• öncelikle edit: "vatandaşlarım, kardeşlerim, romalılar! sakin olun. gün içinde olayın aslı açıklanır muhtemelen. o zaman buraya eklerim." demiştim ve açıklama geldi. önce onu paylaşayım.

--- açıklama ---

henüz yazarlığı onaylanmamış çaylakların yazar olması laneti bitenlerin otomatik çaylaklıktan çıkarılmasına dair yapılan bir değişiklikteki hatadan kaynaklanmıştır. her ne kadar ekşi sözlük'te herkesin yıllarca beklemeden, onaylama gibi aşamalardan geçmeden yazmasını istesek de içerik kalitesini belli bir seviye üzerinde koruyacak değişiklikleri yapana kadar onay sistemiyle ilerlememiz gerekecek. anlayışınıza teşekkürler.
    --- açıklama ---

(bkz: #42345484)

olayın bir hatadan ibaret olduğunu öğrenmemizle birlikte sözlükte sular duruldu tekrar. bana kalsa güne aksiyon katan gayet eğlenceli bir olaydı. neyse gençler sağlık olsun bir günlük de olsa iyi eğlendik, onaylanınca görüşürüz artık. alttaki entrym de kalsın orada bi kenarda...
    -----------------------------------------------
    az önce gerçekleşen olay. istatistikler başlığında görüldüğü üzere kayıtlı yazar sayısı: 390.541 olmuş an itibariyle. neredeyse 300.000 kişi sözlüğe dalmış bi anda. bu bir hata değilse ortalık karışacak baya.

edit: hata değilse ilk akla gelen sözlüğün facebook, twitter gibi daha sosyal bir ortama dönüştürülmek istenmesi olabilir. hataysa durum vahim tabi.

edit 2: yukarı taşındı.

edit 3: ben bu olayı şimdilik hoş karşılayanlardanım. güzel oldu lan sanki, biraz hareket geldi sözlüğe:) yeni gelenlere de diyorum ki: hoşgeldiniz gençler, şimdilik alt ranzalarda yatarsınız:) atlet, don falan lazım olursa bana müracaat edin :))
  • mutlaka altından bir kapanoğlu çıkacak olay
  • böyle olaylar yaşanmasına sebep olmuştur; #39369831

caps: http://i.imgur.com/oznxs5y.png
  • olay yeşilini söndürmek için defalarca entry tıklatmak zorunda bırakan hadise.

(bkz: winter is coming)
  • zamanlaması manidar olay. tüm çaylaklar özgürlüğe kavuşmuştur. daha dün khaleesi demişti bunu ;

(bkz: i will answer injustice with justice)

çok ilginç olay.
  • anlaşıldığı üzere sözlükte uzun süre boyunca daha, açılan kötü başlıkların ve yazılan kötü entrylerin, çaylakların üzerine itelenmesine neden olacak olay. bakıyorum her başlığın altında bir tane "unutulmuş çaylak", "es geçilmiş çaylak" vs bakınızı var. sanki biz süper yazıyormuş gibi. hepimizin pulitzer'i var çünkü. yunana itelemenin yeni formu çaylaklara itelemek oldu. zaten adamlar mağdur durumdalar, bir de üstüne yazarlar kendi boklarını adamlara itelemeye çalışıyor, gerçekten çok enteresan.
  • beklemekten sıkılan bir çaylağın siteyi hacklemesi ve ve gaza gelip tüm çaylakların ruhlarını özgür bırakması sonucu olduğunu düşündüğüm olay.
  • 390.000 yazar ne lan! kısaca sözlüğün anuna koyulması da diyebiliriz bu duruma.

bunların %43,7'si ak troll olsa ski tuttu ekşi.
  • herifin biri nick altıma 'wertghb' yazmış ve beni en iyi şekilde tanımlayarak yazar olmuş gerçekten garip kendisini tebrik etmek istiyorum
hesabın var mı? giriş yap