, tek gayemiz bu ve benzeri otellerden rezervasyon yapacak suserleri ve burayı okuyan insanları uyarmak,

bir kaç gün önce villassgone gibi bir dolandırıcılık vardı, güldük eğlendik ama bu seferki daha organize, otel ismi ile googleda en üstte çıkmak, otel ismi ile profesyonelce mailleşme vs...

ıçerden yardım aldıklarını düşünüyorum, ilerleyen günlerde gelişmeleri eklerim...

edit :
    1- yazım hataları duzeltildi,
    2- amacı anlamayan suserler olmuş, insanlarda bir bilinç oluşsun istedim, başka bir geyem yok. bu tarz bir dolandırıcılık görmemiştim, ortalama üzeri eğitim- iş tecrübesini bile avlıyorlar...
    3-hayatı ve ticareti hepsiburada zanneden ergenler için; tr'de bu şekilde ciddi ticaret döner, netten aldığınız ayakkabı değil dünya... ticaretle biraz ilginiz olsa, bu şekilde havale ile açığa neler yolluyoruz... ilk defa çalıştığınız firmalar peşin alır, yurtdışına bile en çinlisi peşin alır, malı yollar...
    4- bastık parayı yeniden ödedik, biz ettik siz etmeyin, 20 binlik hayat tecrübesi paylaştık adamlar neler diyor... 1 vermiş ergen einstein...

son edit : eksiup linklerini silmem için uyaran arkadaşlara teşekkürler, ben hep eksiye ait site zannediyordum burayı, kandırılmak fıtratımızda var demek...yenilerini yükleyeceğim...

son edit 2: sorulara kisaca cevap vereyim;
    - para "azure hotel ve yatçılık " şirketine havale edildi. sorunsallarda var...
    - başlık entrysini silip kaçmadık, insanlara ders olsun istedik,
    - otel ile ne alakası var diyenler; yarın trendyol kopyalansa, 3 günlük hasılat ile kaçsalar ve sizin paraları da alsalar kimi suçlarsınız?
    - biz otelin samimiyetini gördük, gerçekten özenli firma ama "shit happens" durumu, bazen oluyor, hataları tescilli isimlerini kullandırmak, reklama yasaklamamak vs...
    - bizim hatalar ardahan'a yol olur, zincirleme salaklıklar silsilesi ama keşke asistanım yapsaydı, kendim uğraşmasaydım yoğunlukta...
    - kurumsal dememe takılanlar, mailler, onay almalar, aktarmalı otel santrali vs kastettim, ama zeki arkadaşlar anlayamamış...
    - bu arada 20k'nın acıtmaması bazı arkadaşları daha çok acıtmış,

sevgi ile kalın...
  • rezaletin otelle ne alakası var? akıllı olun oltaya gelmeyin
  • yazdığın metni bile okumadan post ettiğin için dolandırılmak yerine dolandırmak yazmışsın.
    her ne kadar durumuna üzülsem de belki girdiğin sitede yazılanları dikkatle okumadığın ve sürekli bir acele halinde olduğun için dolandırılmış olabilir misin?
    yine de geçmiş olsun
  • kesin ilgileri yoktur. ne günlere geldik yarabbi. madem daha önce de böyle şeyler olmuş neden şimdiye kadar uyarmamışlar. bu otelin teli belli değil mi? nasıl oluyor ki oteli arıyorsunuz dolandırıcı karşınıza çıkıp karttan para çekiyor. ülkede adalet yok ki kardeşim.
  • balayı yaptığım üst seviye bir oteldi, dolandırılma olayının otel ile alakası olma olasılığı düşük, dolandırılan kişinin kerizliği olabilir. mail ile rezervasyon nedir bir de anlasam...
  • google'da ilk gördüğü reklam linkine tıklayarak otel rezervasyonu yapan bir adet "mağdur" içeren olay.

başka dolandırıcılıklarla gülüp eğlendiğini de belirtmiş. yahu asıl eğlenilecek olan sizlersiniz. daha internetten alışveriş yapmasını bilmeyen ama 20.000 lirayı haşırt diye gönderebilecek adamlar varken kimle dalga geçiyorsunuz ki?
  • yazar, o kadar şey yazıp, hiçbir şey anlatmamış. otel mi dolandırmış sizi? hayır. peki burada otelin suçu nedir? böylesine profesyonel bir otel neden 3 kuruş için, hele ki bu pandemi döneminde böyle bir işe kalkışsın ki?

hem kendi sitelerinde böyle bir olayın olduğunu, müşterilerin dikkatine sunmuş. tüm bunlar birleşince; otelin suçu ne? tek rezalet, ilgili yazarın olayı hiçbir şekilde buraya aktaramaması.

10 üzerinden 1 veriyorum bu rezalete.
  • arada booking tarzında sağlam bir aracı kurum yoksa önden ödeme yapılmaması gerektiğini gösteren bir rezalet olayı.

rezervasyonu yapar paranı gidince ödersin, bunu düşünmek çok zor olmasa gerek
  • sanırım sahte site bu; http://susesi-luxury-resort.belek.hotels-antalya.net/…

bu adres üzerinden dolandırıldıysanız fena olmuş. güvenilir aracı siteler varken otellerin kendi websitesinden rezervasyon yapmayı doğru bulmuyorum. hele ki böyle ben dolandırıcıyım diye bağıran bir siteyle kandırılabilecek kadar dalgın biriyseniz.

geçmiş olsun.

ekleme: sahte siteyi biraz inceleyeyim dedim. adamlar işçiliği mükemmel yapmış. sayfalar arası geçiş on numara, inandırıcılığı yüksek. adres çubuğuna dikkat etmezseniz kandırılmanız işten bile değil.
hesabın var mı? giriş yap