şükela:  tümü | bugün
  • sabah çılgın atacak kurdur. en az 3.98 ile başlayacak. düşükken 100 k aldım köseme çekildim.
  • 27 kasım’da 89’u görürken 28 kasım’da hızla 96 üstüne doğru tırmanıyor. “4’ü görür mü” faslını merak ettiren kur.

edit: ulan beyniniz mi kıt? biz burda dolar 3’e düşsün deyince düşmüyor, 4’e çıksın deyince de çıkmıyor. dolayısıyla sana giren her neyse bizim yüzümüzden değil mevcut siyasi oluşum yüzünden giriyor. ülkende üretim yok, paranın değeri yok, güven yok, dış politika berbat. dolayısıyla dolar da çıkar, euro da...(argo entry silinince edit manasız kalmış)
  • şimdiden 3,97'yi görmüş kurdur. 29 kasım'da müdahele ile yine bu seviyelerde zar zor belki tutulabilir.
  • yarın kesin rabia. hatta rabia’yı bile geçip 4.05 olabilir. allah yardımcımız olsun.
  • an itibariyle, döviz.com'da dünkü kur görülmektedir.

zarrab davası başladı. yarın fırlama ihtimali yüksektir.
  • an itibarı ile investing.com'da

saatlik , günlük , aylık

güçlü al , güçlü al , güçlü al

yazıyor.
  • daha davanın ilk gününde günlük binde 8 artışa sebep olmuş. dava üç haftalık iş günü kadar devam etse yüzde 12 artış olur. buradan da kurun yaklaşık 4,45 olacağı sonucuna varabiliriz. yani 29 kasım’ı bilmem ama 20 aralık’ta kur çıldırabilir.

hele bir de sonuç kötü olursa ... düşünmek bile istemiyorum.

ytd.
  • kendine yeni bir ülke kur ve ülke'nin adı ''para adası'' olsun. bir ülke aile şirket'i olurken öbürü para kasası olsun. singapur ve malezya bankalarında en az bunlar kadar dövizin olsun. yedikçe acık, acıktıkça yiyesin. firavun'un, karun'un hazineleri gibi yığdıkça yığasın. sonra elinin altındaki kölelerden dolaylı ya da dolaysız haraç mezat vergi topla. para lazım, çok para lazım, daha çok para lazım. ver zamı motorine, gıda'ya ve bütün vergi kalemlerine. halk'ın belini bükesin, hergün erzak dolabından biraz daha ihtiyacı olanları alasın. al eline kuran'ı, meydanlarda miting at. allah ile, kitap ile, peygamberi ile aldat. bütün hırsızlığın, bütün pisliklerin ortaya dökülsün hala utanmadan çık televizyona, basın mensuplarının karşısına es gürle. ulan sen ne yüzsüz, ne haramzade bir hırsızsın.

nefsini siktiğim münafığı seni.

29.11.2017 itibari ile 4 tl'yi geçecek kurdur. hepimize geçmiş olsun. artık daha çok fabrika kapanacak, daha çok işsiz kalacağız. seni iktidar yapan, ama ne yaptığını hiç bir zaman sorgulamayan, sorgulasa bile ''helali hoş olsun, çalıyor ama çalışıyor'' diyen, böcekten bile daha omurgasızlar utansın.
  • cok buyuk bir mudahale gelmezse rabia olacak kur. tarihi rekoru bugun kirar.

isbu mesaja bakip yatirim yaparsaniz sorumluluk almam ona gore. tahmin yaziyoruz.
  • doları olan arkadaşlar bence hodl. biraz nakinim olaydı varımı yoğumu da basardım herhalde. *