• sudamericana finalinde chapecoense'nin rakibi olan atletico nacional, kupanın düşen kazadan oyuncularını kaybeden chapecoense'ye verilmesi için güney amerika futbol federasyonuna başvuracakmış. twitter
  • peri masalının sonudur. tarihinin en büyük başarısı olan finali göremeyen bir adet takım içerir. hayat..
  • gerçekten hayatın acı gerçeğini yüze vuran bir olay. böyle olayları görünce aslında hiçbir şeyi dert etmemek gerektiğini anlıyor insan.

kara kutu incelemesine kadar kesin sebep gelmese de kazanın sebebiyle ilgili duyum alan yeşillendirirse memnun olurum. uçaklara ilgi duyuyorum , birçok belgesel izliyorum , haliyle merak içindeyim.

ölen her insana üzüldük tabi ki. hepsinin umutları , sevdikleri bir sürü seveni vardı. gerçekten çok moral bozucu. umarım bu olay son olur ve böyle kayıplar olmaz demekten başka bir şey gelmiyor insanın aklına.

futbol takımı gerçeği de var ortada. yanlış anlaşılma olmasın futbolcular ve kafile dışından olan hayatını kaybedenler tabi ki eşit. ama şu ekşi sözlükte malum bir kitle var. her başlıkta görüyorum bu tipleri , konuyu çarpıtıp dikkat çekmeye çalışıyor. gelmiş burada futbol takımı dışındakiler de insan diyor. bak arkadaşım kimse diğer insanları yok saymıyor tamam mı ? hatta belki hikayesi futbolculardan daha üzücü insanlar da var. ama bilmiyoruz. gözün gördüğünden insan daha çok etkileniyor. futbol takımının sevinç videoları var. kalecileri 90+'da gol çıkarmış o golü yeseler bu uçakta olmayacaklardı. bunlar üzücü ayrıntılar. kendi takımını boşver her gün tv'de izlediğin bir takımın başına böyle bir şey geldiğini düşün daha çok etkilenirsin. haliyle futbolcular hakkında daha çok an olduğu için onlar dikkat çekiyor. sen gelip bunu eleştiremezsin. dikkat mi çekmek istiyorsun , fav alıp debe falan mı istiyorsun bilmiyorum ama insanları burada alakasız alakasız suçlama hakkına sahip değilsin. bunu o kafana sok.

şu üzücü olayda bile insanları ayrıştıracak bir şey buluyorsunuz.
  • türkiye'deki ruh hastalarını bir kez daha vitrine çıkaran haber olmuştur: https://twitter.com/…mann/status/803543742548443136
  • dünya sporuna eskiden olan uçak kazalarınıda hatırlatıp yasa götüren olaydır
  • gündüz çekilen enkaz görüntüsü: https://pbs.twimg.com/media/cybgaf2wgaawk5e.jpg
    edit: daha fazlası
  • gerçekten çok üzücü ve vahim olay ne desek boş onlardan artık güzel hatıralar kaldı huzur içinde uyusunlar
  • büyük acı,büyük trajedi.fazla plan yapmadan anı yaşayarak hayatımızı sürdürmemiz gerek.

kazada vefat eden teknik direktör caio junior finale çıktıkları maç sonrasında'' eğer bugün ölürsem,mutlu ölmüş olurum'' demişti.

sözün bittiği yer.
    ne denir ki abi?
  • önce yaşıyor denilen fakat hastanede hayatını kaybeden kaleci danilo'nun yarı finalde son saniyede kurtardığı gol pozisyonu.

https://youtu.be/ntsw13hov04?t=485

eğer bu pozisyon gol olsaydı chapecoense final maçına hiç uçmayacak, bu kaza hiç yaşanmayacaktı.
  • inanılmaz acı bir haber. yakınını kaybedenlere ve takım taraftarlarına sabır dilerim. çok etkilendim ve üzüldüm.
hesabın var mı? giriş yap