• kazanın gerçekleştiği ve bir yaralının olduğu vagonlardan birindeydim. kaza anını anlatmak gerekirse, metro hafiften titremeye başladı, çok anormal bir durum olarak görmedik ama bir süre sonra titreme şiddeti epey arttı ve saniyeler içerisinde şu manzara gerçekleşti: (+18)

http://imgur.com/ecpwjpw.jpg

bu manzaradan hemen sonra metrodaki acil çıkış düğmesine bastık ve sirenler çaldı. şansımıza metronun her iki tarafında duvar değil de sağ tarafında inşaatın olduğu ve inşaat işçilerin olduğu boş bi alan vardı. onlardan yardım istedik, kapı açıldı ve çıkmaya başladık. ambulans istedik ve 30 dakika boyunca ambulans gelmedi ve o adam yaralı bi şekilde yerde yatmaya devam etti. kazazedelerden biri metroda çalışan işçilere "burada sağlık görevlisi yok mu hiç? başınıza bi şey gelse çağırabileceğiniz herhangi bi kimse?" dedi ama işçilerin başını öne eğip susması durumun vehametini özetlemeye yetti. kaza alanından çıkmak için de bu yolu kullandık:

http://imgur.com/itq7kqs.jpg

http://imgur.com/sccpgju.jpg

http://imgur.com/ykrjrmm.jpg

http://imgur.com/pf71ktv.jpg

söylenecek çok söz de yok aslında.

dip not: burayı okuyan haber ajanslarının dikkatine, yukarıdaki fotoğrafları dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. yeter ki türkiye'de insan hayatının bu kadar ucuz olduğunu herkesin yüzüne tokat gibi çarpın.
  • akp ile değil zimbabve belediyesi ile ilgili olan kaza. akp ile ilişkilendirilmemesini bir akepe fanatiği olarak rica ediyorum. çünkü o metroyu zimbabve belediyesi denetleyerek halka açtı. ayrıca açılışı selengete cumhurbaşkanı bizzat gerçekleştirdi.
  • memlekette iyi şeyler akp'den kötü şeyler allahtan geldiğine inananları gösteren kaza.
    metro yapınca dünya lideri, kaza olunca akp ile ne alakası var. ben denetleyip açıyorum bu metroyu ya.
  • hala "akp'yle ne alakası var?" diyen tipleri gösteren kazadır.

sen her metro hattının (hatta neredeyse durağının) açılışını bizzat yap, ahkam kes "şöyle güzel yaptık böyle hızlı bitirdik" diye, ototbüslerce adamı doldur oraya, sen işlet, sen çalıştır sonra kaza olunca "yeaa ne alakası var bunun akp'yle, rte'yle, fırsat kolluyorsunuz hükümeti devirmek için" de.

hıhı, çünkü kim kardashian'ın afedersin poposuyla (bkz: kıç) ilgisi var kazanın. hatta marsta bulunan o top şeklindeki kaya parçasıyla ilgisi var, karadenizdeki hamsilerle ilgisi var.
  • ise gidip eve donebiliyorsak tamamen sans eseri oldugunun gostergesi kazadir. yarali abinin durumu gayet ciddi gorunuyor, baya bildigin demir bir cubuk adamin vucuduna girip cikmis. allah sizin belanizi versin ulastirma bakanligi gibi.
  • heryerimizden kalitesizlik aktığının kanıtı.
    bir işi de ciddiye alalım arkadaş. tam doğru yapalım. yok ama yaptık mı yaptık. nasıl yaptık önemli değil. metromuz var mı var. bir gün götümüze girebilir ama ne önemi var. kolunda sahte bileziklerle dolaşan orospu gibi bi ülkeyiz işte aq
  • herhangi bir şekilde hatta refleks olarak bile; akp'ye, tayyip erdoğan'a ya da kadir topbaş'a bağlamamamız gerektiğini düşündüğüm kaza.
    çünkü şu zamana kadar herkesin gözleri önünde gerçekleşen işçi katliamları, metrobüs kazaları, otobüs kazaları halkımıza hiçbir şey anlatmadı, anlatmıyor. anlatmamasının açık ve net sebebi arkadaşlar; bizleriz.

