şükela:  tümü | bugün
 • oldu olacak savcılığa da gitsin. hak hukuk da arasın. şaşırmayın arkadaşlar. demokrasi oyunu oynadığımız bugünlerde tek taraflı samimiyet aramak samimiyetsizliğini göstermiş arkadaş. tıpkı mühürsüz oyları geçerli kılan mahkemelerin adaleti gibi bu belgelerin de hakkından geleceklerdir. beklenti nedir ki?
 • amk furkan'ı ifşa oldu yerine hemen yeni bir oçğu geldi. ulan yazarlık bakkalda mı satılıyor da haberimiz yok.
 • belgelerden çok emin olan chp'nin, belge ve makbuzları şu ana kadar kamuoyu ve savcılıklardan saklaması olayıdır. derhal kamuoyu ve savcılık ile paylaşmalıdır. herkesin bilmeye görmeye hakkı var. ne hikmetse durup durup! abd ile eş zamanlı vurup vurup kaçmak yok öyle. madem yaptın kanıtla.

  edit: cumhurbaşkanı erdoğan'dan açık çağrı ve açıklama da geldi. kılıçdar beyin makbuzları paylaşmasını beklemeye devam ediyoruz. en azından sosyal medya ile basın ile paylaş yahu. (bkz: erdoğan'ın kılıçdaroğlu belgelerine verdiği cevap/#72473783)
 • evladım gerizekalı mısınız?

  mevzu bahis belgeleri savcılığa verince ne olacak? belgelerdeki finansal hareketlerin hukuken bir yaptırımı yok ki.

  ancak dünyanın her yerinde bu işlemler, hele de devleti yönetenlerin en yakınları tarafından yapılıyorsa etik değildir. utanç kaynağıdır, istifaya vesiledir.

  ha bunlarda utanma, arlanma olmadığı için zaten böyle bir aksiyon beklenmez de, onun yerine eşek gibi anırıyorlar "sahteee bu belgeleeer"..

  e dava açtın işte. iftira davası. hani açtıysan, orda iddia makamına sunulur bu belgeler "bakın iftira değil, aha da belgesi" diye.

  nedir bu acelen kuzum? madem belgeler sahte, neyin merakında, telaşındasın?
 • belge görmek isteyen twitter dan chp li milletvekillerinin profillerine girebilir. maksat entry olsun diye yazıp asalak dolaşmayın. internette herşey var açın araştırın.
 • basına verilmesi gereken belgeler.

  belgelerin gerçekliğine inanan birisi olarak hala neden basınla paylaşılmadığını anlamış değilim. savcılığa verilmesinin hiçbir hükmü olmadığını buradaki akp'li tipler de biliyor ama onların işi genellikle ülkenin nasıl yönetildiği değil, ülkeyi kimi yönettiği olduğu için onların hezeyanlarını görmemek, boşvermek gerekiyor.

  şu an türkiye'de yüzde 30'a yakın kararsız seçmen var ve bu seçmen bu kadar ağır propaganda altında hala kararsız kalabiliyorsa bir umut var demektir. ekonomik olarak bunalan bu seçmenin ikna edilebilmesi için bu belgelerin gerçekliğine inanması gerekiyor.

  bu sebeple olay soğumadan, bir an önce belgeler kamuoyu ile paylaşılmalıdır. bırakın bağımsız, özgür gazeteciler işini yapsın.
 • swift işleminin öbür tarafından siz de alabilirsiniz 16 pound. paranız mı yok e elin adamı 10 milyonu şıp diye yollarken siz 16 pound için düşünüyorsanız bence yağdanlığını yaptığınız adamı bir kere daha düşünün.
 • beyinsizlere bakın beyinsizlere.
  ne diyorlar, “kılıçdaroğlu kamuoyuyla ve savcılıklarla bu belgeleri paylaşsın”.
  ben sizin kafatasınıza mıçayın. o kafatasının içerisinde acaba zerre olsun beyin var mı?
  sayın ak öküzler,
  ayın ak çomarlar,
  sayın bozkır çemişleri,
  sayın sığırlar,
  ve daha bilcümle aşağılama sıfatlarını hakeden ak itler, önce mevzuunun içeriğini bir kavrayın hele.
  “efendim kılıçdaroğlu neden bu belgeleri savcılıklarla paylaşmıyor?”
  bakın hele şu zekâ küplerine.

  önce şunun altını çizelim.
  bahse konu olan 1 sterlin sermayeli bir şirket kurulması ve bu şirkete erdoğan’ın yakın çevresinin para transfer etmesi. ortada gayriyasal bir durum mu var? yasalara aykırı bir durum mu var? hayır. gayriyasal bir durum yok. belgeler stabil ve doğru belgeler. 1 sterlin sermayeli bir şirket gidiyor man adası denen bir adada hesap açıyor. bu hesaba da türkiye’den, erdoğan’ın yakın çevresi haldur huldur para transfer ediyor. paranın transfer edildiğine dair belgeler doğru belgeler ve swift kayıtları kılıçdaroğlu’nun elinde. bu belgeleri herhangi bir sıradan banka personeli yazıcıda çıkarığ kılıçdaroğlu’na verir. bunda tuhaf bir durum yok. bu işlemler gayriyasal işlemler değil. sorun, erdoğan’ın “yurtdışında benim veya yakınlarımın hesabı yok” demesi. bu belgeler, net bir şekilde vergi kaçırmak değil, vergi tahakkuk etmemesi için offshore hesabına apra göndermeyi ifade ediyor. bu da bir suç değil. savcılığa neden belge verecek kılıçdroğlu? anladınız mı sayın ak itler. sorun eline geçirdiği mikrofonlardan vatandaşa dolarlarınızı, altınlarınızı bozdurun, birikimlerinizi bankalara yatırın diyen şahsın avaneleri, vergi ödememek adına cayır cayır parayı man adasına havale etmişler. yavşaklık burada. bu yavşaklık, gayriyasal değil ama yavşaklık, daha ötesi var mı?
 • 15 temmuza kontrollü darbe girişimi diyen kılışlara nasıl davranması gerektiği anlatılmıştır elbet. o da gereğini yapıyor. kasetle gelen emir kullarının başka çaresi yoktur.

  fetöcülerin zamanında yaptığı turpun büyüğü goygoyu gibi
  kılışların bylockçu bakanları açıklayacağız goygoyu gibi
  kılışların sarayda altın klozet goygoyu gibi

  uzar gider bu liste.