şükela:  tümü | bugün
 • işid'e yakın hesapların da olduğu birkaç hesabın paylaştığı iddia. daha önce pkk'nın bağlar saldırısında işid'in üstlendiğine dair sahte bir haber gibi de olabilir ama tsk birliklerinin sahada öso ile çok yakın bir şekilde çatışmalara girdiği de daha önce paylaşılan görüntüler de görüldü.

  olay el bab yakınlarında bulunan dana köyünde gerçekleşti.

  https://twitter.com/…ieli/status/803642443564548097
  https://twitter.com/…tiib/status/803644077023629312
  https://twitter.com/…weet/status/803644012401827840
  https://twitter.com/…ipov/status/803643600089284608
  https://twitter.com/…ewsi/status/803641723729707010

  oluş şekli; askeri aracın pusuya düşünülmesi. tsk'nin beraber operasyon icra ettiği gruplar içerisinden isid adına istihbarat faaliyetleri yürüten kişilerin verdiği bilgiyle kaçırıldığı kanısındayım.

  edit: istihbarat faaliyetinde bulunan 2 askerin esir alındığına dair iddialar da geliyor, iddia sahipleri türkiye kökenli. bu nokta önemli.

  edit: işid'in elinde 2015 yılında suriye sınırında kaçakçılara müdahale ederken kaçırılan sefer taş adlı türk askeri de bulunuyor.

  edit: tsk: iki silah arkadaşımız ile irtibatımızı kaybettik.
 • anasını bacını siktiğimin ışid'i eğer öyle bir esir alma olayı gerçekleştirse hemen resim video falan paylaşırdı herhalde. kesinlikle gerçek olmamasını diliyorum. valla yüreğim mengene arasına alınmış gibi eziliyor böyle durumlarda.

  bu ışid'i bitirmek için bombayı suriye'ye değil önce adıyaman'a atacaksın amk.ışid'i fetö'sü derken bu orospu çocukları yüzünden cuma namazına gidesim gelmiyor. buradaki fularlı ataist ekşici piclerin yazdıklarından etkilenmeye başladım orospu çocuğu din tüccarı pezevenk adiler.

  edit: yazdiklarimin hepsi hayal urunudurbildirdi; http://www.tsk.tr/basinfaaliyetleri/ba_220

  maalesef haber gerçek.... bizim beşiktaşlı bir doktor abimiz vardı, ömür hıncal.. arada forzabesiktas'ta yazardı, kalemini çok severdim. onun bir ifadesi vardı; "dünya kerhanesinin en iri memeli orospusu" diye. işte bu ışid bu çağın en iri memeli orospusu. bu ışid'i palazlandıran, büyüten, destek veren tüm istihbarat örgütleri, devletler vesaire hepsi de o dünya kerhanesinin bir çalışanı, kiminin memesi büyük kiminin götü. bu küfürden oluşan entry'i de adanalılığımıza verin, ben yine de hakaretler için affınıza mahcubum..
 • adam gibi muhalefet olsa iktidar götürecek bir olay.

  30.11.2016 - ne kılıçdaroğlu, ne de bahçeli konudan bahsetmedi.

  01.12.2016 konu halen muhalefetin gündeminde değil.

  kılıçdaroğlu en son ağustos 2016'da ışid'den bahsetmiş, daha ne bekliyoruz bu adamdan?
 • gerçek olmamasını umduğumuz olay. video falan gelirse ne yaparız bilmiyorum...
 • askerlerin rakka'ya götürüldüğü iddia ediliyor malum hesaplar tarafından. umarım gerçek değildir. gerçekse bile umarım herkesin ilk aklına gelen şey başlarına gelmez.

  normal bir ülkede bir iktidar böyle bir durumun altından kalkamaz. ama normal bir ülkede.

  edit: tsk iddiayı doğrulamış. rezalet boyut atlıyor.
 • (bkz: #64394582) firat kalkanı tuzagına düştüğümüzü yazmıştım az önce.
 • umarım doğru değildir. bu ülke, allah korusun, askerinin kafasının azılı köpekler tarafından kesildiği görüntüleri izlemeyi kaldıramaz.

  habere ilişkin kaynak
 • şayet kör bıçakla kafa kesme videosu falan koymaya kalkarlarsa (umarım öyle bir şey hiç gerçekleşmez) ertesi gününü beklemeden rakka'yı yerle bir etmemiz lazım.
 • asker selamı vermeyi bile beceremeyen hulusi bu vahim iddia hakkında açıklama yapacak mı gerçekten çok merak ediyorum. öso için öso'dakiler ılımlı muhalif, namuslu insanlar diyen hulusi'nin ışid hakkındaki fikirlerini de çok merak ediyorum
 • cok yakinda hakkinda yayin yasagi cikarilacak haber.