şükela:  tümü | bugün
  • az önce gelen rica üzerine açılan başlıktır. eğer iddialar doğruysa, büyük rezalettir. ben elçiyim.

link mink

"merhaba, itü makina fakültesi öğrencileri olarak sesimizi duyurmak istiyoruz, bu konuda lütfen bize yardımcı olun. bugün ıml325e-ölçme değerlendirme dersinin online final sınavında karşılaştığımız insankık dışı aşağılayıcı tutumların listesi, sınav anından 1 adet video ve ilgili makama yazdığımız dilekçe mevcut. sizinle paylaştığım bu bilgileri “ 29 haziran 2020 itü online final rezaleti” şeklinde bir başlıkta paylaşırsanız mücadelemize çok büyük katkınız olur. iyi akşamlar diliyorum.
    -sınav boyu sürekli olarak bağırış çığırış içinde geçti, hocanın tehditleriyle soruları çözmeye çalıştık

-süreler kesinlikle yetersizdi, normal bir sınavda 40 dakikada çözülecek bir soruya 20 dakika veriliyordu, bu sürenin tamamında hocanın sağa sola bağırması, hakaret etmesini dinledik, bir de üzerine her soruyu dakikasında göndermeye çalıştık

-sizi tehdit etmiyorum diyip kamera açmayanlara elinden geleni ardına koymacağını, rektörlüğe şikayet edeceğini, canı isterse sözlü sınav yapacağını anlattı

-sizlerin hepinizin sosyal medya hesaplarınızı bulucam, hepiniz kişisel verinizi koyuyosunuz internete, tüm bilgilerinizi rektörlüğe ileticem dedi birçok defa

-kesinlikle doğru sonucu tam olarak bulmayanlara puan vermeyeceğini, gidiş yolundan puan dağıtılmayacağını üst üste dile getirdi. üstüne üstlük sorulara "zevkle" sıfır vereceğini, "zevkle" üstünü çizeceğini belirtti"
  • 10/10 rezalettir. iddiaların hepsi doğrudur. up
  • bu çevrimiçi öğrencilik hadisesinde öğrencilerin davranışları artık çekilmez seviyelere geldiğinden beridir, ne öğrencilere hak verebiliyorum, ne de hocalara kızabiliyorum. her şeyi kolayca elde etmeyi öğrenmiş z kuşağı öğrencileri, ben de artık sizlerin karşınızda yer alıyorum, çünkü talep ettiğiniz çoğu şey hak, hukuk, adalet üzerine değil; kopyacılık, kolaycılık üzerine. hiçbirinize ne yazık ki inanmıyorum.

inşallah itü yönetimi, yks'de olduğu gibi, sınıflarda final sınavlarını gerçekleştirecek rasyonel adımları atar.