şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cumhurbaşkanlığı seçimlerini muharrem ince kazandığında,tüm yurtta yıllardır olmadığı kadar büyük bir çoşkuyla kutlanacak bayramdır.

  insanlar hava durumunun nasıl olduğuna bakmaksızın sokaklarda, atatürk'ü ve onun bize armağanı bu cumhuriyeti elleri patlayıncaya kadar alkışlayacaklar, cumhuriyetin marşlarını söyleyecekler, bu ülke ile gurur duyacaklardır.

  gözler bu defa, kederden, üzüntüden değil,cumhuriyeti tekrar kazanmanın onuru ile yaşaracaktır.
 • umarım bu sene hakedildiği gibi kutlanır cumhuriyetimizin bayramı.
  umarım kimse hastalanmaz,
  uganda fildişi sahilleri devlet başkanına bir şey olmaz da yas ilan edilmez, çünkü olanlara bir şey olursa yas ilan edilir, tren raydan çıkıp 20 vatandaşımız ölünce ilan edilmez.
  tren falan da raydan çıkmasın, terorist eylem de olmasın;

  ki seneler sonra hakkıyla kutlayabilelim bayramımızı.

  acaba turksat bugünkü gibi interneti kotasız, teledünya tüm kanalları şifresiz yapar mı?
  acaba tüm otobüsler ücretsiz olur mu o gün? ki herkes kutlama alanlarına gidebilsin.

  acaba kendi rezilliğini kutlayan bir halk değil de, kendi ulusal özgürlüğünü bağımsızlığını kutlayan bir halk olabilir miyiz bir gün?
 • cumhuriyet'in 95 yaşında olduğu tarihtir.
  başları sıkışınca atatürk posterlerini binalarına asanlar umarım bu 29 ekimde gönüllerine asarlar.
  kutlu olsun cumhuriyet.
 • cumhuriyet’e gönül vermişlerin bu sene ve bundan sonraki her sene daha da artan coşkuyla kutlaması gereken bayramımız. türkiye durdukça kutlayacağımız, ata mirası bayram.
 • bir millet düşünün, senelerdir belirli bir zümrenin talimatlarıyla yönetilen. bir millet düşünün görevi padişaha kul, reaya, fazlasıyla vergi veren, asker veren, canını malını her şeyini veren, sonunda padişahımız çok yaşa diyecek zihniyetler...

  halkının çoğunluğunun okuma yazma bilmediği, sarayda konuşulan dil ile halkın konuştuğu dilin farklı olduğu, arapça, farsça ve türkçe kelimelerle ağdalı bir dil olan osmanlıcanın marifet, sade ve temiz bir türkçenin nafile olduğu zamanlar. son kurumlarına kadar yenilmiş, talan edilmiş, borca sokulmuş bir imparatorluk...

  işte 29 ekim'in önemi burada başlıyor.

  yüz yıllardır cahil bırakılmış bir toplum, kendi kendini yönetebilecek kapasitesinin olduğunu anlıyor, demokrasiyle tanışıyor, özgürlük, insan haklarının ne dediğini öğrenmesi için önünde yol açılıyor.

  bir fotoğraf vardı, bir cumhurbaşkanı ile ingiliz kraliçesi kadeh tokuşturuyor... ve yorum da naçizane,
  bilmem ne köyünden kalkıp cumhurbaşkanı olup dünya imparatoruyla kadeh tokuşturacak seviyeye, atatürk'ün kurduğu cumhuriyetle eriştin!

  cumhuriyeti bayramını alışkanlık olarak kutlamayalım, bilincini, gerekliliğini, bize kazandırdığı her hakkı minnetlerimizle kutlayalım.

  yaşasın cumhuriyet!
 • "insan" sıfatını bize cumhuriyetle kazandıran atama bin şükran olsun. tahtları yıkan demokrasiyi var eden ulu önder sonsuza kadar kalplerimizde yaşayacaksın. nice bayramlara.
 • değerini bilenlerin cumhuriyet bayramı kutlu olsun.gerisine de allah akıl ve fikir versin.
 • bugünün değerini anlamak için o günleri tekrar yaşaması gereken bir kitle var. kimseye bırakmadan fesli ve misvak türevlerini yakarlar o zaman. davulun sesi uzaktan hoş gelir. kolay kazanılmadı bu cumhuriyet.
  değerini bilen herkesin bayramı kutlu olsun.
 • "ey yükselen yeni nesil!
  istikbal sizindir. cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz."
  mustafa kemal atatürk

  doğum günün kutlu olsun türkiye'm.