• orada tatil yapıyor, çalışıyor olabilir insanlar. ayrıca büyük depremler hemen hemen bütün dünyada önemli ajanslar tarafından hemen servis edilir. geçmiş olsun.
  • dün sabahtan beri devam eden depremlerden biridir.

dünkü depremler
    bugün 6.3
  • artık deprem konusunda sözlük ahalisi olarak uluslararası alana yayılmış durumdayız. mozambik’te bir sallantı mı oldu? daha olmadan önce sözlükte başlığı açılıyor. bu sayede depreme karşı önlem almak da mümkün oluyor.

şaka bir yana hırvatistan’dakilere geçmiş olsun. hırvatistan’da kuzeyden güneye doğru kıyı boyunca yunanistan’a kadar inen faylar mevcuttur.
  • çok geçmiş olsun.1667'den beri bu şiddette bir deprem olmadığını yazmış bir gazeteci.hırvatistan zagreb'e yolum düşmüştü iki yıl önce oldukça eski,tarihi binaları var.nitekim diğer şehirlerde de yapılar eski bu yüzden yıkım çok.umarım can kaybı olmadan atlatırlar bu afeti.işin ilginç tarafı ise avrupa kıtasında çok deprem olmaz.adamlar bile en başta bunun şaşkınlığını yaşıyor.
  • macaristan'da yaşamamdan mütevellit az da olsa hissedilen depremdir.

akabinde gelen annemin mesajı güldürmüştür. " oğlum yugoslavya'da deprem olmuş, iyisin değil mi?"

annem, yugoslavya'mı kaldı. o kadar dünya küresi aldım size, sen hala benim 25 yıllık kırmızı kaplı atlasımdan mı bakıyorsun nerede yaşadığıma?
  • hırvatistan 2 levhanın birleşimi sınırında kalan yerde. afrika kıtası çok hareketli herhalde. bir de kaç aydır etna yanardağın hareketliliği var. acaba bunun sinyali miydi hareketlilik. yer bilimcileri dinlemek lazım.
  • az da olsa viyana'da da hissedildi.
  • dünkü depremden dolayı halen panik olan petrinja ve zagreb halkını tekrar vuran deprem.

7.0 büyüklüğündeki izmir depreminin olduğu gün depremi izmir çeşmede hissetmiştim. bugün de petrinja'dan 300km uzaklıktaki hırvatistan'ın sinj kentinde hissettiğim depremdir kendileri. ayrıca split'teki diocletian'ın sarayını sular altında bırakmıştır.
  • yaşlı avrupa kıtası için ciddi anlamda araştırılması gereken deprem.

umarım çok çok az kayıp vardır.

bu arada olası büyük istanbul deperimini kesin tetikler sayın ılık götlü istanbullular siz sormadan ben söyleyim.
  • fena sallayan deprem.

büyüklük: 6,4

merkez: başkent zagrep'in 44 km kadar güneydoğusunda.

derinlik: 10 km.

türkiye saati ile 14:19'da olmuş.

görsel

görsel
hesabın var mı? giriş yap