şükela:  tümü | bugün
  • dünyada tek yandaş karikatürist bizde.

tanım: insanların acılarıyla dalga geçen karikatür/karikatürist. o acıları yaşamadan ölmemen dileğiyle....
  • düşündüklerimden sadece birisini söylemenin bile gg olacağı karikatürdür. lan insanda azıcık vicdan, empati, insanlık olur yahu. bu adam ağzına geleni te amerikadan, kucağına oturduğu partiden aldığı güçle terazisiz söyleyebiliyor, biz bu adama hakettiği sözleri gg diye söyleyemiyoruzya ben sıçarım böyle demokrasinin içine lan.
  • "devamlı ölüyorlar efendim, durduramıyoruz. ay resmen sabotaj."tadında bir karikatürdür.
    utanma olmayınca böyle oluyor haliyle.
  • memecan yine meme yapmış...
    (bkz: meme yapmak)
  • insanlık denen konuyu tamamen yanlış anlamış bir zihniyetin tezahürü.

tıpatıp bir karikatürüne dair iki kuple alıntı, yakın geçmişten* gelsin:

--- spoiler ---

"(bkz: adding insult to injury)

faşistin yaptığı mizah ancak bu kadar olur. hem emekçiyi ezeceksin ve haklarından mahrum bırakacaksın hem de üstüne üstelik bir de karşısına geçip dalganı geçeceksin.

akp'nin ve bütün yandaşlarının (biliyorum, nüfusun yarısı) mazlumun yanında olmaktan anladığı şey işte tam olarak budur."

--- spoiler ---

.

kaynak: (bkz: salih memecan'ın thy grevine dair karikatürü/#28779739)

.
  • salih memecan'ın ustalık eserlerini verdiği şu dönemin güzide parçalarından...

tarihe bakıp da aldanacaklar için belirtelim; cumhuriyet bayramı ile uzaktan yakından alakası yoktur.
  • aglayip sizlamanin icerde mahsur kalanlari kurtarmaya bir faydasinin olmadigini anlatmaya calistigini tahmin ettigim karikatur. ama bu fikri bile vermekten aciz bi adam oldugu icin her turlu anlama gelebilecek bir sicmik cikmis ortaya.

normal bir kitleye hitap ediyor olsa su anda bu adamin yaptigi igrencliklerin onlarin da midesini bulandirmasi gerekirdi, ama normal degil iste. midesiz insanlar bunlar. aslinda daha cok sey, ama gg oldugu icin soyleyemiyoruz.
  • ayıp, günah, vicdan gibi unsurların olmadığı tek yönlü karikatürler yapan bir adamdan beklenen çizim. çizim diyerek yaptığı şeyi yüceltmiş oluyorum. karalama! aynı dili konuşup, yazdıklarını anlıyor olmak bile utanç verici. bir insan nasıl bu kadar nefret besler. otobüslerde yayınlanan, limon ve zeytinin animasyonlarında da aynı şeyler var. adam her yerde. bugün de gazetede bu haberi görünce iyice soğudum.
    hiç düşünmüyor. o işçilerin aileleri bir bayinin önünden geçer de bu karikatüre takılırsa neler olur diye. çocuk ileride bakkaldan aldığı, bu gazete sayfasına sarılı ekmeğini götürürken gözü takılır da, çocuk yüreği yanar diye düşünmüyor. yattığı yerden para kazanırken kimlerin, hangi masumların canını yaktığını düşünmesini tez vakit diliyorum.
    başkasının düşüncesiyle taraf, başkasının imanıyla sofu olmuşsun. bari bırak başkasının acısıyla gündem olma.