şükela:  tümü | bugün
16 entry daha
  • saldırının bir hafta öncesinde beytüşşebap ilçesinde bulunan kato dağında büyük bir operasyon yapılması bu operasyonda bir grup teröristin ölü ele geçirilmesi ve bir sürü lojistik malzemenin ele geçirilmesi ile de pek manidar geliyor bu saldırı.
  • üzerine sayfalarca yazmaya hiç gerek yok bu olayın. kendisi konuşuyor zaten. devlet aygıtının şiddet üreten, yayan, gerektiğinde kimlik değiştiren yapısına şahitlik ediyoruz. "deja vu" ediyor adamı.. eskilere götürüyor..96'nın şırnak-güçlükonak olayına götürüyor..halbuki münibusun tarandığı noktaya çok yakın bir nöbet noktası yok muydu? avrupa parlementosundan gelen gözlemciler şaşıp kalmamışlar mıydı? evet, yıl 96'ydı. yine kan çoğalmış, irin gölet olmuştu..yarattığı sonuçlar değil "deja vu" dedirten..bilakis olayın oluş biçimi, kendisi..maskeli adamlar geliyor..tarıyorlar minubusu..delicesine..içindekiler de korucu.. yine korucu..kimden korusun kendini bilmediği besbelli. lakin bir fark var..eskiden üst süzey askerlerin "yeni gelen memurları adam etmek için iki bomba attırdım" veya "askerlere terörist elbisesi giydiriyorduk" ağızgevşeklikleri yoktu..canları sıkılmamıştı, emekli olmamışlardı..

ne kadar kirli ve gayr-ı meşru yöntem varsa isyankar xırbo'lar üzerinde denendiğine karar kılmıyoruz..devlet deliktir diyoruz..kendi içine akan öyle bir denizdir ki tek başına kontrol deni bulunamaz. sahi, asker terörist gibi giyinip ne yapar? jitem dediğin itirafçı teröristler ile açıktan çalışan istihbaratçı astsubayların ordusu değil midir? kimdir allasen terörist? elinde silah sayısı az olan mıdır? eğer teröristin tanımını devlet yapıyorsa içine de bade koyuyorsa ne yapmalı? şiddetin ve korkunun insanları kendine bağlamak için devlet ricalinde en etkili yöntem olduğuna kanaat getirmeli. neden 23 yıldır sürüyor bu savaş diyen sesleri kısmalı..ağza küfür dolmalı, soru sorana da söğmeli..hem de emmeli gömmeli..ha, devlet yapmıştır mı diyoruz? sümme haş'a.. sadece olabilir diyoruz. araştırma soruşturma lazım diyenlere de gülmeden edemiyoruz..gücün söylem eylediğini biliyoruz, hukukun siyasetin köpeği oldugunu da biliyoruz..

üç yazı var bu olayı anlamak için bakılması ica eden..esefle..

http://www.zaman.com.tr/…tr/haber.do?haberno=596574
    http://www.firatnews.eu/…ews&file=article&sid=31240
    http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=272963
  • bir şey söylemeyeyim diyorum, çünkü pkk ile ilgili konularda "kahpeliktir, it soyluğudur, şerrefsizliktir" şeklinde entryler girmeyip sürüden biraz ayrılınca dtp sempatizanlığından bebek katilliğine uzanan skalada (sırasıyla, dtp sempatizanlığı, pkk sempatizanlığı, pkk destekçiliği, militanlık, teröristlik, apo yandaşlığı ve nihayetinde bebek katilliği) sıfatlar kazanıyorsunuz, ama bu şüphe duymazlığa, bu olaya sadece devletin istediği yönde bakan, küfür etmek için kurulmuş gibi hemencecik bu tip eylemlerde küfürleri döken tavra dayanamıyorum artık.

yahu, olayla ilgili haberlerin biraz akıl mantık süzgecinden geçerek yazılmış olanlarına birazcık göz atsanız bile, insanda birazcık şüphe oluşur, "acaba olayın bizim bilmediğimiz başka yönleri de olabilir mi" diye...

olayı gerçekten pkk mı yaptı, yoksa gerçekten derin devlet denilen şey mi yaptı, ben bunu bilebilme gücünü pazar pazar çalışmakta olduğum, kapısında güvenlik bekleyen ofisimde çalışırken kendimde göremiyorum, ama yeter artık be kardeşim, sizde de yok bu güç...

ılısu barajı'nın, "bölgeye iş ve aş getirecek, dolayısıyla pkk'nın gücünü azaltacak bir proje olduğu, hasankeyf'teki tarihi eserlerin de başka bölgelere taşınacağını, ama pkk'nın bunu engellemeye çalıştığı, hasankeyf kurtulsun, ılısu barajı yapılmasın diyen herkesin de pkk'lı olduğu"na dair bir mail aldım bugün ben yahu. ılısu barajı gibi ucubik bir projeyi pkk'yı kullanarak savunan, "hasankeyf sular altında kalmasın" diyen herkesi pkk'yı kullanarak karalayan güçler var bu ülkede, bu güçlerin en büyük hedef kitlesi de sizlersiniz be kardeşim, anlayın artık bunu.

olayda 13 kişi ölmüştür, vahim olan budur. filler tepişir çimenler ezilir, bundan başkası yalandır...
1 entry daha