şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bana göre, ülkemizin en iyi canlı performanslarına sahip mor ve ötesi'nin ilk senfoni konseri olma özelliğini taşıyan konser 29 ekim 2018 tarihinde aya irini müzesi'nde.

senfoni orkestrası olması sebebiyle "gül kendine" albümüne ağırlık verileceğini düşünüyorum ki inşallah öyle de olur. *

açılışta "canlı yayın"
    sonrasında "eksik"
    gittiğim yaklaşık 20 konserdir bir kere bile çalınmayan "hayat"
    ardından da "büyük düşler"

muhteşem olacağına eminiz.
  • biletimi alıp heyecanla beklediğim konser. yalnız mor ve ötesinin bu konuda hiçbir paylaşım yapmaması insanı şüphelendiriyor. 3 şarkı söyleyip kaçmayacaksınız değil mi?
  • bana hayatımda ilk kez rock grubu, senfoni orkestrası ve koro üçlüsünü bir arada izlettiren konserdir. aya irini gibi akustiği harika bir yerde olması çok daha harika hissettirmiştir. her şeyi geçtim, her bir şarkının orkestraya uyarlanması nasıl bir emektir. emeği geçen herkese teşekkürler.
  • hani bazı konserler için, ben var ya x konserdeydim diye hafif böbürlenir insan, işte bu da o konserlerden biriydi. harun'un tatlı heyecanı öyle güzel sirayet etti ki bizlere de, sahnede ufak bir yer tuttuk sanki kendimize biz de, eşlik ettik. atmosferden bahsetmeme gerek bile yok, aya irini dostum! *
    kendi adıma özellikle canlı yayın ve çocuklar ve hayvanlar performanslarına ayrı bayıldım. ha tabi korolu bir derdim var da pek şukelaydı. hep güzel şeyler söylemek istiyorum ama orda olanlar zaten hepsini paylaşıyor. o yüzden uzun lafın kısası, oradaydım.
  • sahnelenen şarkıların spotify'dan dinlenebildiği konser. harika bir proje olmuş. harun tekin'in vokalleri çok güçlü, kerem kabadayı ise davulu makine gibi çalıyor. grubun performansı senfoni orkestrası ile birleşince bana kalırsa dünya çapında kaliteli bir iş ortaya çıkmış.

edit: favori şarkım ise 2012 oldu. bu şarkıyı zaten çok severdim ama senfoni orkestrası ile birlikte efsane bir şarkıya evrilmiş. harun'un sonlara doğru "hiç bilinmez neye çarptığı" kısmındaki yükselişi mükemmel.
  • kayitlari 8 subat 2019 tarihinde spotify da yayinlanmaya baslanan konserdir.

duzenlemeler kesinlikle olaganustu..genclik yillarimda cok fazla dinleyip cok fazla begendigim, yillar gectikce yavas yavas sikilmaya basladigim ve hatta fazla melankolik buldugum icin gitgide uzaklastigim parcalara harika altyapilarla, muthis dokunuslar yapmislar ve ortaya bambaska tadlar aldigimiz eserler cikmis.

rock temelli gruplarin senfonik konserlerinde orkestra ve grup elemanlarinin partisyonlari genelde cok iyi harmanlanamiyor. elektrolar, davul yada yaylilar baskin gelip keyif kacirabiliyor. yada orkestrayi isin icine katmak icin grubun ahengi darmadagin ediliyor. bir cok kotu ornek mevcut. lakin bu calisma oyle degil, hersey kararinda. yaylilar kalk gidelim derken, davul hop birader nereye daha yeni basladik demiyor

bir diger detay, eger konser kayitlarinda dijital bir oynama yoksa harun tekin cok temiz soyluyor. sesini kullanma konusunda kendini cok fazla gelistirmis. buyuk saygi duydum. ustaligini gostermek icin amerikalilarin oversinging dedigi ise hic bulasmiyor.

duygusal yada milliyetci mi davraniyorum bilmiyorum ama sahsen dinledigim en basarili senfonik konser kayitlari arasinda ilk 3'e hic dusunmeden yazarim.

konunun uzmani olan arkadaslar varsa fikirlerini duymak isterim