• 29 mayis 2020 futbolda yabanci sinirinin 8+2+2'ye inmesi karari olacakti baslik fakat karakter limiti vs.

kaynak hurriyet yazarı: https://twitter.com/…tatus/1266138217872588801?s=19

hakikaten merak ediyorum, musterilerinin 90%inin istemedigi birseyi zorla yapan bir kurum var mi dunyanin baska bir yerinde?

seneye de 6+2 olacakmis. bu saatten sonra sittin sene komisyoncularla, menajerlerle, ingilizce bile bilmeyen, kendini 0 gelistirmis teknik direktorlerle beraber, hayvanlar gibi maas cukkalayacak yeteneksiz, disiplinsiz topculari izlemeye niyetim yok. bedava epl veya bundes izler keyfime bakarim.

edit: survivor sercan 30 yasinda, volkan sen 32 yasinda, atiba 37 yasinda, cisse 34 gustavo 32 yasinda. yas sinirinin da mantikli yani yok. sike sike adapte olacaksiniz global ve rekabetci dunyaya.
  • benim anlamadigim turk futbolu bu yollardan gecti, tum bu sayilarda yabanci sayisina zaten sahip oldu ve belli ki bir gereksinim ile mevcut kurala gecildi.
    simdi tekrar ayni yollardan gecmenin mantigi nedir?
    tamam ekonomik durum ortada ve bende bazi kisitlamalara sicak bakiyorum, ornegin 32 yas kurali cok hosuma gitti.

lakin yabanci sayisini kisitlamak evvela insan haklarina aykiridir.
    kimse sana yabanci al demiyor ki?
    madem yerliye oncelik istiyorsun, yerli havuzuna guveniyorsun o halde gidip full yerli takim kur.
    kimse kafana yabanci al diye silah dayamiyor ki?
  • zaten tribünlere gidemiyorduk, virüs tehlikesi kalksa bile artık gidilmeyeceğinin kanıtıdır. 2030'a kadar selçuk inan'lar, emre belözoğlu'lar, sedat ağçay'lar oynar artık milyon eurolara.
  • döviz rezervi sıkıntısını kambiyo vergisi koyarak çözmeye çalışmaktır. hâlbuki normal şartlarda faiz artırarak ya da yabancı sermayeyi koruyucu kanunlar çıkararak cazibe yaratılır döviz rezervini artırmak için.

nba tipi bir salary cap sistemi getirip bunun üzerinden hareket ederek çok olumlu noktalara ulaşılabileceğini düşünüyorum. kendi altyapısından çıkan oyuncuyu yurt dışına satabilen kulüp için yaptığı satıştaki bonservis bedelinin belli bir miktarı kadar salary cap bonusu kullanılabilir mesela. ya da sezon içinde a takımda oynatılan yıldız takım oyuncularına yapılan yıllık 1 milyon liraya kadar profesyonel kontratın salary cap'i etkilememesi...

şu anda palas pandıras üreteceğim fikirler çok desteksiz ve sakat olacaktır kuvvetle muhtemel ama kulüpleri alttan oyuncu getirmeye teşvik etmek gerekiyor yerli oynatmak yerine. hazır yetişmiş yerliye fazla fazla para verip oynatmak ile etrafından dolaşılabilecek bir dayatma gülünç geliyor bana. çözümünün futbolu daha kötü bir noktaya götüreceğini adın gibi bildiğin bir problem yaratıp ortaya bırakmak...
  • saçma, rezalet, skandal ötesi karardır. komisyoncu teknik direktörlerin, iki kelimeyi bir araya getiremeyen menajer ve kulüp yöneticilerinin ortak sıçmığıdır. anadolu kulüpleri baktı ki eskisi gibi 8-9 milyona mehmet topuz, 6-7 milyona ismail köybaşı, 4-5 milyona tarık çamdal satamayacak ne yaptı etti bu kuralı getirdi. ulan anadolu kulüpleri yatacak yeriniz yok. sırf böyle çakal esnaf kafasıyla takıla takıla sizden bir halt olmuyor. ilelebet figüran kalacaksınız. beter olun.

ulan ülkede taksici lobisinden sonra menajer lobisi olduğunu da gördük. bu çakalların para musluğu kesilince nasıl da milliyetçilik gazıyla ortalığı karıştırdıklarını ve sonucunu aldıklarını gördük. dilerim siz de ilelebet bataklıkta kalırsınız.

takımım galatasaray’dan isteklerim ve beklentilerim şunlar.
    1- kardeşim bu çakal sürüsünden oyuncu alma. alt yapıdan çocukları oynat kabul.

2- mert hakan gibi emre kılınç gibi sözleşmesi bitenleri al sadece.

3- asla sidik yarışına girip anadolu kulüplerinden oyuncu alma. yüzlerce gurbetçi var nasılsa.

4- çakal menajerleri kulüp kapısından içeri sokma. unutma senin onlara değil onların sana ihtiyacı var.

5- bütün lobini kullanıp bunların en ufak bir avantajı dahi olsa engelle.

daha sayacak çok şey var da gg olmasın. bu saatten sonra nah avrupa’ya oyuncu göndeririz. merih, çağlar, cengiz, mert, zeki gibi adamlar avrupa’da olmayacaklar artık. çünkü çocuklar gitmek istese bile şark kurnazı yöneticiler geleceklerine ipotek koyup onları istanbul takımlarına peşkeş çekecekler.

not: fenerbahçe ve beşiktaş bu kadar kötü olmasaydı nah bu kural gelirdi. ulan fbjk kardeşliği yaptınız yine kalleşliğinizi. böyle yaparak güya galatasaray’ın önünü kesecekler. peeeh.
  • premier lig izlemeye devam etme kararı aldıran olaydır. kendiniz çalın kendiniz oynayın.
  • kaygılanmayın 6-7 türk oyuncu oynatıp yine şampiyon oluruz ve kural tekrar değişir.

tabiki galatasaraylıyım lan.

şaka lan şaka. döviz,altın,covid falan filan işte.
  • yaşasın tarık çamdal ve gibileri...
  • şunlara artık yabancı sınırlamasının değil paran kadar transfer izninin verilmesi gerektiğini söyleyecek birisi yok mu yahu? anadolu’da bir sezon top oyna, gel istanbul’da beş sene yat yuvarlan.

senelik verdiğim belli başlı desteğimi de ben 0+0+100 yaptım.( sıfır sahada, sıfır kulübede, yüz cebimde)

ekleme: tugay kerimoğlu’nun bein manşet programında 6+2 yabancı kuralını mantıklı buluyorum dedi ya. o kadar yurt dışında oyna, gel bu açıklamayı yap. yuh!
  • yılda 2.500 lira kombine, 140*12’den 1.680 lira digiturk, 300 lira forma ve benzeri lisanslı ürün harcaması yapan şahsımı (evet şahsım) büyük bir maddi refaha ulaştıracak olay.

ben bu harcamaları kesemiyordum, siz keseceksiniz iyi oldu.
hesabın var mı? giriş yap