şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 31 kişilik başvuru listesinde 29. sıradaki rektör oğlunun araştırma görevlisi olması mucizesi.

  kaynak: mynet sözcü

  "kamu denetçisi arif dülger'in skandalla ilgili hazırladığı rapora göre oğul halit ziya pakiş, ales ve yabancı dil sıralamasında 31 kişilik listede 29'uncu sırada yer aldı. rapora göre başvuranlardan 19'u, transkrip belgesinde “mühür üzerinde imza olmaması, kaşenin imzasız olması” gibi gerekçelerle elendi.

  kalan 12 kişiden 8'i sınava girmedi. 4 kişi ise üniversitenin yazılı sınavında 5-15 gibi puanlarla elendi. elenen adayların genel notlarının 84, 79 gibi yüksek puanlar olması da dikkat çekti."
 • (bkz: ağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı olur) atasözüne hak vermek istemiştir.
 • ne yani oğlu olduğu için demek güveniyor ki onu alıyor

  sen olsan başka bir şey mi yaparsın sanki

  ironi. bu sözü akfanboy bir arkadaş söylemişti. kitle bu
 • böyle bir şey var. hani rektör olmuş adamın zeki olmasını da bekliyoruz ya haliyle, işte anne-baba ya da ikisinden biri çok zeki ve iyi yerlerde olan insanlarda bir başarısızlık ki, bunu zekayla mı, çalışmamakla mı açıklarız, tam olarak belli değil. ama çocuk yetiştirmeyi becerememekle de ilgisi var bence. pohpohla, şımart, tepene çıkar ve sonuç ruhsal olarak her açıdan sorunlu bir çocuk. şu sıra lise-üniversite çağında olan neslin geneli böyle yetiştirildi maalesef. "mucize çocuklar" ya da "prens-prensesler" olarak. tamam, her insan bir mucizedir ama, ebeveynler çocuklarına dünyadaki en büyük mucize muamelesi yapıyor. uyarayım, onlardan çok var.
 • bunu yapan adam ramazan'da oruç tutuyor, hacca gidiyor zekat veriyor. teknik olarak sadece bunları yapabildiği için de makam verilmiş, maaş ödüyoruz. * yine yetmemiş yine yetmemiş....

  akp'liler bile utamış adamın dalaverasından. bu işleri yaparken kılıfına sokmayı unutmaması da şeytanın aklına gelmez emenike... ızdırabını sikeyim senin...

  (bkz: ömer pakis)
 • rektör'ü neden araştırma görevlisi yapmışlar.

  --- spoiler ---

  31 kişilik başvuru listesinde 29. sıradaki rektör oğlunun araştırma görevlisi olması mucizesi.
  --- spoiler ---

  31 kişilik başvuru listesinde 29. sırada olan oğlunu araştırma görevlisi olarak atayan rektör.

  ya da 31 kişlik başvuru listesinin 29. sırasında olan rektörün oğlunun araştırma görevlisi olması.
 • baba gibi babadır, sırf oğlu için 28 kişinin hakkına girmiştir.
 • ben artık bunlara şaşırmıyorum zaten ülkenin her yerinden yolsuzluk akıyor. benim şaşırdığım nokta türkiye'de ilk defa ombudsmanlık kurumunun bir icraatini gördüm.
 • akademideki bir rezalet daha. rektöre hiçbirşey olmayacak olması ise can sıkıcı. beşik ulemalığı değil de nedir bu?
 • burası türkiye normal böyle şeyler başarılı olan insanı bi yerlere getirmezler,hep kendi akrabalarını,çocuklarını önemli görevlere getirirler torpilci bir zihniyet var bu ülkede arkan yoksa bir hiçsin arkadaş anlaşılan o.