şükela:  tümü | bugün
 • pazartesi günü saat 20:00'de oynanacak olan süper lig maçı. ligin kaderini çizecek olan maç.
 • tarih atamasının altında büyük orospu çocukluğu vardır..

  geçen sezon beşiktaş'ın aynı derbiyi pazartesi oynama talebine red cevabı veren tff, fenerbahçe'nin önceki haftaiçi avrupa kupası maçı var diye bu karşılaşmayı pazartesi gününe almıştır. geçtiğimiz sezon ise fenerbahçe avrupa'da değilken, beşiktaş maçına tam 8 gün dinlenerek çıkmış, beşiktaş ise derbiyi brugge maçından 2 gün sonra oynamak zorunda bırakılmıştır.

  bu tarih ataması ile tff'nin kimlerin hizmetinde olduğu net bir şekilde bir kez daha gözler önüne serilmiştir..

  edit: 22-19 matematiğini yapan ilkokul 1 terk arkadaşı kutluyorum. kendisi 8 büyük eşittir 3 bulacaktır belki de kendi fenerli denkleminde. maçla ilgili de ezikçe yorum yapanlara gomez'den armağan ediyorum sıradaki şarkıyı, belli ki acıları geçecek gibi değil, kıyamam..

  http://media04.ligtv.com.tr/…/111117492/16613_g.jpg

  edit2: bir beyinsizliği daha giderelim. bu sezonki beşiktaş galatasaray maçının günü ile ilgili beşiktaş'ın federasyona hiçbir talebi olmamıştır. zaten perşembe günü avrupa'da maç yapan bir takımın cumartesi lig maçı oynaması doğru olmaz. sıkıntıyı anlayamamış bazı aklıevveller, beşiktaş geçen sezon pazartesi oynamak için resmi talepte bulundu ve reddedildi. bu sene böyle bir talep dahi olmazken maçlar pazartesiye alındı. geçtiğimiz sezon fenerbahçe avrupa kupaları'nda yokken bu bilgilerin esamesi okunmazdı. bu sene talebe bile gerek kalmadan her 2 derbi de pazartesi oynanıyor.

  şike sebebiyle fenerbahçe'nin avrupa kupaları'ndan men edildiği sezonlar bitmesinin hemen akabinde de yabancı kuralı değiştirilmişti aynı federasyon tarafından.
 • ağlamaların erken başladığı maç.geçen sene bahsedilen club brugge maçını beşiktaş kendi evinde oynamış,fenerbahçe ise bu maçtan önceki lokomotiv moskova maçını rusya'da oynayacak.aynı şekilde bu sezon beşiktaş lizbon deplasmanından sonra galatasaray ile pazartesi oynamıştı.aynı şey sana da olmuş işte bu sezon galatasaray maçında.neyin zırlamasıdır bu yine anlayan beri gelsin.

  edit:uzun uzun cevap yazarak ayar vermeye çalışıp saçmalayan yazarları ortaya çıkarmıştır.yok talepte bulunmuş şimdi bulunmamış bilmem ne.*

  aynı şekilde sen bu sene galatasaray maçını oynamış mısın?evet.

  birisi istanbul'da birisi rusya'da olan maçları aynı kefeye koyup gün ay yıl hesabı yapıyorlar hala neremle güleceğime şaşırdım.keşke cumartesiye alsalardı da bu maçı şunların ağlamalarına katlanmak zorunda kalmasaydık.
 • fenerbahçe'nin çok zorlu ve yorucu fikstürden geçip beşiktaş karşısına çıkacağı maç. sezonu erken açan fenerbahçe için kondisyon planlamasının ne derece doğru olduğunu göreceğiz. zira moskova deplasmanından gelip yüksek tempoda bir beşiktaş maçı fenerbahçe'yi sezonun geride kalanı için de epeyce zorlayacaktır.

  not: bjk
 • ligin seyrini doğrudan etkileyebilecek ve şimdiden centilmence ve bol gollü geçmesini dilediğimiz maçtır.

  son yıllardaki sportif seyir keyfinin devamı da temennimizdir.

  adettendir: yağmurlu bir günde görmüştüm seni!
 • lan o değil de, bence bu maçı fenerbahçe avrupa kupası maçının olduğu gün oynasın.
  aynı gün olsun lan. hatta fener önce avrupa kupası maçına çıksın, sonra bir su içip gelsin beşiktaşla oynasın.

  ne var yani olamaz mı olm. bi keresinde biz böyle mahalle maçı yapmıştık mesela.
  önce aşağı mahalle ile mahalle maçı yapıp sonra bakkal mahmut abiden su içip, hemen sonra yukarı mahalle ile maç yapmıştık.
  yani biz yaptıysak fener'de yapabilir.
  öyle düşünüyorum yağğni. (bkz: beyin bedava)

  edit: 8 gün geyiği geçen seneymiş lan yukarıda bir yerlerde cavlamıştım bende :).
  tinerin kokusu beni de çarptı amnk.
  amma velakin gel gelelim: beşiktaş'da bu maça çıkmadan önce 7 gün dinlenecek lan.
  üstelik fenerbahçe 25.02.2016'da lokomotiv ile oynayacak 3-4 gün sonra da beşiktaşla oynayacak...
  ne fark var amnk...
  geçen sene 2 gün sonra çıkmışınız maça da bu sene fener 3 gün sonra çıkıyo, geçen sene fener 8 gün dinlenmiş de siz 7 gün dinleniyonuz diye nedir bu kadar ağlaklık amnk...

  ayrıca kendi evimde pazartesi oynamaktansa, pazar full tribüne oynamayı tercih ederim. böyle bakarsan da benim hakkım yeniyo amnk.

  ama yoook işsiz güçsüz bir takım ergen* ottan boktan mağduriyet çıkarmaktan, her fırsatta bu takıma çatmaktan bıkmadı amnk.
  yok federasyon. yok hakkımız yenüürr
  yemin ederim otu boku israil'e bağlayan çomarlardan farkı yok bazılarınızın...
 • tff ve tetikçi hakemleri birine hizmet ettiyse bu ilk yarıda lider olup hala ağlayan takımdır.
 • tarihle ilgili bir sorunu olmayan maç . geçmişi boşverin . sonuçta avrupa'da olmayan beşiktaş maça fener'den daha çok dinlemiş bir şekilde çıkacak.

  not : bjk
 • ilk maçın skorunu hakem belirlemiş, kaybetmeyi hakeden taraf kazanmıştı. bu sefer hakemin etki etmediği, hakedenin kazanacağı bir maç olması ümit edilmektedir.
 • ulan fenerbahçe'nin kendi sahasında oynayacağı derbinin hafta içine alınmasının fenerbahçe için yapıldığı konusunda ağlayanları da gördük.

  ben fenerbahçeli olarak "amına koyiim hafta içi derbi mi olur" diyorum, siz üste çıkmaya çalışıyosunuz.

  federasyonun bütün engellemelerine ve oyunlarına rağmen biz o stadı hafta içi de doldururuz da, herşeye de ağlamayın amk yeter artık! cuma oynayalım maçı kodumun yerinde!

  lafa gelince asalet, duruş! peh!