şükela:  tümü | bugün
14 entry daha
 • "nerden baksan tutarsizlik nerden baksan ahmakca" dedirten uygulamalardir.
 • kışla mı, okul mu? yönetici albay mı, müdür mü?
 • vicdanınıza tüküreyim ya, saygı duymak bu kadar mı zor öğretmene doktora avukata inşaat işçisine şuna buna, herkes birilerini sindirmenin derdinde, midesizliğiniz büyük bir yıkıma götürüyor bizleri, çocuklarımız yüzümüze tükürecek.
 • yanılmıyorsam aday öğretmenlik demek henüz memur olamamış yani asaleti tastik olunmamış demek, asalet tasdik edileceği zaman yönetici yada müdür her ne ise onunda fikri alınıyor, kısacası öğretmen olmanız bu kifayetsiz heriflerin elinde o yüzden böyle havalara girip kendilerini birşey zannediyorlar.
  bi söz var tam bu duruma uygun, çingeneye yetki vermişler önce babasını asmış.
 • hammurabi, sen misin?
  4 bin yılda pek değişmeyen ortadoğu klasiğidir.
 • bakanımızın yeni dağıttığı önlükler henüz şırnak ‘a ulaşmamış sanırım. oysa o önlükleri giyseler hiç bir sorun çıkmazdı.
  müdür bey karşındaki adamlar kim bilir memleketin neresinden oralara kadar görev yapmaya gelmiş. sen bana selam vermezseniz ceza veririm diyorsun.
  uzman çavuş olacakken hasbelkader müdür olmuş birinin talimatlarını içeren başlıktır.
  (bkz: bütün müdürlerin göt olması)
  (bkz: bütün götlerin müdür olması)
 • başka herhangi bir ülkede hiçbir şekilde para kazanamayacak, bir mevki sahibi
  olamayacak kişiler gelmiş yeni mezun öğretmenlere ders veriyor (!)

  makamınızın da, mevkinizin de, torpilinizin de, gelmişinizin de, geçmişinizin de, zihniyetinizin de içine sıçayım.

  (bkz: türk eğitim sisteminin iflas etmesi)
 • kim ne yaşadı, bu gereksiz dökümanı yazacak duruma nasıl geldi bilmiyorum. ancak,
  1. resmi bir yazı değil. altında imza, mühür yok.
  2. öyle yeni atanmış saygısız, kendini üniversite ortamında sanan öğretmen adayı gördüm ki müdür bunu yazdırmakta haklı olabilir diyorum kendimce. acaba ne yaptılar da müdür bunu söylemek yerine muhatap olmak istememiş, unutmasınlar diye döküman yaptırıp dağıtmış:)
  3. yazdıklarında yanlış bir durum yok. hepsi bir müdürün hatırlatabileceği hükümler. işini yapmazsan adaylığın kalksa bile ceza alırsın diyor, yalan mı? 20 senelik de öğretmen olsan da alırsın.
  bana tuhaf gibi göründü , ancak doğu ve güney doğu anadolu’ya atanmış yeni öğretmenlik yapan toy karakterli insanları düşününce de normal geldi. eğer öğretmen değilseniz kafanızda canlandıramayacağınız bir durum. mesela ben toplantıda bulmaca çözen, arkadaşına öpücük atan, kaş-göz oynatan, sıkılan uflayan öğretmen gördüm. evrakını düzgün yapmayan, işlerini aksatan bir sürü insan var. mesela derse girip uyuyan arkadaşlar vardı. kim bilir belki haklı bir eleştiri.
 • içeriğinde mealen; "ergen gibi trip atmak yasaktır" diye madde yazılmış olan uyarı.

  "ergen gibi trip" demişler...

  "ergen gibi trip"...

  agagsgshsjsnsn:))

  öğretmenlerin cevabında da "üff snne be slk" ifadesini görürüz bu gidişle.
 • bu tür olayların sadece birkaç okulda olduğunu mu zannediyorsunuz? neredeyse doğu'daki tüm okullarda bunlar yaşanıyor. devlet, öğretmeni bu torpilli tiplerin kucağına bırakıyor ve en sonunda bazıları buna dayanamıyor. sonra da öğretmenler neden doğu'da durmak istemiyor diye düşünüp dururlar.

  (bkz: mobbing yüzünden intihar eden genç öğretmen)
147 entry daha