(mümkün olduğunca hafif yazıyorum)
    o kadar aptallık kompleksindeler ki, doğru söylediğinizde haksızlıkları, cahillikleri bu özelliklerini iyice coşturuyor ve gözlerinin önündekini bile inkar edebiliyorlar.

dolayısıyla sittir edin arkadaşlar. bugün o metroyu kullanma ihtimalim vardı ama işe erken geldim. yine de sittir edin diyorum. çünkü bu halkın yetersizliklerinden ötürü kompleksli olduğunu adım gibi biliyorum.

bu komplekslerinin ve cahilliklerinin bedelini onlarla birlikte ödemeye mahkumuz. bunlardan ders almayan bu güruh bizlere daha aylar önce 300 ölümden de ders almadığını göstermedi mi? insanlara fıtrat, sabotaj falan denmedi mi? "hesap sorun" diyenler hain ilan edilmedi mi?

bu kompleksli halkın aklını sadece acıların ve aptallıkların en büyüğü olan savaş yerine getirir.
    nihayetinde ona doğru da ilerliyoruz. sürpriz mi? bu kadar aptallığa karşın hala sürpriz mi?

dolayısıyla yazmayın arkadaşlar. sorumlusu x kişidir diye...

yazmayın. cahil kompleksine girmesinler 1500. defa.
  • kaza değil amına koyim artık şunu açık açık söyleyin, katliam bu! insan canına kast etmek bu, başka bir şey değil.

edit: sikerim partinizi de hükümetinizi de taşeronunuzu da mühendisinizi de sorumsuzluğunuzu da. dünyanın neresinde var lan metroda giden adama inşaat demiri girmesi? o demiri alıp önce ulaştırma bakanının, sonra da başbakanın götüne sokarlar. hala gelmiş buradan hükümeti savunuyor kodumun beyinsizi. anan suçlu zaten di mi, bakanın belediyen hükümetin değil?
  • el emegi goz nuru, son 4 ayin olaylarini derledim, sadece hafizamda kalanlari yazdim, ozel bir arsiv taramasi filan yok yani (atladiklarim varsa ekleme yapmak isteyen yesillendirsin pliiz). sahane yonetildigimiz kanaatine vardim hamdolsun.

(bkz: 13 mayıs 2014 soma maden ocağı patlaması)
    (bkz: 3 haziran 2014 şırnak maden göçüğü)
    (bkz: ankara metrosu'nu su basması)
    (bkz: üsküdar'ı sel aldı)
    (bkz: 27 temmuz 2014 istanbul öho kazası) - (hatirlatan: n62)
    (bkz: ankara'da musluk suyundan gelen lağım kokusu) - (hatirlatan: zeynepinbabasi)
    (bkz: 1 ağustos 2014 kabataş iett kazası)
    (bkz: 2 ağustos 2014 istiklal caddesi'ni su basması)
    (bkz: 24 ağustos 2014 siirt baraj faciası) - (hatirlatan: fuzulee)
    (bkz: 3 eylül 2014 avcılar'da üst geçit çökmesi)
    (bkz: 6 eylül 2014 mecidiyeköy asansör kazası)
    (bkz: 23 eylül 2014 elmadağ'da iskelenin çökmesi) - (hatirlatan: larker)
    (bkz: 27 eylül 2014 kadıköy'deki su kesintisi)

huloooooooggggg!!!!!!
  • bahsi geçen metro istasyonu türk telekom arena'ya giden metro istasyonudur. bir maç öncesinde ya da maç sonunda bu kazanın gerçekleştiğini düşününce insan dehşete düşüyor.

bitmeden aktif edilen bir hat yüzünden gerçekleşmiş kazadır. sorumluları cezalandırılmalı diyeceğiz ama bu ülkede suç işleyen insanların arsızlıklarını biliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap