şükela:  tümü | bugün
  • minneapolis belediye başkanını "solcu" diye vurgulayarak tehdit etmiştir. ya kontrolü sağlarsın ya da orduyu gönderirim diyor sarı reyiz.

link

edit: mealini de yazalım;

tweet1: "harika bir amerikan şehri minneapolis' te olanları göz ardı edemem.tam bir liderlik eksikliği. aciz radikal solcu belediye başkanı jacob frey ya kontrolü sağlar ya da orduyu gönderirim ve bu işi doğru şekilde hallederim."

tweet2: "bu serseriler(thugs) george floyd' un anısına saygısızlık ediyorlar ve buna izin vermeyeceğim. vali tim walz ile konuşuldu ve ordunun tamamen yanında olduğu söylendi. herhangi bir zorlukta kontrolü ele alacağız ancak yağma başlarsa, ateş te(çatışma) başlar."

edit2: ilginç bir yeni tweet daha geldi. "china!" link
  • bir tatlı esmer olarak protestoları destekliyorum. :))
  • nato müttefikimiz(!) ve stratejik ortağımız(!) ın kaosa sürüklendiğinin habercisidir.

itidal çağrısı yapıyor ve gerginliğin düşürülmesini umut ediyorum.

ama birazcık kaos da fena olmaz hani...
  • when the looting starts, the shooting starts demiştir tweetinde. bakalım bu iş nerelere varacak tweet
  • trump'ın rol modeli kim?
    trump fena halde birinin, çok iyi tanıdığımız birinin çakmasıdır!
  • "abd başkanı yapınca, 'vardır bir bildiği', bizimki yapınca, 'demokrasi nerede?' derler müge apla."

zeynep ergül'ü anmadan olmaz.

doğru bulmadığım tweet.

edit: bazılarınız siyaset yüzünden dengeyi şaşırmışsınız. çok komik mesajlar aldım. tam gülmelik. (gülücük gülücük gülücük)
  • --- spoiler ---

adalet, mülkün temelidir.
    --- spoiler ---
  • bu salak da baydı. bana birilerini hatırlatıyor.
  • ne yazdığını anlamak için google translate'e yazdım daha anlaşılmaz bir hale geldi, yanlışlıkla tarzancaya çeviri seçtim herhalde.
  • en azından bu adama giydirebiliyor, rahatça içimizi dökebiliyoruz burada.