şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle sözlükte gerçekleşen durumdur. önce "aaa, yazarlığım onaylanmış, nihayet!" tepkisi verip derin bir oh çektikten sonra olay butonunda gereğinden fazla güncel link görülmesi sonrası "galiba bir çok kişiyi onaylamışlar." deyip o başlıkları kontrol ederken saçma sapan entryleri görünce yapılan tespittir, yanlış olma ihtimali çok düşüktür.
    (bkz: çocuklar acık eğlensin.)
    (bkz: teşekkürler sedet)
  • yaklaşık 5 gün önce "ulan yıllardır üye olmaya üşeniyorum. bi üye olayım bakalım ne olacak." diyerekten üye olduğum ve hemen yazar olmamı sağlayan patlama.

(bkz: tişikkirlir sipirmin)

edit: imla
  • olay yeşilini söndürmek için defalarca entry tıklatmak zorunda bırakan hadise.

(bkz: winter is coming)
  • 3 yıldır beklediğim, daha önce bir defa kabul edilmediğim, ancak son bir aydır 1000 in altında ha oldu olacak diyerek beklediğim ve çaylak listesinin patlaması sonucu yazar olduğum olay...
  • öncelikle edit: "vatandaşlarım, kardeşlerim, romalılar! sakin olun. gün içinde olayın aslı açıklanır muhtemelen. o zaman buraya eklerim." demiştim ve açıklama geldi. önce onu paylaşayım.

--- açıklama ---

henüz yazarlığı onaylanmamış çaylakların yazar olması laneti bitenlerin otomatik çaylaklıktan çıkarılmasına dair yapılan bir değişiklikteki hatadan kaynaklanmıştır. her ne kadar ekşi sözlük'te herkesin yıllarca beklemeden, onaylama gibi aşamalardan geçmeden yazmasını istesek de içerik kalitesini belli bir seviye üzerinde koruyacak değişiklikleri yapana kadar onay sistemiyle ilerlememiz gerekecek. anlayışınıza teşekkürler.
    --- açıklama ---

(bkz: #42345484)

olayın bir hatadan ibaret olduğunu öğrenmemizle birlikte sözlükte sular duruldu tekrar. bana kalsa güne aksiyon katan gayet eğlenceli bir olaydı. neyse gençler sağlık olsun bir günlük de olsa iyi eğlendik, onaylanınca görüşürüz artık. alttaki entrym de kalsın orada bi kenarda...
    -----------------------------------------------
    az önce gerçekleşen olay. istatistikler başlığında görüldüğü üzere kayıtlı yazar sayısı: 390.541 olmuş an itibariyle. neredeyse 300.000 kişi sözlüğe dalmış bi anda. bu bir hata değilse ortalık karışacak baya.

edit: hata değilse ilk akla gelen sözlüğün facebook, twitter gibi daha sosyal bir ortama dönüştürülmek istenmesi olabilir. hataysa durum vahim tabi.

edit 2: yukarı taşındı.

edit 3: ben bu olayı şimdilik hoş karşılayanlardanım. güzel oldu lan sanki, biraz hareket geldi sözlüğe:) yeni gelenlere de diyorum ki: hoşgeldiniz gençler, şimdilik alt ranzalarda yatarsınız:) atlet, don falan lazım olursa bana müracaat edin :))
  • sabah sabah ekran karşısında burhan kuzu'ya bağlayarak ha... oradan dediğim olaydır.
  • şu an yazar sayısının 390 541 olmasıyla anlam bulan durum.

bir an gözlerime inanamadım. doğru mu bu gerçekten? yoksa bir kod hatası filan mı?

(bkz: winter is coming)
  • şaka gibi patlamadır. 13570.sıradayken bir anda yazar olma durumu "lan yoksa?"dedirtiyor bir bakıma.
  • daha bikac saat once "kim onayliyo bu caylaklari' diyerek ergen tribi atarken, sozluge girip yazar oldugumu gormek. ben de merak ediyorum, du bakalim ne olacak?
  • oğlum şaka yapmayın diyerek heyecanlandığım olay.