• gelen ürünü gördükçe istemsizce güldüren dolandırıcılık. instagram'ın bir alışveriş platformu olmadığını kanıtlayan tez gibi bir çalışmaahahahaha... kaşgar göndermiş 2 tane.
  • nasrettin hoca da durur mu yapıştırmış lafı, 2 tane crocs'u 139 tl'ye alabileceğine inanıyorsun da gelen ürünlerin orijinal olduğuna mı inanmıyorsun...
  • gelen ürünlerin fotoğrafına bakınca çok güldüm. neden bu kadar güldüm bilmiyorum. hala gülüyorum.

konumuza dönecek olursak;
    instagram'dan alışveriş yapmayın efendim. ürün çok hoşunuza gitse de, bu fırsat kaçmaz olsa da yapmayın.
  • birini tuvalete birini de banyoya koysunlar.
  • aynısı işte nesi dolandırıcılık bunun
  • adedi 294 tl olan ürünün 2 tanesini 139 tl'ye alacağına inananları gösteren rezalet.

https://www.superstep.com.tr/…sil-terlik/11016-37p/

yalnız ne olursa olsun şu instagram dolandırıcılarına artık devletin dur demesi lazım.

https://www.sikayetvar.com/orginalcrocs-instagram
  • özetle ucuz etin yahnisi hesabı

instagram dolandırıcılığı açmış bi de başlığın adını, sanki mark zuckerberg yurtici kargo dan göndermis gibi askfkalfeaklj

elbette instagram'da düzgün ticaret te yapan var, şahsen 3 replika adidas'ı 109 tl ye almış biri olarak instagram'da dolandırılmamanın 2 yolu var;

1- şeffaf kargo ile ürün istetip, kapıda ödeme seçeneği (kapıda ödemelerde gönderici kesinlikle vergi levhası olmak zorunda olup, dolandırılma ihtimaline karşı adım atabileceğin, hukuki işlem yapabileceğin yegane yoldur. kapıda ödemeye 10 lira da fazladan ver bişi olmaz.)
    2- işletme hesabı olarak açılan profillerde, sağda üç noktadan bu profil hakkında bölümü var. orada da önceki kullanıcı adları diye bir zımbırtı var. eğer orda çok fazla değişkenlik varsa bil ki o tamamen koparmaya gelmiş, parayı en güzel o yiyodur aga.
  • arkdaşın bahsettiği gibi 1. sınıf replika modeller piyasada 50-70 bandında çok var. bu insta sayfasının yaptığı tamamen şerefsizlik gelen ürüne bi bakiyim dedim ;

migrosda 19.90 olan terlik
  • valla ben şu instagramda bulunan çakmacılardaki şerefsizliği anlayamıyorum.

ulan çakmanın bile bir haysiyeti var. mesela şu ürün. bildiğin dandik, plastik, kalıba dökülen sonra kalıptan çıkarılım kırpığı alınan bir şey lan bu. hamura şekil veriyorsun. bu kadar eğreti olanla, düzgün olan arasındaki maliyet farkı 5tl olmaz. 5 tl için bu kadar sövülmesine nasıl katlanıyorsunuz birader? dolandırıcılığın bile bir şerefi var lan.

elbette crocs yukarıda bahsettiğim gibi yapılmıyor da, çakma esnafı için söylüyorum. ayakkabı camiası inanılmaz para bırakan bir camia. ayakkabıcıda uzun yıllar çalışan arkadaşım vardı. 5-6 liraya ürettiriyoruz diyordu, o dönem 80den aşağı ayakkabı yoktu dükkanda. yani şu çakmanın kalitelisinin maliyeti 10 olsun, kalitesizi 5 olsun. değer mi kardeşim 5 lira için bu kadar şerefine sövülmesine?

sen crocs diyene yine kaşgar gönder, 140 liraya 2 çift crocs bekleyenin kendi saflığı diyelim. 5 liralık hamam terliği bile şundan kaliteli duruyor.

ulan bi adam bana bunun yerine hıyar gönderse, yemin ediyorum daha az içerlenirim.

edit: instagram'dan kapıda ödeme olmayan bir yerden alışveriş yapan aptaldır. ki bu arkadaşlar ödemeyi kapıda yapmışlar, o daha ilginç. adam baya baya kapıda ödemeyle bu kadar boktan ürün kabul ettireceğine inanmış, yapmış da.
  • dünyanın en pahalı tuvalet terliğinin alındığı dolandırıcılık tipi.
hesabın var mı? giriş yap