şükela:  tümü | bugün
 • akdeniz üniversitesi tıp fakültesi öğrencilerinin paylaşımlarından ve bir gazetecinin paylaşımından öğrendiğim kadarıyla; rektör yardımcısı murat turhan, pandemi sebebiyle yapılan online sınavları fırsata çevirip sınavları kendi şirketinin sisteminden yaptırmaya çalışıyormuş. bu sayede şirketini ayakta tutup bu olaydan maddi kazanç sağlamayı hedefliyormuş.

  kaldı ki şahıs bunu bile becerememiş bir aydır sınavlar yapılmamış. maksat öğrencilerin kopya çekmesini önlemekmiş.

  mağdur olan öğrenciler #akdeniztıpmağdur etiketi ile gündem olmaya çalışıyor.

  konu ile ilgili gazetecinin paylaşımı: https://twitter.com/…tatus/1321872042086539264?s=19

  edit: edindiğim diğer duyumlara göre rektör yardımcısının şirketinin sistemle bir ilgisi yokmuş ama rektör yardımcısı bu sistem için çalışmış. fakat bunu bir gazeteciden duymadım, ortalıkta dolaşan bir diğer bilgi. doğrusu nedir ortaya çıkar diye umut ediyoruz.
 • aynı üniverstedeki baldızımdan da teyid ettigim bilgi. ne yazık ki şerefsiz insanlar tarafindan sömürülen öğrenciler hayat mücadelesi veriyor resmen.

  rezalet puanım 10
 • türkiye'de şaşırtmayan bir olay daha. ciddi bir iddia, üzerine düşülmesi gerekiyor.
 • bilim üretmesi gereken,ufkumuzu açması gereken,topluma,insanlığa faydalı olması gereken üniversiteler maalesef çiftlik gibi yönetiliyor.

  bunun da sebebi liyakatsiz kişilerin rektör,dekan vb. yetkilere getirilmiş olması.

  bu liyakatsizlik de sadece üniversitelere değil ülkenin tüm yönetim kademelerine sirayet etmiş durumda maalesef.

  tam bir rezalet.
 • doğru bilgi.bir cok arkadaşım sırf birilerinin rantı çıkarı uğruna stres topuna dönmüş vaziyetteler.eğitim öğretimi düşündükleri falan yok.
  rezalet puanım 10/10
 • doğru olan bilgidir. direkt fakültemizin öğrencisi olarak şunları söyleyebilirim ki öğrencilerin yaptıkları yüzlerce itiraza hiçbir cevap verilmiyor ve bu sistem için zorlanıyoruz, hatta tehditkar konuşmalara maruz kalıyoruz. olmamız gereken sınavlar sistemdeki hatalar yüzünden ertelenmiş vaziyette. haftalardır dekanlığa ve rektörlüğe ulaşmaya çalışmamıza rağmen bir geri dönüş alamıyoruz. birileri para kazanacak diye öğrencilerin psikolojisiyle oynamak bu kadar kolay olmamalı.
 • ben yaptım oldu zihniyetinin rezalet bir formu daha.
3 entry daha