şükela:  tümü | bugün
  • daha doğrusu 29 eylül 2016 milli piyango idaresinin çekililişleri canlı yayınlamaya başlaması olacaktı.

mpi'nin ilgili duyurusu

muhtemelen gelen tepkiler üzerine böyle bir adım atmaya karar vermişler. meslek icabı yakın takip etmeme rağmen sözlükte çaylak olduğum için başlığı açamamıştım. bir kaç yıldır çekilişleri izlemek için ilgili mpi binalarına gitmek dışında bir seçeneğimiz olmuyordu. o yönden olumlu bir adım oldu. en azından çıkan garip sayıları aha bak canlı yayın kaydı diye gösterebiliyorlar. yine de şüpheliyim.

sitede başta ayrı bir sayfadan izlenilebiliyor ve yine ayrı bir sayfadan arşive ulaşılabiliyordu. şimdi arşiv kaldırıldı çekilişler ilgili haftanın sonuç sayfasının altına eklenildi.

örneğin şu adresten 06.10.2016 süper loto sonuçlarına baktığımızda çıkan sayılara inanmak çok güç. alttaki video yine bir nebze inandırıcılık katıyor.

fakat o bileti kim niye oynasın, nasıl oynasın bunların araştırılması gerekiyor. hatta mpi'nin baştan aşağı denetlenmesi lazım.

edit: imla
  • akebenin olduğu yerde her zaman sahtekarlıjk ve hırsızlık olacağı için hiç bir zaman güven duyup inanamayacağım canlı yayın.
    canlıyı öldürüp, ölüye oy kullandıranlardan her şey beklenir.