şükela:  tümü | bugün
 • eskişehir'den saat 12:45 kalkan başkent expresi'nin bir kum kamyonuna çarpmasıyla gerçekleşmiş kazadır.

  edit:hala çelişkili bilgiler gelmekle birlikte son olarak yol yapımın da çalışan bir iş makinasıyla çarpıştığı söylenmektedir. ama ne ile çarpıştığının bir önemi de yok zaten.
 • son gelen bilgilere göre 1 makinistin hayatını kaybetmiş olduğu kazadır. hepimizin başı sağolsun.
 • saat 15:00 sularinda atlattigimiz kaza. ray ustundeki is makinasina carpilmis sanirim makinist vefat etti, bunun disinda ufak tefek yarali var.. gecmis olsun.
 • carpilan is makinasi bir kamyonun ustundeymis diyen birisi var yanimda suan. konuyla ilgili gelisme olursa aktarmaya calisirim.
 • twitter'da bir arkadaşım ve annem tarafından teyid edilmiş kaza. yol kapandığı için arifiye'den sonra devam edemiyormuş trenler. yolcular otobüslerle taşınacakmış.

  edit: basının bu konu hakkında hiç haber yapmaması çok garip. ntvmsnbc ve hürriyet, yüksek hızlı trenin türkiye hız rekoru kırmasından bahsetmekte şu an için.

  edit 2: hürriyet hala hızlı tren haberini vermekte. ntvmsnbc ise "tren tır'a çarptı makinist öldü" başlığıyla açıklamış durumu. sanki çok sıradan bir olaymış gibi davranmışlar. ayrıca spiker kızım, arifiye, "ağrifiye" diye okunur "arifiye" diye değil.
 • bir hemzemin geçit kazası'dır. lütfen tren kazası başlığını görünce içeriğini görmeden entry girmeyiniz, girenleri uyarınız. sanki kamyon kendi yolunda kendi halinde hiç kimseye zararı dokunmadan gidiyormuş da tren rayından çıkıp kamyona çarpmış gibi laflar edince gerzek konumuna düşüyorsunuz.
 • biraz önce olay yeriyle kısa bir konuşma imkanım oldu. ölen makinist eskişehir'den istanbul'a vekaleten giden 45 yaşlarında eskişehir personeli. söylemeye dilim varmıyor, maalesef kötü bir şekilde can vermiş. allah rahmet eylesin, ailesine sabır versin. diğer makinistin ise elinden yaralı olduğunu söylediler.

  ayrıca basınımızın da mnskm. haber yapmamakta ısrarcılar. tıpkı dün sözde yüksek hızlı tren şantiyesinde ölen işçinin haberini yapmadıkları gibi. demiryolu politikamızı anca hayaldi gerçek oldu reklamlarından takip ederiz biz..
 • pek tabii ki demiryolu politikalarındaki önceliklerin bir kere daha sorgulanmasını gerektiren kazadır. hemzemin geçit denilen olay türkiye'de olmamalı arkadaş, ben bunu bilir bunu söylerim. ışıklı yapıyorsun siklemiyor, bariyerli yapıyorsun bariyerin arasından geçiyor, bariyeri arasından geçilemeyecek gibi yapıyorsun bariyeri kırıp geçiyor, hatta bazen tren geçmekte iken gelip trene yandan çarpıyor mına koduğumun dallamaları. hemzemin geçitler günde 1 trenin işlediği hatlarda bile olsa komple kaldırılmalı. bu bağlamda, ankara - eskişehir ve ankara - konya arasına hızlı tren yapmaktan çok daha öncelikli bir proje tüm yurt dahilinde hemzemin geçitlerin komple kaldırılması olmalı.
 • haberini yapacaklardır da uygun kelimeleri aryıorlar herhalde. ne de olsa seçimler yakın. şimdi hükümetimiz şey zannetmesin. bakanlarımız şöyle açıklamalar yapmak zorunda kalmasın: (bkz: treni ben mi kullandım)
 • sonunda radikal'de haber yapilmistir.

  http://www.radikal.com.tr/…29.05.2011&categoryid=77