şükela:  tümü | bugün
 • galatasarayımızın 9.hafta mücadelesi.
  (bkz: başlık parsellemek)
 • aaaaah ulan canım çocukluğum benim be bu maç.

  ben orta okul 2'den beri futbolu hatta siktir et futbolu bu öyle genel bir şey değil, galatasarayımı izliyor, galatasarayımı takip ediyorum. çocukluğumdan beri galatasaraylıyım ama hayatım sarı-kırmızıysa şimdi, ilk o zamanlar şekilleniyor bu ve o dönemde aklımın yettiği en büyük ve tek bir hayalim var, galatasaray'ı canlı izleyebilmek. ne tatlı ne tutkulu bir heyecan ama. anlatamam. daha önce tarih kokulu stadımız ali sami yen'i görüp gezme fırsatım olmuş ama hiç maç izlememişim. maç anım yok. düşünüyorum böyle, şehrimin takımı süper lig'de olsa, şehrime gelecek galatasaray. nasıl istiyorum var ya nasıl. ama yok. ben ilkokula başlamamışım adanaspor en son ligdeyken. e küçüksün kalkıp istanbul'a da gidemiyorsun falan. günler geçiyor, hasret artırıyor. içimde hep ukte. bir gün mersin maçına geliyor galatasaray. uçak adana'ya iniyor tabii. ve şöyle karşılanıyor takım adana'da:

  http://i.hizliresim.com/keyzkm.jpg

  "bir gün gelirsin diye her gün bekliyoruz"

  ben var ya ellerini öperim bunu yazanın ellerini. hayatta bir şeyi uzaktan sevmek en güzel, en yalın ama en derin ancak böyle anlatılırdı sanırım. bak ondan sonra maça gittim ben arena'da, ilk kez lise 2'de, sonra mesela son 2-3 yıldır elimden geldiğince senede 2-3 kez gitmeye çalışır, giderim. derbiymiş, şampiyonlar ligiymiş, süper ligmiş her telden maç izledim stadımızda ama içimdeki ukteyi arena'da izlediğim hiçbir maç, bir adanaspor-galatasaray maçı izlemek kadar dolduramaz. hani "bir gün gelirsin diye her gün bekliyoruz" saflığı, saflığım var ya içimde. işte onu, o sevgiyi, o özlemi en çok bu maçta hissederim ben. en çok bu maçta kavuşurum takımıma.

  çok sevdik be abi arabeskliği yapmak istemiyorum, aslında belki de yaptım bile. çünkü yeterince hatta fazlasıyla romantik bir entry oldu başlığa göre. ama diyorum ya ilk kez oluyor. ben kendimi, galatasaray'ı bildim bileli ilk kez geliyor galatasarayım. o içimdeki salak heyecanı ancak "bir gün gelirsin diye her gün bekliyoruz"u yazan abi anlayabilir. şimdi tek dileğim 10 gün boyunca ölmemek ve o gün geldiğinde o maça gitmeme engel olacak bir şey olmaması.

  şimdiden hoş geldin galatasarayım. iyi ki varsın, iyi ki bu kadar sevmişim seni.