şükela:  tümü | bugün
  • daha önce bazı dikta rejimlerinde eşcinsellere karşı çok ciddi baskı politikaları uygulanmıştır. naziler döneminde almanya'da, mussolini döneminde italya'da eşcinsellere yönelik ayrımcılık, nefret ve akabinde de haliyle şiddet eylemleri vardı.

çünkü otoriter baba figürünü zedelemektedir eşcinsellik. oysaki devletin lideri, otoritesinin devamı için o figürü de kullanır. ailede baba, ülkede ise lider reistir. konuya ilişki olarak bir film tavsiye edeyim;

(bkz: una giornata particolare)

bu filmde kadın erkek arasındaki çok keskin görevler ayrımını, mussolini'nin italyan halkı için ne ifade ettiğini net şekilde görebilirsiniz.

neyse ki biz ileri demokrasi ile yönetilen bir ülkeyiz ve kimsenin hayat tarzına müdahalesi olmayan bir anlayış var başımızda. henüz dinleyemedim ama eminim ki ileri demokrasi aşığı olan, milli görüş gömleğini çıkarmış sayın başkan recep tayyip erdoğan yine kucaklayıcı, birleştirici mesajlar vermiş ve bizlere bir kez daha duce italyası'nı, nazi almanyası'nı asla anlayamayacak olmamızın şansını ve mutluluğunu yaşatmıştır.
  • dinlemediğim açıklamalardır.

zırvalıktan öteye gidemiyor artık. yaşlandın be reis. günümüz koşullarına güncelleme yapamadığın takdirde, 2023 seçimleri yolun sonu olarak gözükmektedir.

şunu unutma;

“ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır
    gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır”

yolun sonu; senin ve yanındaki ülkeyi soyan, halkın hakkını yiyen insanlar için karanlıktır.

edit:imla
  • kendisine oy veren %10 bilemedin %15'lik bir kesime hitap edecektir.
  • laik bir cumhuriyetin cumhurbaskani, hayat tarzlarinin kendi sahip oldugu dini inancla uyusmadigini dusundugu bir kisim vatandasi, kendisiyle ayni dini degerleri tasidiklarini dusundugu baska bir kisim vatandasa hedef gosteriyor.

muhalif homofobikler, bu sozum size. belki o icinizdeki ortadogulu cahile yenik dusup bu laflari umursamiyor, hatta onayliyorsunuz. kendisinden farkli olandan korkan ve nefret eden insan suphesiz ki cuhelanin onde gidenidir, oyle olmayin ve unutmayin ki bugun escinsellere, yarin baska birilerine, sonunda hepimize.
  • şahsım olta atıyor eşcinseller ve çevresi atlıyor. adam bilerek bunu gündem yapıyor işsizlik, adaletsizlik konuşulmasın diye. bu şablonu artık anlayın. gündemi onun belirlemesine izin verdiğiniz sürece hiçbir şey elde edemezsiniz. hem seçmenini kontrol ediyor hem muhalifleri asıl hedefleri olan adalet ve ekonomiden saptırıyor. ilginçtir her seferinde de işe yarıyor. geçen sene de aynı açıklamaları yaptı. yine aynı tepkiler gösterildi. sonra unutuldu. daha akılcı daha etkili çözümler üretmek zorunda muhalefet. ben demiyorumki tepki gösterilmesin hak aranmasın ama taktiksel ve akılcı olsun. oyun bozsun.
  • açıklamaların tam halini görmedim fakat yazılanlardan anladığım doğru ise barolara yapılmak isteneni hiçbir avukat istememektedir. eşcinseller üzerine hedef gösterdiği söyleniyor. gerçekten diyecek kelime bulamıyorum.
  • neye inandığı umrunda degil. isterse ineğe tapsın, isterse ateşe. ama ülkeyi inandığı dine göre yönetemez. burası net.

bu yüzden "dinimizce..." lafı bomboş bir laf. iyi de bana ne senin dininden?
  • sayın cumhuru reisimizden ricam ve talebim, yok saydığı lgbt üyelerinden bundan böyle vergi alınmamasıdır.
  • (bkz: millet aç aç)
    millet parasızlıktan intihar ediyor bu ülkede.

kim takar ırak’a gönderilecek kıçı boklu maliyeti bilmem kaç kuruşluk maskeyi.

hoş onu da zaten “bakın yardım edecek ülkeler arasındayız millet bizden yardım istiyor” gazı verebilmek için yaptığınızı cümle alem biliyor. sen daha kendi halkına veremedin maskeyi.

keşke tek sorun maske olsaydı. millet cidden aç. günü birlik iş arıyor ekmeğini çıkarabilmek için.