şükela:  tümü | bugün
  • bugüne kadar hemen hemen tüm kargo şirketleriyle birçok sıkıntı yaşadım. ancak hiçbir zaman başlık açmaya gerek duymadım çünkü hem rezaletin eksik olmadığı bir ülkede yaşıyoruz hem de kargo şirketlerinin ne mal olduğu ortada. ancak bu sefer yaşadığım rezaleti sözlük'le paylaşmazsam bu şirketin yaptığı yanına kar kalacaktı. en azından yaptıkları rezaleti ifşa edeyim dedim.

önce resimler:

resim 1
    resim 2
    resim 3
    resim 4
    resim 5
    resim 6

22 kasım’da aras kargo kırıkkale şubesinden 18 tl ücretle bir kargo gönderdim. alıcı kardeşim, adres ise resmi daire. kargo küçük bir paket.

23 kasım’da tarihinde kardeşimden ses çıkmayınca internetten kargonun akıbetine bir bakayım dedim ve “kargonun kabul edilmemesi nedeni ile teslim edilememiştir.” yazısını gördüm. tabi önce aklıma gelen kardeşimin kargoyu almadığı oldu. saat biraz geç olduğu için ertesi güne bıraktım.

24 kasım’da kardeşimle konuştum. kargo gelmedi dedi. kardeşim aile sağlığı merkezinde çalışıyor. kargo görevlisinin “bulamadım, zile bastım, şunu bunu yaptım” gibi kıvırma şansı yok. orada en az 10 tane personel var. zaten kardeşim ilgili şube olan aras kargo darıca şubesini arayınca “efendim yanlış devir yapılmış, kargonuzu teslim edeceğiz” demişler. yani ortada hatalı işlem yapan ve bunu kabul eden bir şube var.

25 kasım’da kargo hala teslim edilmedi. bir de dalga geçer gibi her gün “kargonun kabul edilmemesi nedeni ile teslim edilememiştir.” yazısını sürekli yazıyor gerizekalılar. kardeşim şubeyi tekrar aradı, “kargonuz şubemizde isterseniz gelip alabilirsiniz” demişler. hani “yanlış devir işlemi” yapmıştınız? nasıl bir yüzsüzlükle müşteriyi ayağınıza çağırabiliyorsunuz!

26 kasım sabahı tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de iade süreci başlattılar. ya sabır dedik! hem ben hem de kardeşim müşteri hizmetlerini arayarak iki kez şikayette bulunduk. ilgileneceklerini söylediler.

27 kasım tatil :)

28 kasım kargo hala teslim edilmedi, müşteri hizmetlerine hem yazılı hem sözlü olarak tekrar şikayette bulunduk. tabi ki ilgileneceklerini söylediler. çok ilgililer sağ olsunlar.

29 kasım günü kargo bana iade geldi. 10 tl ücret alındı. kargoyu teslim etmeyen aras kargo, hatalı işlem yapan ve bunu kabul eden aras kargo, hatalı işlemi tekrarlayan aras kargo, müşteri temsilcileri 5 kez konuyla ilgileneceğiz dediği halde hatasını telafi etmeyen aras kargo, bir de üstüne kargo iade ücreti alan aras kargo! 28 tl karşılığında 1 haftalık rezalet! haram zıkkım olsun inşallah!

bu da bonus olsun. kargo iade işleminden sonra müşteri hizmetleri ile tekrar görüştüğümüzde verilen cevap "isterseniz kargonuzu 50% indirimli olarak tekrar gönderebilirsiniz"