şükela:  tümü | bugün
 • samsung türkiye ve danıştek isimli samsung yetkili servisi ile ilgili yaşadığım rezalettir.

  aslında bu rezaleti iki gün önce yaşadım. geçen süre zarfından yetkili servis ve samsung konu ile ilgili hiç bir şey yapmadığı için başlığı bugün açıyorum.

  2014 yılının eylül ayında aldığım samsung note 8.0 tabletin ekranının bir bölümünde oldukça fazla ölü piksel oluşmuştu. garanti süremin bitmesine bir kaç hafta kala ürünü yetkili servise gönderdim. kutunun içine de problemin ne olduğu ile ilgili bir not yazdım. 7 eylül 2016 tarihinde servise ulaşan ürün 27 eylül 2016 tarihinde kargo ile bana teslim edildi. ürünü açtığımda aşağıdaki linkte bulunan servis fişini gördüm. ürünün ekranıyla ilgili bir işlem yapılmamış ve sadece batarya değiştirilmişti. ürünle ilgili problemin ölü piksel olduğu servis fişinde ayrıca yazıyordu. yetkili servisi aradım. ürünle ilgili işlemi yapan teknisyenle görüşmek istediğimi söyledim. "görüşemezsiniz, ürünü tekrar gönderdin" dediler. ben bu ürünü kullanıyorum. şimdi haftalarca tekrar sizi mi bekleyeceğim. ürünün tamir süresi 10 günü aştı. yerine ikame ürün göndermediniz. bari şimdi tamir süresince kullanabileceğim bir ürün gönderin" dedim. yine hayır yanıtını aldım.

  bunun üzerine samsung müşteri hizmetlerini aradım. onlar da farklı bir şey söylemedi. servise ürünü tekrar gönderecekmişim. yeniden kayıt açılacakmış. yeni kayıt açılacağı için 10 gün tamir süresi tekrar başlayacakmış. hatayı yapan yetkili servis. mağduriyetimin giderilmesi için ne servis ne de samsung hiç bir şey yapmadı. basit bir ekran probleminin giderilmesi için toplamda en az 40 gün bekleyeceğim sanırım. samsung'a bu konuda durumu açıklayan bir mail yazdım. servis fişini de gönderdim. bu saatten sonra ikame ürün falan istemediğimi belirtip konuyu mümkün olduğunca çok kişiyle paylaşacağımı belirttim.

  servis fişi
 • bakınız bile veremiyorum.

  (arayınız: iphone kullanan kendini zengin sanan ve akşamları otobüse binen cahil.)
 • konuyu güncellemek istedim çünkü devamında olan şeyler daha da sinir bozucu.

  ürünü tekrar yetkili servise gönderdim ve 10 gün kadar sonra ürün tekrar elime ulaştı. kutunun içindeki servis fişinin görselinin linkini koyuyorum. arkadaşlar ürünle ilgili hiç bir işlem yapmamışlar. donanımsal bir arıza yok demişler. yetkili servisi aradım. durumu izah ettim. "biz ölü piksel bulamadık. resmini çekip whatsapp'tan gönderin". dedi görüştüğüm arkadaş. ekte bulunan görseli gönderdim. şimdi ürünü tekrar göndermemi istiyorlar. şöyle de bir tavsiyede bulundular. "keşke bu resmi çekip, çıktısını ürünün kutusunun içine koyup öyle servise gönderseydiniz. arkadaşımız da ölü pikselleri farkedebilirdi".

  şaka değil. zıvanadan çıktım tabi. samsung müşteri hizmetlerini aradım tekrar. artık tamir falan istemiyorum. ya paramı iade edin ya da yeni ürün gönderin. yetkili servisiniz benimle resmen dalga geçiyor ve artık muhattap olmak istemiyorum" dedim. şikayet için kayıt oluşturdular. geri dönüş sağlayacaklarmış. ama muhtemelen arayıp ürünü tekrar servise gönderin diyecekler. bu süer içerisinde garantisi bitti cihazın. belki garantiniz bitti artık yapacak bir şey yok derlerse hiç şaşırmam.

