şükela:  tümü | bugün
 • ensar vakfı ile milli eğitim bakanlığının ortak protokol imzalamasıdır.
  protokolde ensar vakfı sanatsal, sportif, sosyal, kültürel, bilimsel ve teknolojik gelişimi desteklemeye yönelik eğitim, seminer, proje, gezi, kitap okuma, yarışma, kamp, yaz okulu gibi etkinlikler düzenleyebilecek.
  yani meb izniyle yaz okulları, seminerler ve kamplar düzenleyebilecekler.

  protokolde meb yükümlükleri arasında “protokol kapsamında yapılacak faaliyetlerle ilgili vakıfla ortaklaşa belirlenen kulüplerin ortaöğretim kurumlarında kurulmasına imkân tanır” maddesi yer aldı. bakanlık ayrıca düzenlenecek etkinlikler konusunda vakıfla koordineli çalışacak.
  yani meb izniyle meb okullarında kulüpler kurulacak, dönem içerisinde ya da yazın kamplara öğrenciler götürülecek ve seminerler meb okullarında verilebilecek.

  işin daha can alıcı kısmı ise şimdi;

  "meb hayat boyu öğrenme genel müdürlüğü’nün birlik vakfı ile imzaladığı 3 yıllık protokole göre ise bu kapsamda açılacak kurslarda vakıf personeli olan eğiticilere, ihtiyaç duyulduğunda kendi bünyesinde bulunan öğretmenlere, uzmanlara veya usta öğreticilere görev verilmesini sağlayacak ve ücretlerini ödeyecek. il/ilçe milli eğitim müdürlükleri de yapılan işlemlerin mevzuatlara göre yürütülmesini, denetlenmesini sağlayacak."
  meb tarafından izin verilen ensar vakfının kurduğu kulüplerin tüm kamp, seminer ve personel masrafları yine meb tarafından ödenecek. meb çalışanlarının verdiği seminer ve kamplar değil, ensar vakfının bünyesinde çalışanların da paraları vergilerimiz ile ödenecek. yani hacı, hoca ya da feyzli abilerin vereceği konuşmalar, beyin yıkamalar ve dini eğitimlerin parası bizlerin cebinden çıkacak.

  edit : meb denetimli olacağı söylenen bu aktiviteler de meb çalışanları çağrılacağı ve ücretlerin ne olduğu belli değilken denetleneceği söylenmekte. il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin kendilerini denetlemesi gibi bir durum demektir bu.
 • meb'i in ismini "mebofili" olarak değiştirmesi gereken protokol.
 • vakıfa bağlı evlerdeki çocuklar yetmedi, daha fazla çocuk bademlemek için mi bu sızma, ibnenin evlatları??? artık etkinliklerde öğrencilere mezun olmadan karşı cinsle ve hemcinsleriyle nasıl helal seks yapılır öğretirler...
 • hem çocuklara tecavüz ettirecekler hem de para verecekler. bu "muhafazkarları" anlayabilmek mümkün değil.
 • 3 gün önce yürürlüğe giren kurslara bedelsiz hazine arazisi tahsis edilmesi durumu ile birleştirince daha da fantastik hale gelen protokol.

  edit: üstteki bkz'a tıklamayacaklar için minik hatırlatma.

  --- spoiler ---
  kamuya ait arsa ve araziler; kuran kurslarına, dini amaçla açılan yurt ve pansiyonlara 49 yıllığına bedelsiz verilebiliyor.

  yönetmeliğe göre, hazine arsa ve arazilerinin bedelsiz olarak 49 yıllığına hangi vakıf, kurum ve kurslara tahsis edildiğini ise kamuoyu öğrenemeyor. hazine arazisi üzerine yurt, okul ya da dini kurs yeri açanlar arazinin yüzde 20'sini ticari amaçlı tesise dönüştürüp para kazanabiliyor. üstelik üçüncü kişilere işletmesini verip kira ve benzeri gelirler elde edebiliyor. geçmişteki uygulamaların aksine buradan elde edilecek gelirlerden hazine hiçbir hasılat payı alamıyor.
  --- spoiler ---
 • ooo pedofili için erkek çocuklara fiili livata için daha da fazla imkan yaratmak adına bakanlıkla imzalanan protokol.

  artık gezmelerde, yaz okulunda, kamplarda neler döner sen tahmin et diego?
 • ensar'ın çocuk tacizi konusunda "bir kereden bişey olmaz" demişti dönemin yetkilisi...

  meb çatısı altındaki çocuk sayısını düşününce daha epey "bişey olmayacağa" benziyor...
 • bu vakfa para yatıran çocuğunu gönderen bu protokolü tanıyan ebeveyn hala varsa bu ülkeyi kapatıp gitmek gerekir.

  içi boşaltılmış kurumdan yandaş vakfa vatandaşın parasını peşkeş çekme protokolü.
 • hedefimiz yeni nesillerle daha cok taciz ve tecavüz. isin özü bu sanirsam.