şükela:  tümü | bugün
  • tepkiler üzerine not: sevgili yazar/çaylak/okur arkadaşlarım. başlık ve içerik kurgudur. herhangi bir kurum hedef alınmamıştır. sıradan bir insan (sözlük konseptini bilmiyor olsa dahi, gerçi konsept falan kalmadı, spor başlıklarında gol ile senkronize "zaaaaaaaaa" entryleri doldu buralar) bunun gerçek olmadığını idrak eder düşüncesindeyim. haliyle (bkz: ticari itibarı zedeleyici içerik) durumu söz konusu olamaz kanaatindeyim.

gelelim konuya. evet, dublin ile dubai'yi ayırt edebilecek durumdayım. kurguyu yaparken yiğit özgür'ün gerizekalı isimli karikatüründen esinlendiğim doğrudur. amacım insanları güldürmek falan değil. bu sebeple gülmeyen arkadaşlardan özür dilerim. kaldı ki burada sadece gülmek için bulunmuyoruz.

işsiz olduğumu düşünenler için; yazının tamamı ve paint çalışmam 15 dakika sürmedi. grafikerler ile ilgili sarkastik entry'i görünce belirteyim istedim; hukuk fakültesi mezunuyum ve işim gücüm tıkırında.

küfür eden arkadaşa da ayrıca teşekkür ediyorum. kinaye değil, kendi fikri, saygı duyarım.

"hahahahahaorospu çocuğu", "ağır işsiz bu işkur.kom" türü şeyler olağandır. alakasız entry girme ekolü ise favorim. çok da önemsememek gerekir diye düşünüyorum.

.

bu ülkede para ile rezil olmanın ne kadar sıradan bir durum olduğunu gözler önüne seren rezalettir.

saat 14:00 gibi selam verip girdim içeri. kimse aleyküm selam demedi... bakışlardan anlamıştım bir şeylerin ters gideceğini ama elit ve zengin duruşumu bozmak istemedim. canım da ıspanak çekmişti. et zaten dokunuyor bana. bir adet yayla ıspanak ve yanına ayran istedim. ikisi süper oluyor tavsiye ederim. neyse, sipariş geldi tabi. ama afedersiniz dürümcü garsonları gibi servis yaptılar. halbuki dublin şubesinde böyle mi? değil. çok yedim oradan da. böyle esmer esmer arkadaşlar var. neyse yemeğimi yedim efendi gibi, hesabımı istedim.

bir de ne göreyim, 46 tl! "şaka mı bu? nusrettin bey arkadaşım olur onunla görüşmek istiyorum" dedim. sağolsun bir arkadaş samimi bir şekilde ilgilendi. hesabın düşük olduğunu ve sosyeteye bunu nasıl izah edeceğimi kibarca ilettim. ardından bir sıfır daha eklemelerini, karşılığında 50 tl ödemeyi teklif ettim. böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi. "kaç kuruşluk adamsınız lan" dedim. tam lan demedim ama ağzımı öyle yaptım. "sizin bir yıllık maaşınız benim bir aylık mazot param, haddinizi bilin" dedim. "abi paran varsa niye dizel araba kullanıyorsun" dediler. cevap bile vermedim, onların seviyesine inemezdim.

bu günden itibaren nusr-et denilen işletmeyi boykot ediyorum. bir müşteri kaybettiler belki, ama bu kafayla giderse batar yani. bence batar.

fatura da şu: (pavır poirt efektiyle çekim yaptım yanlış anlaşılmasın. yoksa iphone edge plus s 7 kullanıyorum. kamera kalitesiz değil biraz titretmişim sadece)

(bkz: http://i.hizliresim.com/wgvlvl.jpg)
  • nusret'in vergi kaçırdığını gösteren faturanın ait olduğu rezalet. halbuki kdv'nin de eklenmiş olması gerekiyordu.
  • bari troll'leyeceksin düzgün troll'le. (bkz: photoshop nedir nasıl kullanılır)
  • (bkz: atma ziya)
  • (bkz: nuspanak)
  • rezalet mezalet değildir.

yüksek fatura görürüm umuduyla başlığa girip yapacağım espriyi kafamda canlandırırken ıspanağı gördüm. espri boşa gitti tabii. neyse, önümüzdeki lokumlara bakacağız.
  • entryi okumadan "bende hesap çok az filan geldi sandım." yazacaktim ama seytan dürttü bir oku diye. iyiki okumuşum.

sallamasyon rezalet.