• meali; "yiyosa gel al"dır.

memleketi bu hale düşüren çapsızlar utansın desen ne olacak?
  • el-bab'a dogru yuruyen grup tam anlamıyla suriye ordusu degildir. suriye ordusu ve ypg'nin birleşiminden meydana gelen yeni ordudur. en son haberlere gore el-bab'ın yakınında iki koyu daha aldılar. özgür suriye ordusunun daha henuz qabasin'i de alamadıgını unutmamak gerekiyor. el-bab'tan çok daha küçük bi yer. qabasin'i alamıyan bi grup ta el-bab'ı asla alamaz. heleki iki tarafı ypg ile ve alttan gelen suriye ordusu tehdidiyle. bir de işid'in svbied'leriyle ugrasamaz.

bir diğer habere göre de (ki ypg ve suriye bayragı birlikte dalgalanıyor şuan halepte) ypg ve suriye rejimi askerleri beraber seviniyorlarmış bilmem ne camisi önünde. üşenmezsem birazdan hepsine kaynak koyarım resimleri filan da var.

edit:
    bu yeni oluşan grub'un yayınladıkları yazı.
    https://pbs.twimg.com/media/cyy-pdkwqaajuxq.jpg

bu ypg ve suriye bayrakları
    https://www.youtube.com/watch?v=9kdkgbkhvmy

bir kaç tane daha vardı da üşendim şimdi. demem o ki mükemmel dış politikamız rusya ve amerikadan sonra suriye ve ypg'yi de barıştırdı. bir de adamlar şu an oralarda olmayan yunanları filan bile deklarasyonuna almışlar. hala orda yaşayan türkmenleri eklememişler. osmanlıcılık oyunları onları da dışlattırdı(başka kelime bulamadım).

bence biz büyük bi tuzağa düştük burda anlattım (bkz: #64394582)
  • suriye ordusu el bab'ı aldi diyelim. turkiye ne kaybediyor onu anlamadim.

el bab turkiye'nin miydi?

el bab'ı kurtlerin almasini istemiyorsunuz hadi onu anliyorum da suriye ordusu alinca neden rahatsiz oluyorsunuz?
  • burada her türlü boktan bir durum var,

bu operasyon yapılırken bunlar değerlendirilmedi mi? eğer değerlendirilip karara bağlandıysa, neden böyle bir durum ortaya çıktı? peki böyle bir durum ortaya çıktı ne oldu? bununla ilgili herhangi bir uluslararası mecrada meramımızı sesli dile getiriyor muyuz? veya zaten amacımız el bab'ın işid-ypg vb unsurlardan temizlenmesiydi, biz olumlu karşılıyoruz diyor muyuz? nereden baksan bir garip durum.

ayrıca muhtemelen suriye'nin askerlerimizi vurma nedeni de ilerleme, burası bizim toprağımız demek. bunu vurmadan önce de iletmişlerdir diye düşünüyorum. ne bileyim bu boktan suriye ırak falan bize ne? neden içindeyiz? suriye yönetimi suriyeye tekrar hakim olursa bu öso falan ne olacak? gelecekler bize, bir sorun daha niye açıyoruz başımıza anlamam.
  • 3 askerimizin şehit olduğu azrak köyü ışid'den alınmış. 10 bin askerin katılımıyla operasyon düzenleyen suriye ordusu, türkiye sınırına yakın olması ve halep'e 35 kilometre mesafede olması nedeniyle çok stratejik olan el bab kentinin ışid'den alınması için günlerdir devam eden operasyon kapsamında büyük ilerleme kaydetti. halep'in doğusundan el bab kentine ilerleyen ordu, kentin batısındaki köylerin çoğunu ışid'den alırken, rusya ve suriye savaş uçaklarının yoğun hava desteğiyle kente çok yaklaşmış.

kaynak

türkiye'nin öso'ya verdiğ desteğin ne denli yanlış olduğunu bir kez daha ortaya çıkarmıştır.
  • egemen devlet suriye arap cumhuriyetinin kendi topraklarındaki eylemlerini çekemeyen şerefsizleri çıldırtmıştır.
  • "suriye devleti", "egemen suriye cumhuriyeti" diyenlerin yanı başında olan bitenlerle uzaktan yakından bilgisi olmadığını gördüğümüz olaydır.

el-bab'a ilerleyen ordu suriye rejim güçleri ve ypg askerlerinden oluşuyor. peki ypg bu kuvvete babasının hayrına mı destek veriyor?

hayır! esad el-bab'ı alırsa direkt olarak kürt güçlerine vererek kuzeydeki kantonları birlestirmelerini sağlayacak. böylece esad ve kürtlerin birbirlerine karşılıklı desteğiyle suriye'nin kuzeyinde kürt devleti kurularak rusya'nın tasarladığı, suriye'nin üçe bölünme planı başarıya ulaşacak.

ülkenin iç sorunlarıyla ilgili durumlarda ben de dibine kadar laf söylerim, ama türkiye'nin çıkarları söz konusu olduğunda biraz mantıklı düşünmek gerekiyor.
  • suriye devlet'inin haklı mücadelesini gönülden desteklemekle birlikte,en düşük kayıpla başarıya ulaşmalarını en içten dileklerimle umuyorum.

ayrıca teröristlere karşı tutumlarını senelerdir taviz vermeden sürdürdükleri için hayranlığımı esirgeyemiyorum.
  • akacaktır tabi. kendi ülkesidir.
  • olsun televizyonlarda 2 kükrer gazı alırız kim bilecek.
hesabın var mı? giriş yap