28 entry daha
  • birazdan gerçekleşeceği duyurulan açıklama
  • hiçbir şey söylenmeyen açıklamalardır.
  • merakla beklenen.

sadece ötv’ye yaptığı zamlar hakkında konuşmaz umarım.

15 temmuza da bağlamış, şaşırdık mı?

espriler komiklikler şakalar yapıp gülmüştür. ironik.
    link: https://twitter.com/…tatus/1233691740273545216?s=20

36 şehit vermiş ülkenin başkomutanının konuşmasının özeti;
    para
    avro
    sayın putin
    kılıçdaroğlu sen kimsin?
    camide içki içtiler
    petrol
    espiri
    kahkaha
    gülücük
    alkış
    kapanış
  • artık yapılması gereken açıklamalardır. geç bile kalındı.

edit: artık yapılmış olan açıklamalardır. yapmasa daha mı iyiydi? (bkz: 29 şubat 2020 recep tayyip erdoğan'ın gülmesi)
  • bizlere kızmasa bari

edit: kızdı
  • merakla bekliyoruz
  • gerçekten çok merak ediyorum ironi falan değil.

not: bizzat şehitin cenzaesinin kaldırılması için toplandığımız caddede izledim. hayal kırıklığının ötesinde bişeydi. söylenilen herşeyi doğru kabul ettiğimiz taktirde dahi beklenilen konuşmanın km'lerce uzağında ve anlamı olmayan bi konuşmaydı. tamda şehitlerimizin cenazesini kaldırıyorken. sirenler başladı bizim burda, cadde komple kapandı şu anda. ve kimse dinlemedi bile burda konuşmayı. kuvvetle muhtemel bilerek seçildi zaman.
  • 2019 yılında %1 büyüyerek türkiye'nin batmasını bekleyen şom ağızlılara gereken cevabı verdik dediği açıklamadır. sonra bir şey daha dedi ona çok güldüm: "çok açık söylüyorum bizi izlemeyeeee * devam etsinler *"

(bkz: titanic batarken çalmaya devam eden müzisyenler)

gezi olayları, allahın yardımı, her türlü engellemeler, dış mihrak, fetö, 15 temmuz, içerden ve dışardan çökertme, terör, bay kemal ve onun aydınlanmış gençler diye tabir ettiği kesim falan dedi. aydınlanmış gençler değil, kandırılmış gençler bunlar! (bu da en hafif tabiriyleymiş, daha ağırmış işin aslı)

vay anam vaaay. allah bizim belamızı versin, suçlu biz çıktık.

diğer söyledikleri konu başlıkları:
    • rejime verilen süre bu gece doluyormuş.
    • 3,7 milyon suriyeliyi ülkemizde barındırıyormuşuz. bunlara bakmamak ne insanlığımıza, ne kültürümüze ne de tarihimize sığarmış.
    • "sizin orda nerde ne işiniz var diyolar; biz oraya esed'in davetlisi olarak değil, suriye halkının davetlisi olarak gittik. suriye halkı bitti demeden de bitmeyecek" diyor. suriyeli kardeş çıkar ağzındaki nargileyi, ne dediğin anlaşılmıyor.
    • idlib'i verirsek yarın hatay'ı, osmaniye'yi vermek zorunda kalırmışız.
    • "vatan elden giderse nereye gideceğiz? bazılarının amerika'ya, avrupa'ya, başka yerlere gideceğini biliyorum; ama benim halkım vatanını terketmez. şahsen ben de terketmeyeceğim." (yani biz halkı değiliz reisimizin, amerika'da yaşama hayaliniz varsa halk değilsiniz. yayalım)
    • "içinde 94 tank, 28 çok namlulu roketatar, 300'e yakın araç gereç, 2500 rejim unsuru imha edilmiştir."
    • "beyler biraz empati yapalım, orda ne işimiz var diyenlerin yerine kendimizi koyalım, hemen suriyeden çekilelim. böyle bir şey olsa yarına daha mutlu mu uyanacağız? herkes bütün projelerinden vazgeçip bizi mi alkışlayacak? suriyeliler evlerine dönüp mutlu mesut mu yaşayacaklar? herkes seferber olup bize yardım mı edecek? cesaretlenen terör örgütü ve rejim yeniden ülkemizi bombalamaya mı devam etsinler?"
    • mehmet akif'in çanakkale şehitleri şiirinden bir bölüm okudu. salon gaza geldi tabi.
    • kararlılıkla yolumuza devam edicez, istiklal marşı ve kapanış.

bir ara espri yapıp güldü, tüm dinleyenler de şakşakladı. tam bir akıl tutulması. bu arada şehit olanları 1 kez bile anmadı, ailelerine baş sağlığı dilemedi.

bu arada sizi şu başlığa destek vermeye davet ediyorum; ki şehitlerimiz unutulmasın hemen;
    (bkz: 33 şehidin saldırıya uğradığı yerin videosu)
  • bazen diyorum; ne olacak söyle gitsin, sonra diyorum; söylersen ne olacak, sus bitsin.

şu şekil açıklama bekliyorum.
  • spoiler veriyorum. daha önce izlememiş olanlar bakmasın.
    eğer bunlardan en az 5'ini söylemezse üyeliğimi siliyorum. rezerve alın.

--- spoiler ---

bıçak kemiğe dayandı
    zalim esed
    sabrımız taştı
    bir gece ansızın gelebiliriz
    artık türkiyenin sabrı kalmamıştır
    bunlar eski türkiyeyle karıştırıyor bizi
    şehitler tepesi boş kalmamıştır
    alçaklara misliyle karşılık verilmiş, hedefler yerle yeksan edilmiş
    artık mülteci sorununu avrupa düşünsün

--- spoiler ---
961 entry daha