şükela:  tümü | bugün
 • milliyet gazetesinin internet sitesindeki habere göre "cumhurbaşkanı gül, başbakan erdoğan ve genelkurmay başkanı özel, van depremi nedeniyle 29 ekim cumhuriyet bayramı kutlamaları çerçevesinde akm’de yapılacak törenin iptal edilmesine karar verdiler".

  daha önce de resepsiyon iptal edilmişti. sanki cumhuriyet bayramı diye insanlar saz çalıp göbek atıyorlar.

  çokça eleştirildiği şekilde resmi, sıkıcı bir kutlama olarak görülen bir törenin niye iptal edildiğini anlamıyorum. van depreminden, öncesinde şehitlerin ölümünden kaynaklanan büyük acıyı unutmadan, ağırbaşlı ve vakur bir şekilde, belki daha dar bir kapsamda da olsa tören yapılabilirdi. akm töreni iptal ediliyorsa resepsiyon iptal edilmemeliydi veya tersi.

  bu kadar kolay olmamalıydı bir ülkenin kuruluş gününü bir şekilde anmaktan vazgeçmek... ve bu kadar da tepkisiz karşılanmamalıydı.
 • yine balo yapılmayacak, yine cuhmuriyetin anlamı üstünde durulmayacak özel ve unutulmaması gereken gün
 • geçen senekinde askerler, daha törenin başında atatürk'ün gençliğe hitabesini okuyup, erdoğan'ın baya bir yüzünü kızartmışlardı. -bense hala kızarabildiğine şaşırmıştım, ayrı- malum, zamanında atam kendisinden epey bir bahsetmiş orda...

  bu yılki kutlamalarda onun intikamını almaya çalışacaklar. nasıl olacağını göreceğiz.
 • boğazda yapılacak etkinliklerin iptal edildiğine dair haberler çıkmasına rağmen halen fırsat siteleri ve bazı reklamlarda boğazdaki kutlamalar kullanılarak organizasyon satışları oluyor. hala iptal olup olmadığı konusunda şüphelerim var. sydney'deki yılbaşı kutlamalarını yapan firma ile anlaşıldığını okumuştum. gerçekten iptal mi yoksa yapılacak mı merak içerisindeyim.
 • istanbul il milli eğitim müdürlüğü yarın tüm okullarda yapılacak cumhuriyet bayramı törenlerini deprem sebebiyle iptal ettirmiş. sanki biz de sazlı sözlü yapacaktık törenimizi, iki şiir okuyup, vatan, cumhuriyet ve atatürk sevgisinden bahsedecektik. iki kurtuluş savaşı videosu izleyip tüylerimiz diken diken olacaktı.
 • deprem vergileri ile duble yol yapanlar, yollar aşınmasın istemiş olacaklar ki törenler iptal edilmiş. hemen de art niyetli düşünmeyin yahu.
 • özel kurumların 50. yıl kutlama resepsiyonlarına katılanların iptal ettiği kutlamalardır. cumhuriyet geçitleri yapmak van'daki depremzedelere nasıl bir saygısızlık olur anlayamadım. sanki bu geçitlerde insanlar eğlenceden dört köşe oluyor.

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19093766.asp
 • kutlamalarin iptal edilmesi ,
  kurban bayramini da ayni sekilde kutlamayalim
  o da kutlama bu da kutlama , heryer kan golu olacak , daha mi uygun bir durum mnkym
  seklinde kopurtur insani.
 • oh be; depremin, şehitlerin ve bilimum başımıza gelen felaketlerin sorumlusu nihayet bulundu: cumhuriyet! başbakanlık kararıyla tüm geçit törenleri iptal edilmiştir..