şükela:  tümü | bugün
  • aaaaah ulan canım çocukluğum benim be bu maç.

ben orta okul 2'den beri futbolu hatta siktir et futbolu bu öyle genel bir şey değil, galatasarayımı izliyor, galatasarayımı takip ediyorum. çocukluğumdan beri galatasaraylıyım ama hayatım sarı-kırmızıysa şimdi, ilk o zamanlar şekilleniyor bu ve o dönemde aklımın yettiği en büyük ve tek bir hayalim var, galatasaray'ı canlı izleyebilmek. ne tatlı ne tutkulu bir heyecan ama. anlatamam. daha önce tarih kokulu stadımız ali sami yen'i görüp gezme fırsatım olmuş ama hiç maç izlememişim. maç anım yok. düşünüyorum böyle, şehrimin takımı süper lig'de olsa, şehrime gelecek galatasaray. nasıl istiyorum var ya nasıl. ama yok. ben ilkokula başlamamışım adanaspor en son ligdeyken. e küçüksün kalkıp istanbul'a da gidemiyorsun falan. günler geçiyor, hasret artırıyor. içimde hep ukte. bir gün mersin maçına geliyor galatasaray. uçak adana'ya iniyor tabii. ve şöyle karşılanıyor takım adana'da:

http://i.hizliresim.com/keyzkm.jpg

"bir gün gelirsin diye her gün bekliyoruz"

ben var ya ellerini öperim bunu yazanın ellerini. hayatta bir şeyi uzaktan sevmek en güzel, en yalın ama en derin ancak böyle anlatılırdı sanırım. bak ondan sonra maça gittim ben arena'da, ilk kez lise 2'de, sonra mesela son 2-3 yıldır elimden geldiğince senede 2-3 kez gitmeye çalışır, giderim. derbiymiş, şampiyonlar ligiymiş, süper ligmiş her telden maç izledim stadımızda ama içimdeki ukteyi arena'da izlediğim hiçbir maç, bir adanaspor-galatasaray maçı izlemek kadar dolduramaz. hani "bir gün gelirsin diye her gün bekliyoruz" saflığı, saflığım var ya içimde. işte onu, o sevgiyi, o özlemi en çok bu maçta hissederim ben. en çok bu maçta kavuşurum takımıma.

çok sevdik be abi arabeskliği yapmak istemiyorum, aslında belki de yaptım bile. çünkü yeterince hatta fazlasıyla romantik bir entry oldu başlığa göre. ama diyorum ya ilk kez oluyor. ben kendimi, galatasaray'ı bildim bileli ilk kez geliyor galatasarayım. o içimdeki salak heyecanı ancak "bir gün gelirsin diye her gün bekliyoruz"u yazan abi anlayabilir. şimdi tek dileğim 10 gün boyunca ölmemek ve o gün geldiğinde o maça gitmeme engel olacak bir şey olmaması.

şimdiden hoş geldin galatasarayım. iyi ki varsın, iyi ki bu kadar sevmişim seni.
  • anlamlı bir günde oynanacak maç. beşiktaş'ın puan kaybetmesiyle bizim için daha da önemli bir maç haline geldi. hakan balta ve sneijder bildiğim kadarıyla adana'ya götürülmedi. hakan balta'nın olmaması kötü oldu ama bence sneijder'in olmaması bu form durumundayken bizim için daha hayırlı. muslera-linnes/sabri-chedjou-serdar aziz-carole-tolga-selçuk-yasin-podolski-bruma-eren şeklinde bir onbirle sahaya çıkarsak puan kaybı yaşamayacağımızı düşünüyorum.
  • beraberlik kokan maç

1-1 biter gibi.

altyapı hocasıyla işlerin yürümeyeceğini anlamamız için daha kaç puan kaybetmemiz gerecek merak ediyorum.

o zamana kadar aynı beşiktaşlıların bilic için yaptığı gibi hocanın her hareketini sempatik bularak övgüler yağdırmaya devam herhalde. riekerink gitar çalıyor mu merak ediyorum. bir de sosyalistse owww. ligi üçüncü bitirelim hiç önemli değil.
  • galatasaray'ın rahat kazanacağı maçtır.
  • adanaspor düşme adayı bir takım. bu maçtan puan çıkartırsa özgüven ve modu biraz yükselebilir. bunun da farkında olarak oynayacaklar. x oynayın iddaa da.
  • bence galatasaray kazanacaktır. beşiktaş puan kaybettiği için bu maç ciddi önemli.
  • bruma ve eren derdiyok'tan gol beklediğimiz maçtır, başakşehir ve fb maçı öncesi bu maç mutlaka ama mutlaka kazanılmalıdır.

de jong, tolga ciğerci ve selçuk'la orta sahanın kurulacağını düşünüyorum, podolski'nin top sol ayağına gelirse yine affetmez bu ara çok fena çakıyor aslan parçası.

konsantrasyon.
  • sneijder yokken 4-4-2 başlamak lazım.

--------------------- muslera -----------------------

linnes-------s.aziz--------chedjou-------carole

bruma---------selçuk--------tolga---------yasin

---------------eren--------podolski----------------
    .
    3-0 galatasaray lehine biter diyorum. goller; eren(2), bruma.
  • gecen hafta alinan supriz maglubiyetten sonra bu macta galatasaray'imizin puan kaybedecegini dusunmuyorum. hatta simdiye kadar oyadigimiz maclara oranla daha rahat gecebilir bu mac erken gelebilecek gol veya goller ile.

hafta ici oynanan kupa macinda yasin iyi bir performans gosterdi ancak bu macta ilk 11 baslatilmamasi gerektigini dusunuyorum, sadece bu mac ozelinde degil herhangi bir lig macinda yasin ilk 11 olarak dusunulmemeli. kendisinin kapasitesi belli 60 - 65 arasi macin gidisatina gore oyuna girerse cok daha faydali olur takima.

sneijder de bu mac yedek baslasa fena olmaz sanki. dusuk bir performans gosteriyor ve biraz kenardan takimi izlemeye ihtiyaci var diye dusunuyorum. kendisi de takimin nasil oynadigini gorup ikinci yari icinde yorgun bir adanaspor ortasahasi ve defansi karisina diri olarak cikarsa hem guveni yerine gelir hem de kendisi hakkinda yapilan yipratma haberlerini bir nebze durdurmus olur.

linnes'de artik yavastan lig maclarinda denenmeli jor bey duy sesimizi. kumasi iyi olan bir futbolcu, bu kadar mac sabri'ye katlandik varsin birazda bu adama katlanalim, uzun vade de kazanan her turlu biz oluruz.

uzun lafin kisasi aslanlarimizin 3 puan'a daha yakin oldugu bir baska mac. vurdugunuz gol olsun.
  • adanaspor'un sol bekinde oynayabileceğim maç. zaten galatasaray topu oraya götüremiyor.