şükela:  tümü | bugün
  • 4. haftada oynanacak derbi. saat 17'de başlayacak maç bein sports 3'ten naklen yayınlanacak. maç gs'nin aldığı ceza nedeniyle seyircisiz oynanacak. ligde her 2 takım ikişer galibiyet, birer mağlubiyet aldı.

fener çok yorgun. 5 günde 3. maçımız. çarşamba akşamı istanbul'da anadolu efes'i yendik, cuma günü deplasmanda pana'ya son saniyede yenildik. dixon ve kalinic hala sakat. avrupa maçlarında çok süre almayan melih, sinan, ahmet, jason, guduric ağırlıklı kadroyla oynayacağız. fener 5-8 puan farkla yenecek
  • eurocup şampiyonu olabilen ve kendi sahasında fenerbahçe'ye en uzun yenilgi serisini yaşatan takımı dağıtıp antrenörünü bizans oyunları ile yiyip takımı bu ucube hale getiren can topsakal beyefendinin gururla izlemesi gereken maç.
  • bir derbi maçını seyircisiz oynatan federasyonun futbol mantığıyla türk basketbolunu yönettiğini ya da yönettirildiğini düşündüğüm maç.
  • erman kunter bu maçin seyircisiz oynandigina dua eden ilk isim olabilir zira galatasaray rezil olabilir, maçin basi da bu ongoruye dogru gidiyor maalesef. seyirci olsaydi erman kunter'in çok net son maçi olurdu.

bir mucize olup da kazansak bile - elbette umudum bu ve çilginlar gibi sevinirim - bu takimin maalesef ufkunda karanliktan basak bir sey gozukmuyor. oyun anlaminda bir sey uretmiyoruz ve gitgide daha da kotu yonetiliyoruz.
  • sessiz maçta dünyanın en güzel takımı'nın ilk çeyrekte 12-21 ile nerdeyse çift haneli farkı yakaladığı maç.

her ne kadar çok erken gözükse de fenerbahçe'nin defansta ve atakta çok daha organize olduğunu ve hafta içi kaybettiği pana maçının acısını galatasaray'dan çıkaracağını söylemek hata olmayacak gibi.

edit: obra için iyi bir rotasyon maçı olduğunu da söyleyebiliriz. teknik ve taktik dehamız böyle bir fırsatı tabi ki kaçırmadı. hem seyirci baskısı yokken hem de galatasaray odeobank bu kadar dağınıkken süre alamayan oyunculara ciddi süreler verdi ilk yarı itibari ile.
    (bkz: sinan güler)
    (bkz: barış hersek)
    (bkz: ahmet düverioğlu)

edit2: kibar olayım diyorum ama böyle derbi mi olur

edit3: 3. çeyreğin birimine yaklaşık 1 dk var ve skor 40-60. dirençli bir gs ve zevkli bir maç izlemek isterdim doğrusu.
  • ısterse barca madrid maçı olsun seyirci yoksa bes para etmez. uykusu olanlar kaçırmasın.
  • cimbomu evinde üst üste 4. kez yeneceğimiz maç olacaktır.
  • galatasaray maçı çevirse dahi erman kunter ve basketbol şubesindeki herkesin bir an önce gitmesini diliyorum. ya bir insan kadroyu niye emirin üstüne kurar. hadi kurdun lan adamlar birbirlerinden o kadar alakasız ki bir ara kafamı ekrana çevirdim uzun oyuncu guard olmuş sonra top ayağına çarpıyor falan filan. gözlerim kanadı. fenerse rahat rahat oynuyor. bir silkelenseler 20 sayi fark olacak gibi. sadece bu maç değ o eurocup maçlarıyla ilgili bir sövmeye başlasam sabaha kadar sürer.
  • çoğunu astan uzak bir beşle oynadığımız maçta, ilk iki çeğreği her zamanki gibi farkı açarak başladık. brad wanamaker ve kostas sloukas'ın etkisi fazlaydı.

üçüncü çeğreğe 40-63 giriyoruz, hem de egehan arna, ahmet düverioğlu, barış hersek, melih mahmutoğlu gibi türkler -ilk beşte rahat oynayamayacak oyuncular-, buna ek olarak henüz form tutamamış jason thompson ile. dikkat çekerim: jan vesely yok; brad wanamaker ve nicolo melli fazla süre almadı henüz.

ikinci yarı da aynı şekilde monoton bir şekilde, koçun normalde fazla süre alamayan oyuncuları daha fazla oyunda tuttu. özellikle egehan arna ve marko guduric -ki 18 sayı 6 ribaund, 2 asist ve 1 top çalma ile oynadı- iyi süre aldı ve ellerinden geleni yaptılar.

dipnot: rakip bu sezon çok güç kaybetti ve yenilenme süreci içindeki hazırlanmayı henüz tamamlayamamış durumda. galibiyet normal.