şükela:  tümü | bugün
 • milliyet gazetesinin internet sitesindeki habere göre "cumhurbaşkanı gül, başbakan erdoğan ve genelkurmay başkanı özel, van depremi nedeniyle 29 ekim cumhuriyet bayramı kutlamaları çerçevesinde akm’de yapılacak törenin iptal edilmesine karar verdiler".

  daha önce de resepsiyon iptal edilmişti. sanki cumhuriyet bayramı diye insanlar saz çalıp göbek atıyorlar.

  çokça eleştirildiği şekilde resmi, sıkıcı bir kutlama olarak görülen bir törenin niye iptal edildiğini anlamıyorum. van depreminden, öncesinde şehitlerin ölümünden kaynaklanan büyük acıyı unutmadan, ağırbaşlı ve vakur bir şekilde, belki daha dar bir kapsamda da olsa tören yapılabilirdi. akm töreni iptal ediliyorsa resepsiyon iptal edilmemeliydi veya tersi.

  bu kadar kolay olmamalıydı bir ülkenin kuruluş gününü bir şekilde anmaktan vazgeçmek... ve bu kadar da tepkisiz karşılanmamalıydı.
 • yine balo yapılmayacak, yine cuhmuriyetin anlamı üstünde durulmayacak özel ve unutulmaması gereken gün
 • geçen senekinde askerler, daha törenin başında atatürk'ün gençliğe hitabesini okuyup, erdoğan'ın baya bir yüzünü kızartmışlardı. -bense hala kızarabildiğine şaşırmıştım, ayrı- malum, zamanında atam kendisinden epey bir bahsetmiş orda...

  bu yılki kutlamalarda onun intikamını almaya çalışacaklar. nasıl olacağını göreceğiz.
 • boğazda yapılacak etkinliklerin iptal edildiğine dair haberler çıkmasına rağmen halen fırsat siteleri ve bazı reklamlarda boğazdaki kutlamalar kullanılarak organizasyon satışları oluyor. hala iptal olup olmadığı konusunda şüphelerim var. sydney'deki yılbaşı kutlamalarını yapan firma ile anlaşıldığını okumuştum. gerçekten iptal mi yoksa yapılacak mı merak içerisindeyim.
 • istanbul il milli eğitim müdürlüğü yarın tüm okullarda yapılacak cumhuriyet bayramı törenlerini deprem sebebiyle iptal ettirmiş. sanki biz de sazlı sözlü yapacaktık törenimizi, iki şiir okuyup, vatan, cumhuriyet ve atatürk sevgisinden bahsedecektik. iki kurtuluş savaşı videosu izleyip tüylerimiz diken diken olacaktı.
 • deprem vergileri ile duble yol yapanlar, yollar aşınmasın istemiş olacaklar ki törenler iptal edilmiş. hemen de art niyetli düşünmeyin yahu.
 • özel kurumların 50. yıl kutlama resepsiyonlarına katılanların iptal ettiği kutlamalardır. cumhuriyet geçitleri yapmak van'daki depremzedelere nasıl bir saygısızlık olur anlayamadım. sanki bu geçitlerde insanlar eğlenceden dört köşe oluyor.

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19093766.asp
 • kutlamalarin iptal edilmesi ,
  kurban bayramini da ayni sekilde kutlamayalim
  o da kutlama bu da kutlama , heryer kan golu olacak , daha mi uygun bir durum mnkym
  seklinde kopurtur insani.
 • türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaksa her yıl kutlanması gereken etkinlik.

  öncelikle kutlama ile eğlence kavramlarını birbirine karıştırmamak gerekiyor. kutlama deyince illa havai fişek ve lambada dansı anlamıyoruz. milli bayramlar hatırlama vesileleridir. türkiye'nin başına bir depremden çok daha kötü şeyler gelebilir ama hiçbir şey 29 ekim tarihlerinde bu ülkenin topraklarına dahil olan her noktada, 1923 senesinde neler olduğunu hatırlamaya ve hatırlatmaya engel olmamalıdır.

  kutlamalar iptal edilmez ama milli moralin o yılki haline göre mahiyet değiştirebilir. misal, bu yıl şehirlerde garnizondan bir tabur asker ellerinde meşale fener alayı yürüyüşü yapar ve okullardan öğrenciler ve halk onlara eşlik eder. bu şekilde, bir çılgın kutlama olmaz ama vakur, ağırbaşlı bir anma olur ve pek de güzel olur.

  van için rock düzenleniyor. insanlar oraya eğlenceden delirmek için gitmeyecek, belli bir amaç için müziğin ruhları birleştirici tutkalından faydalanacaklar sadece.

  kurban bayramı geliyor. şimdi kalkıp birileri müslümanlara, millet yastayken hayvanları güle oynaya kesmeyin, van'da insanlar soğukta üşürken sizler şeker yiyip ağzınızın tatlanacağı bayram ziyaretlerini iptal edin mi diyecek?

  van'da deprem oldu diye müezzinlere, dur allaşkına diego zaten ortalık karışık, ezan okuma bugün diyen mi var?

  etliyle sütlüyü, elmayla armudu karıştırmayalım.

hesabın var mı? giriş yap