  özetle 07.09.2016 ilk kez ve 01.10.2016 tarihinde ikince kez servise gönderdiğim cihaz için hiç bir işlem yapılmadı. sanırım yolum izmit'e düştüğünde özellikle bu yetkili servise uğrayıp cihazla ilgilenen teknisyen arkadaşla tanışacağım. çok merak ediyorum kendisini.

  ilgili görseller aşağıda. 50-60 tane ölü piksel var sanırım.

  servis fişi

  ölü piksel görüntüsü
 • adamlar telefon yapmıyor ki bomba üretimine geçti.
 • konuyu güncellemek için entry'i düzenlemek yerine yeni entry giriyorum.

  dün artık dayanamayıp danıştek isimli yetkili servise ürünü bizzat götürdüm. ürünü teslim alıp kayıt alan hanımefendiye durumu izah ettim. ölü pikselleri gösterdim. "arka planda siyah bir görüntü olursa çok net görünüyor. ölü pikseli görüntülemek için uygulamalar da var. nasıl olur da teknisyeniniz bunu farkedemiyor" dedim. "beyefendi açıklamayı çok saçma yazmışsınız. mantığınız çok saçma" gibi ifadeler kullandı. sakinliğimi korumaya çalıştım. son olarak tuş kilidini kullanıp ekranı kapattı ve "madem ölü pikseller siyah arka plan görüntüsünde görünebiliyor, neden şimdi göremiyoruz" dedi. ekranı kapatıp ekranda ölü piksel görmeye çalışan bu hanımefendiye "şu an ekranı kapattınız. kapalı ekranda ölü pikseli nasıl göreceksiniz" dedim gülerek. sonra birden "ben size yardımcı olmaya çalışıyorum ama siz beni aşağılamaya çalışıyorsunuz" gibi laflar etmeye başladı.

  özetle bir özür bile dilemediler. problemin benden kaynaklandığına beni ikna etmeye çalıştılar v.s v.s
 • eylül ayı ortalarında samsung galaxy note 5 model telefonumu ekranı kırıldığı için samsung yetkili servisine verdim. bana tamiratın 1 hafta süreceği söylendi ancak bu tarih itibariyle ne tamirat yapıldı ne de bir geri dönüş gerçekleşti. her cuma başarı elektronik servisine gidip cihazın akıbetini soruyorum ve verebildikleri tek bilgi ; yedek parça bekliyoruz.

  (bkz: başarı teknik servis)

  batsanız da kurtulsak
 • samsung marka bir cihaz ile rezalet yaşayıp hala hayatta olmak bile bir şükür sebebi. bu tür zararsız rezaletlerden kurtulmanın tek yolu müthiş bir hizmet alacağınız apple'ı tercih etmek. ben tercih edemiyorum ama siz edin, müşteri hizmetlerinden bu kadar memnun kalınan bir marka bulamazsınız türkiye'de.
 • bende işte geçen gün apple a düşürdüğüm için kamerası bozulan telefonumu verip yeni cihaz aldım. üstelik her tarafıda çizilmiş bir cihazdı. hiç sorun yapmadılar, cihazınızı değişime alıyoruz diyip olayı kapattılar. halbuki bana o kamerayı değiştirseler bile yetiyordu. işte müşteri memnuniyeti , işte insan kaynakları. şimdi ben böyle haberleri gördükçe yarın bu apple dan nasıl vazgeçeyim.
  sony, samsung bu konuda çok berbattır efenim. özellikle sony işi piçliğe vurmuş, telefonunuzun garantisi devam etmesine rağmen telefonun kendi bedelinden fazla masraf çıkartıyor. o da cihazınızın sadece 1 parçasını değiştirmek için.
 • dün itibariyle aldığım sms'yi paylaşıyorum.

  "sayın müşterimiz. ürününüzün işlemi iptal edilmiştir. en kısa sürede ürününüzü teslim almanızı rica ederiz.90 gün içinde alınmayan ürünlerden servisimiz sorumlu değildir. samsung servis merkezi izmit".

  üçüncü kez göndermiştim servise. artık yapacak bir şey kalmadı. bimer'e şikayet ettim. ilgili dökümanları posta yoluyla gönderdim. bekliyorum.