şükela:  tümü | bugün
  • kur kur diye nicesine sarıldığımız kurdur. kuantum teorisine göre piyasalar hem düşüyor hem yükseliyor.
  • 11 gün sonra ortaya çıkacak kur. bu arkadaşın bir bildiği mi var acaba? üst akıl görev başında galiba...
  • yatırımcısına da borçlusuna da tatlı uyku uyutmayan kur.
  • 3,4323. dun biraz dustu diye bi rahatlama oldu millette ama o is oyle degil. son 1 aydir pazartesi dusup sali oglede sonra ucusa gecmekte.

fed faiz artisi + italya referandumu + baskanlik referandumu + sinirlarimizdaki savas belirsizligi + siyasetcilerin tutuklanmasi + iktidar partisinin ucana kacana atar yapmasi vs. vs. vs

yatirim tavsiyesi degildir fakat 2017'de 2016'yi arayacagiz gibi.
  • ülkemizdeki başkanlık ve anayasa tartışmaları ile fed'in aralık faiz artışını düşündüğümüzde aralık ayında yukarı yönlü bir ivme kazanacağını düşünüyorum. yıl sonu beklentim 3.55. yukarısı olur aşağısı olmaz.
    yatırım tavsiyesi değildir
  • bugün itibari ile ile tüm devlet ihalelerinin türk lirası ile yapılmasını zorunlu kıldırtan kurdur. her şer'de bir hayır vardır derler. aynı performansı futbolcu transferi için de bekliyoruz.
  • açılın ben bilirkişiyim.

şahsi fikrim bu ülkede doların düşmesinin ülkede iyi gelişmelerin olmasına bağlı değil, yükselmesinin kötü gelişmelere bağlı olduğu. bu aralar devlet büyükleri birilerine atarlanmadığı için yükselme yaşanmıyor, anlaşılan gözler korkmuş.

yani yaşanan düşüşün sebebi ( dx i katmıyorum ) ülkenin iyiye gitmesi değil, kötü açıklamalar olmaması.

ayrıca benim beklentim fed'in faiz arttırımı yapmayacağı yönünde. faiz arttırımıyla sağlayacağını zaten söylentileriyle bile sağlayabiliyor. olar dünyada bu kadar ısınmışken faiz arttırmaz. bence yine ters köşe yapacak.

kısa vadede değerlendirme kuruluşlarının türkiye'nin kredi notunu düşüreceğini de sanmıyorum açıkçası.

özetle doların düşeceğini düşünüyorum( elinde dolar olan biri olarak ). ytd
  • doların düşmesinden kasıt nedir bilemedim? 3,20'den 3,40'a çıkıyor sonra 3,35'e iniyor ve artık 3,35 dip oluyor. doların düşmesi demek aslında bir bakıma bir süre yükselmeyecek olması demek zannımca.
  • bahçeli'den gelen idam açıklamaları üzerine, birazdan bir iki hükümet yetkilisi çıkıp görüşeceğiz, halkımız istiyorsa biz de düşünürüz der, ab açıklamaları gelir üzerine.

dolar yine çıkar.

adamlar susmayı beceremiyorlar. valla bak.
  • sabah saatleri itibariyle keriz silkeleyen kurdur.