şükela:  tümü | bugün
  • sahne önü için 380tl verip derin ve ruhani yolculuklara çıkılabilir. en ucuzundan derin ve ruhani yolculuklara çıkılabilmek için ise arka sıralar fiyatı 192,50tl.
  • biletleri kol gibi olan new age'in tanrılarından birinin konseri.
    yanniye gidememiş olmanın verdiği üzüntüyle birleşmemesini umut ediyorum.
  • bir kitaro muhipleri cemiyeti üyesi olarak maalesef gidemeyeceğim konserdir.
  • 2 kere ertelenmeden önce ilk duyurulduğunda inanılmaz bir heyecanla bileti kapmıştım. geçen yılın başlarında hevesimizi kursağımızda bıraktılar ama olsun dedik. 2. kez yaptıklarında "kitaro ulan bu! bekleyecez işte!" dedik. şimdi işten midir havadan mıdır boktan mıdır bilmiyorum heyecan sıfır. umarım yarın az çok heyecanlanırım da bir buçuk yıllık bekleyiş tutarlı bir bekleyiş olmuş olur. konser sonrası yeniden yazacağım.

konserden sonra gelen edit:
    bir iki şansızlık yüzünden kabus gibi başlayan konser güzel bitti. hazırladıkları görselle beraber müziğe alışmak hiç sorun yaşatmadı. odaklandığınızda sanki evrenin derinliklerinde kayboluyordunuz.. yine de canlı performansı yeteri kadar tatmin etmedi çünkü şarkıların yarısında playbackle beraber kendisi çaldı. tabi bir de çok istediğim bir çok şarkıyı dinleyemedim. umarım ikimizden biri ölmeden önce bir kez daha dinleyebilirim.
  • kojiki and the universe adıyla seyrettiğimiz müthiş bir müzik ziyafeti ve görsel şölen oldu. evrenimizin oluşumu, güneş ve güneş sistemimiz, galaksiler vs üzerine harika görsel ve videolarla kitaro nun ruhu besleyen müziğinin bir araya gelişi müthişti.

facebooka resimler koyup hava atacağım 5-10 like alacağım diye karanlık salonu telefon ışıklarıyla flaşlarla kirleten andavalları azarlayıp telefonlarını kapattıran abi sana helal olsun. o andavallardan biri olan yanımda oturan yüzsüz kadın sana da yazıklar olsun. senin neyine sanat, senin neyine kitaro. adam kıtalar aşıp müziğinin içinde kaybolalım diye gelmiş, yaptığınız hırboluğa bak . neyse sinirlenmeyeyim. velhasıl çok güzel bir konserdi.
  • bu gece dünya gözüyle izlediğim müzisyenin konseri.
    ipek yolu ile başladı konsere -ki hiç beklemiyordum, hazırlıksız yakalandım.
    kafadan etkileyici başlayıp öyle giden bir performanstı. japon davulları ile olan performanslar da öyle. hele ki uzay, galaksiler, yıldızlar gibi bilumum görseller ve bilgiler eşliğinde geçen bölüm harikaydı. bazen müziğe bazen de görsellere kapıldım gittim.
    iyi ki var böyle yetenekler ve biz onların yaşadığı çağa denk gelebilmişiz.

bu arada karanlık bir ortamda başlayan performansı telefonlarının flaşları ve ışıkları ile mahveden o çok elit kitleye tek bir yürekli abi karşı koydu. sayesinde uzun bir süre kimse telefonu eline almaya cesaret edemedi. zorlu psm çalışanları bir ara gelip her video kaydı yapanı, flaşlı çekeni uyarırdı. o sistem geri dönmeli. ya da böyle bir çoban gerekiyor gütmeye.
  • ıyi ki doğmuşum da şunu yaşayabildim dediğim olaylardan biri. hamd olsun.

konserin başında silk road' un ilk notalarını duyduğum an mutluluktan ağlamaklı oldum.

ıkinci ve üçüncü bölümler discovery channel belgeseli gibiydi. evrenin sonsuz boşluğunda notalardan uzay gemilerine bindik de geziyoruz gibi hissettim.

bi süre gündemi falan takip etmeyip, şu muhteşem konserle gevşeyen kaslarımın ve sinirlerimin tadını çıkarmayı planlıyorum.