şükela:  tümü | bugün
 • gerçekleşmesi halinde benden buraya kadar dediğim sikkoluk.

  ben kimim? senede 500-1000 tl arası futbol için para harcayan alt seviye bir dangalağım, benim on-yüz-bin katım harcayan dangalakları da soğutursunuz benim gibi harcayan yüz binlerce dangalağı da, oturun kına yakın o saatten sonra.
 • benim anlamadigim turk futbolu bu yollardan gecti, tum bu sayilarda yabanci sayisina zaten sahip oldu ve belli ki bir gereksinim ile mevcut kurala gecildi.
  simdi tekrar ayni yollardan gecmenin mantigi nedir?
  tamam ekonomik durum ortada ve bende bazi kisitlamalara sicak bakiyorum, ornegin 32 yas kurali cok hosuma gitti.

  lakin yabanci sayisini kisitlamak evvela insan haklarina aykiridir.
  kimse sana yabanci al demiyor ki?
  madem yerliye oncelik istiyorsun, yerli havuzuna guveniyorsun o halde gidip full yerli takim kur.
  kimse kafana yabanci al diye silah dayamiyor ki?
 • 32 yaş üstü yabancı olmasın kuralını saçma buldum...

  35 inde drogba 35 inde roberto carlos 33 ünde kuyt 33 ünde webo niye gelmesin arkadaş...hepsi kalite kattılar hem lige hem takımlarına...

  onun yerine de ki örneğin;

  8 yabancı olacak ama 3 tanesi 23 yaşaltı...
 • zaten tribünlere gidemiyorduk, virüs tehlikesi kalksa bile artık gidilmeyeceğinin kanıtıdır. 2030'a kadar selçuk inan'lar, emre belözoğlu'lar, sedat ağçay'lar oynar artık milyon eurolara.
 • şunlara artık yabancı sınırlamasının değil paran kadar transfer izninin verilmesi gerektiğini söyleyecek birisi yok mu yahu? anadolu’da bir sezon top oyna, gel istanbul’da beş sene yat yuvarlan.

  senelik verdiğim belli başlı desteğimi de ben 0+0+100 yaptım.( sıfır sahada, sıfır kulübede, yüz cebimde)

  ekleme: tugay kerimoğlu’nun bein manşet programında 6+2 yabancı kuralını mantıklı buluyorum dedi ya. o kadar yurt dışında oyna, gel bu açıklamayı yap. yuh!
 • döviz rezervi sıkıntısını kambiyo vergisi koyarak çözmeye çalışmaktır. hâlbuki normal şartlarda faiz artırarak ya da yabancı sermayeyi koruyucu kanunlar çıkararak cazibe yaratılır döviz rezervini artırmak için.

  nba tipi bir salary cap sistemi getirip bunun üzerinden hareket ederek çok olumlu noktalara ulaşılabileceğini düşünüyorum. kendi altyapısından çıkan oyuncuyu yurt dışına satabilen kulüp için yaptığı satıştaki bonservis bedelinin belli bir miktarı kadar salary cap bonusu kullanılabilir mesela. ya da sezon içinde a takımda oynatılan yıldız takım oyuncularına yapılan yıllık 1 milyon liraya kadar profesyonel kontratın salary cap'i etkilememesi...

  şu anda palas pandıras üreteceğim fikirler çok desteksiz ve sakat olacaktır kuvvetle muhtemel ama kulüpleri alttan oyuncu getirmeye teşvik etmek gerekiyor yerli oynatmak yerine. hazır yetişmiş yerliye fazla fazla para verip oynatmak ile etrafından dolaşılabilecek bir dayatma gülünç geliyor bana. çözümünün futbolu daha kötü bir noktaya götüreceğini adın gibi bildiğin bir problem yaratıp ortaya bırakmak...
 • yılda 2.500 lira kombine, 140*12’den 1.680 lira digiturk, 300 lira forma ve benzeri lisanslı ürün harcaması yapan şahsımı (evet şahsım) büyük bir maddi refaha ulaştıracak olay.

  ben bu harcamaları kesemiyordum, siz keseceksiniz iyi oldu.
 • tarık çamdal gibi adamları izlemek için bein e para ödeyemem. yallah arabistan'a.
 • zaten virüs sebebiyle soğudum maçlardan, birde bizim fenerin yakın zamanda şampiyon olma şansı falan da kalmadı ne yapsam diyorum?
  hala madrid diye mi haykırsam artik, ya da you'll never walk alone diye şarkı mı söylesem tribünlerde?
  noldu da böyle aptal bi karar alınıyor?
  milli takım başarısız da haberimiz mi yok?
  sorulacak soru çok, o yabancı sayısı düşerse tsl izleyeni s*****ler.
 • 40 küsür entry girilmiş, bir allah'ın kulu da kaynak sormamış?

  başlığı açan suserın verdiği kaynak da kim olduğu bellisiz 17k takipçili bir twitter hesabı.

  aferin kutsal bilgi kaynağının güzide yazarları. açılan her başlığı koyun gibi ciddiye alıp sayfalarca entry girmeye devam edin.