şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • ust edit: apple group facetime sunucularini kapatti. bunun sorunu cozmesini bekleniyor ama hala group call yapabildigini belirten hesaplar var. sunuculari kapatmak sorunu cozmeyebilir. facetime'i kapali tutmakta fayda var.

  kucuk yorum: bu durum bize kanitliyor ki telefonlarimizin dinlenmesi ve izlenmesi soylendigi gibi 'imkansiz' degil. herhangi bir izin, giris ve onay olmadan bu yasanabiliyorsa bu dinlemeler icin altyapi aslinda ziyadesiyle hazir demektir.

  an itibariyle herkes, apple facetime destekleyen bir baska cihazi arayip karsi tarafin acmasini beklemeden ses duyabiliyor. goruntu alinmasi konusundan bahseden twitter hesaplari da var.

  apple bu hafta duzeltecegini duyurdu. o zamana kadar telefonlarinizdaki ve ipadlerinizdeki facetime ozelligini tamamen kapatmayi dusunebilirsiniz.

  ornek: https://twitter.com/…tatus/1089967572307640325?s=21
  detaylar: https://9to5mac.com/…01/28/facetime-bug-hear-audio/

  evde denendi, dogrulandi. her apple cihaz eksiksiz bu tehlike altinda suan. kotu bir saka ve istenmeyen durumlar yasanmadan cevrenizdeki herkese durumu iletmenizi oneririm.

  facetime'i devre disi birakmak icin: ayarlar -> facetime -> onayi kaldirin
 • (bkz: apple fanboylarına hapis şoku)

  edit: iphone kullansam ve numarası olsa hemen habire götten zarto'yu arardım.
 • sağlam davalar açılmasına sebep olacak olay.

  not: henüz kimse beni facetime ile aramadı.
 • twitteri çalkalayan olay. bütün abd siteleri son dakika geçiyor şu an.
 • (bkz: skandal) hem de öyle böyle değil yılın skandalı resmen.
 • hemen yerli ve milli facetime yapmamızla , huzur içinde çözülecektir.
 • son derece stabil bir güvenlik açığıdır. daha doğrusu, ortaya çıkmış telefon dinlemedir. ama önemli olan herşeyinizin dinlenmesi değil, bu dinlemenin stabil olmasıdır.
  örneğin birkaç yıl önce milyonlarca ios kullanıcısının icloud'a kaydedilmiş medyaları internete saçıldı, ünlü iphone sahiplerinin özelleri orta malı oldu. ama 'iphone çok güvenli yeaa' goygoyu devam etti, çünkü bütün verinizin korsanların eline geçmesi bile çok stabil bir şekilde olmuştu. yani milyonlarca ios kullanıcısının verisi öyle şak diye, hiç takılmadan, donmadan korsanların eline geçiverdi. mesela bir samsung olsa knox security devreye girer, pixel olsa google güvenlik arada dururdu; verinizin çalınması takılabilir, donabilir hatta hata bile verebilirdi. işte apple'ın yapıp da diğerlerinin yapamadığı şey budur: sesiniz ve görüntünüz kaydedilebilir, tüm fotoğraflarınız çalınabilir ama bu son derece stabil bir şekilde olur.

  stabil.
 • vaziyet alın burası karışacak.
 • sabah sabah bu haberi tuvalette okuyanlardaki panik

hesabın var mı? giriş yap