• trafik yoğunluğu %75 olmasına rağmen 3. köprüyü halen kimse kullanmıyor. demek ki mezvu sadece fahiş fiyatı değil, lokasyon olarak da kimsenin işine yaramıyor.
  • köprüde zincirleme kaza olduğunu öğrendik epeydir mecidiyeköydeyiz akşama doğru işe gideriz diye düşünüyorum.
    bu şehirde mutlu olmayı çoktan bıraktım sadece hayatta kalmak istiyorum. bir de işe gidip gelebilseydik iyi olacaktı. bok var istanbulda herkes gelmeye devam etsin.

şehrin girişinde tabelada 14 milyon yazıyor ya nüfus. bir gülme geliyor.
    orada yazan sadece anadolu yakası nüfusu mu acaba diye düşünmüyor değil insan.
  • daha bunlar iyi gunler.

maslak ve 2. köprü bağlantı yollarının ileride epey bir anası aglayacak.

bekleyin seyrantepedeki gokdelen projesi, cenderedeki lux konutlar, agaoglu 1453 hele bir bitsin. o zaman seyredin cümbüşü.

daha sehir icindeki 3 katli binaları en az 6 kata çıkarma islemleri devam ediyor. daha da devam edecek. deprem icin mi yapiliyor saniyorsunuz bu yenilemeler? niye 3 katlı bina yikilip yeni 3 katlı bina yapılmıyor? rant oldukça bu sacmalik bitmeyecek.

ıstanbul 40 milyon nüfusa ulasinca da bitmeyecek. çünkü buna izin verenler eskortla yan yollari kapatarak acik trafikte ilerliyor. muteahhitler helikopterle ulasiyor gitmeleri gereken yere. yani trafik onlatin problemi degil. onlarin problemi daha fazla para kazanmak.

hep bir ornek veririm bu konuda. finlandiyada bir sehir yeterli doygunluga ulastiginda orada yeni konut insaatina izin verilmez. bu yapilmadan sorun hep buyuyecek.
  • istanbul'da yaşayanlara mal diyen arkadaşa sesleniyorum; mal sensin maaş bordrom da sana girsin. ulan hepiniz aynı boksunuz, bir sorunu da birine kininizi kıskançlığınızı kusmadan konuşun.

edit: çok zeki kardeşimiz bir de isimli şeyli espri yapmış. her gün aynı şeyi yapmayaymışız, olm bi siktirin gidin ataşehir'e sen olsan uzaydan gideceksin demek çok zekisin çünkü, allah bir size bahşediyor bu parlak zekaları.
  • trafik söz konusu olduğunda;
    -inin metroya binin
    diyenlere ayrı ayar oluyorum.

öyle planlanmış (!) bir şehir ki, metroya binmek için önce hepimiz e5' e dökülüp orayı kilitliyoruz, sonra binebiliyoruz.
    kimse enayi değil litresi 5 lira olmuş benzini galon galon içmeye.

ama yok arkadaşım. toplu taşımaya ulaşım, yine 2 yakada şehrin 2 ana hattını kilitleyerek mümkün oluyor.
    şahsen ataşehir tarafındayım. en yakın metro kozyatağı. sabah oraya ulaşmam 1 saat. 1 saatte karayoluyla en azından köprü yolunda mesafe katediyorum diye yine yer üstünde kalıyorum mecburi.
  • bağlantı yolları bitmeden 3. köprüyü aç-check
    marmaray bitmeden bitti de,banliyö hattını yık 3 yıl boyunca çivi çakma-check
    kentsel dönüşüm diye 5 katlı apartmanı yık 17 kat yap-check
    tem otobanının kenarlarını min.2000 konutluk projelere boğ-check

aga nasıl trafik olmasın istanbulun anasını ağlatan bir zihniyet 22 yıldır yönetiyor ve sen trafikte ağlayıp aynı zihniyeti seçiyorsun. o trafik düzelmeyecek daha da beter olacak. ama belediyecilikte çok iyiler değil mi evet sen,ben o trafikte beklerken yolun kenarında artık çiçek böcek izleyebiliyoruz o konuda süperler...
  • öyle bir trafiktir ki , 6,30 da dragos'tan çıkarsın, 9,10 geçe zincirlikuyuya varırsın. nerden baksan eziyettir, nerden baksan işkence.
  • sabah trafiğinde 1 saat 15 dakika bilemedin 1.5 saat süren yolu 2 saat 45 dakikada gidemememe neden olmuştur.

3 albüm bitti be.
  • izmirden de az da olsa hissedilmiştir.

korkuttu ama.
  • yine "başka şehire taşın o zaman" diyen dalyaraklar da gelmiş.
    sana soracam lan yarraam nerede yaşayacağımı? kaldı ki bu hayat bana bile sormadı nerede yaşayacağımı, ben sana mı soracam? bul o zaman memleketimde bana iş, geleyim oraya yerleşeyim. boş boş konuşup insanın canını sıkmayın.

trafiğin sebebi, avrupa-anadolu geçişinde tam birinci köprü girişnde olan bir kaza. saat 7'ye doğru oldu kaza. o saatten beri trafik siki tutmuş durumda. ben ters yönde olduğumdan hissetmedim, o yönde gidenler muhtemelen şimdi pet şişeye işiyorlardır.
hesabın var mı? giriş yap