şükela:  tümü | bugün
560 entry daha
 • milyonların sokağa çıkmasıyla herkesin sesinin kesildiği birtakım planlanmış olaylar silsilesi. nedense dünya basınında da çıt çıkmıyor artık.

  güzel tezgahtı ama iran halkı görünen o ki yememiş. abd, israil ve suud'ların oyununa gelmemiş. emperyalistlerin salladığı her kemiğe salyalarını akıtarak koşan, düşünmekten aciz, geçmişi okuyamayan, gözleriyle gördüğü rezillikleri hemen unutan insanlar elbette ki bu "planlı" protestoları da destekledi. libya'yı gören; unutan, mısır'ı gören; unutan, arap baharı bahanesiyle nasıl orta doğunun paramparça edilip tüm öz kaynaklarının abd'nin eline geçtiğini görmeyenler, suriye'de de emperyalistlerin yanındaydı ve elbette ki iran'da da yanında olacaklardı. onlar abd'nin özgürlük ve refah getireceğine inanacak kadar aptal mahluklar. öyle de kalacaklar.

  iran'da bugün yapılan eylemler ise halkın sadece çok küçük bir kısmı. asıl eylemlerin cuma namazından sonra yapılması bekleniyor.
 • türk solunun içindeki perinçek'i ortaya çıkaran olaylar.
 • tek aciklamasi; bireysel temel hak ve ozgurluklerle demokratik sisteme duyduklari acligin had seviyelere getirdigi insanlarin olusturduklari isyandir ve korkarim ki manipule edilerek hedefe ulasilmasi engellenecektir.

  yine korkarim ki; ayaklanma bastirilacak ve nato'nun getirecegi demokrasi beklenecek, agir kayiplar verdirilecektir. ozellikle hamaney ve rte gorusmesi sonrasi umudumun tamamen bittigi ayaklanmadir.
 • amerika ve israil’in sipariş açıklamalarla iran hükümetinin imdadına yetişerek bitirdiği olaylar.

  amerika ve israil göstericileri destekledi diye aptal aptal konuşup insanın sinirlerini bozmayın yahu. sipariş üzere gelen ve açıklama ötesine geçmeyen eylemler sayesinde hükümet göstericilere “amerika ve israil uşakları” deyip devrim muhafızı denen çomarları eylemcilerin üzerine saldı.

  amerika ve israil, açıkça iran hükümetini ipten almıştır.
 • şimdilik sönmüş görünmektedir. keza 2009'daki gibi esasında rejime bağlı reformcu kanattan da muhafazakar kanattan da 30 milyona yakın türk'ten de destek bulamayarak marjinalleşti olaylar. evet türlü ekonomik sosyal sıkıntı var ancak dış ambargo ve müdahale kuşkusu bir şekilde ters tepiyor ve kenetlenmeye yol açıyor. bir şey çıkmayacağını ilk günden söylemiştim. (bkz: 29 aralık iran olayları/#73157636)

  esasında bu şekilde pek bir şey çıkmayacağını israil-abd de biliyordu. iran'daki gösterilere destek çıkmakla esasında iran'ı daha da kenetleyerek
  radikalize etmenin ve saldırganlaştırmanın yolunu arıyorlar. keza planları iran ve suud-bae'yi tokuşturmak ve bu gerilimden nemalanmak. siyonizm 2 tarafta da karşılıklı mezhepçiliği kaşıyacaktır.

  önümüzdeki günlerle ilgili 2 senaryo.1.suud'un katar'ı ilhakı ve iran'a savaş açması peşi sıra bölgede domino etkisi, israil'in lübnan'a saldırısı, 2. iran'da bir iç darbe ile ruhani yerine radikal ve sağduyusu kaybolan muhafazakarların gelmesi, yine sonuçta suud-iran savaşı ve abd müdahalesi
 • umarım bunlar da bize mülteci akınına başlamazlar. bu gidişle... allah korusun.

  suriyeli mülteci alımına hiçbir zaman karşı olmadım; hatta destekledim, ama iranlı mülteci asla istemiyorum. gelmesinler iranlı mülteciler ülkeme. doluyuz zaten biz. abd'ye gitsinler madem; trump o kadar destekliyorsa..
 • konuyla ilgili zaytung haberi:

  http://www.zaytung.com/…aberdetay.asp?newsid=334873

  "milli gurur: üzeri çıplak deri kıyafetlilerimiz resmi davetle iran yolcusu..."
 • antiemperyalistliğiniz sizi doğu perinçek ve devlet bahçeliyle aynı safa düşürüp aynı şeyleri söylettiğinde bir sorun olmadığını düşündünüz. antiemperyalistliğiniz sizi recep tayyip erdoğan'la benzeri bir noktaya getirdiğinde sizin açınızdan bir sorun yok yine. işte antiemperyalistliğiniz halkını baskı altına alan, seçmenlerinin oylarını çalan, gerici iran yönetimi ve bu gerici yönetimden nemalanan burjuvazi ile bunun medyası ile aynı noktaya getiriyor ve bir halk ayaklanmasında safınızı ama ama diyerek belli ediyorsanız ve bunun politik açıdan tutarlı olduğunu söylüyorsanız ona da eyvallah. neticede kendi ülkesinin yaşam alanı (lebensraum) için hitler de bir takım kendince politik tutarlılık içinde hareket etti. hatta partisinin adı ulusal sosyalist parti idi. ama onun zamanından bu zamana bir şeyler değişti. işte siz şimdi türk nazizmine giden yolu yavaş yavaş inşa edebilirsiniz. işler ağa babanız perinçek'in öngördüğü gibi gidiyor. emerika karıştırıyor her yeri. siz yeter ki solcuyum demeyin sağda solda beyinsiz sürüsü. bu kadar kendi devletini ve bir fikir olarak devleti sevip solcu olduğunu düşünmek beyinsizlikten öte bir algıyı gerektirir. sizin sadece beyniniz yok.
13 entry daha