şükela:  tümü | bugün
  • 29 kasım 2016 tarihinde medellin kentinde gerçekleştiği bildirilen uçak kazasıdır. söz konusu uçağın bir futbol takımını da taşıdığı ve 72 yolcu 9 mürettebat ile uçakta toplamda 81 kişinin bulunduğu belirtilmekte.

haberin kaynağı burada

edit : konu ile ilgili olarak ciddi bilgi kirliliği mevcut. umarız ölen veya yaralanan olmamıştır.

edit2: yabancı kaynaklar 72 yolcu ve 9 mürettebat toplamda 81 kişi olduğundan bahsetmekte ve malesef bu yolculardan sadece 6 kişinin sağ olduğu bilgisini geçmekte.

edit3: başlığında escobar ve narcos komikliği yapılan ,76 kişinin öldüğü resmi makamlarca doğrulanan son derece üzücü kazadır
  • soz konusu futbol takimi icin:(bkz: chapecoense)
  • brezilyalı bir futbol takımını taşıdığı söylenen uçak kazası. umarım ölümcül bir kaza değildir.

2016 şov devam ediyor. ne yıl amk ya. bitmedi.

ed: chapecoense takımıymış.

ed2: eskiden bu tarz olaylarda gelişmeleri sözlükte takip ederdik. şimdi bir kaç entry dışında bu imkansız. espri kasan, salakça şeyler yazan için söylemiyorum. bunları eleştirmek için, bu tarz insanlara hakaret edip egosunu tatmin etmek için bu başlığa dolusan kendince "bilinçli" bence "embesil" kişiler için söylüyorum.

kaza hakkında değil, yazar hakkında konuşan bu embesil saphienler benim "2016 yılı bitmedi amk" yazmamla ilgili en az 10 entry girmişler. yuh amk ya!

sizin ben "duyar kasma" derken kastıgınız kontr-duyarınızı sikeyim.
  • brezilya takımı chapecoense'nin oyuncularını da taşıyan uçaktan kurtulan çok sayıda yolcu olduğu haberleri var.

edit: şimdi de kurtulan yok haberleri geliyor malesef.
  • chapecoense, güney amerika'nın 2 nolu kupası copa sudamericana finali için gidiyormuş. umarım herkes kurtulur ve o finali gecikmeli de olsa oynarlar.
  • ölümsüz atlatılmış bir kazadır. edit:76 kişi ölmüş

haberi okurken madellin kartelinin uyuşturucu hesaplaşması falan diye fantazi yapanları da ayrı başlık altında linç edelim derim.

(bkz: narcos)
  • hangi futbol takımı olduğundan bağımsız 72 insanın hayatını kaybetme riski olduğu kaza.
  • brezilya futbol takımının içerisinde olmasının dikimde olmadığı olay.
    hiçbirinin diğer 71 insandan bir farkı yoktur.
  • şu an uçuşa gitmekte olan beni bile hafiften germiş kazadır.
  • medellin belediye başkanının kurtulan yolcular olabilir şeklinde açıklamasıyla biraz olsun yüreklere su serptiği kaza.

içerisinde 72 yolcunun ve 9 mürettabatın olduğu uçak charter sefer ile chapecoenseyi copa sudamericana final maçına taşımaktaymış.

edit: ben guardiandan aldım mayoru belediye başkanı diye çevirdim ama ntv falan vali demiş. bir yetkili diye belirtelim bari.

edit2: la union itfaiye departmanı en az 10 kişinin kurtarıldığını söylemiş.