şükela:  tümü | bugün
  • https://twitter.com/…elik/status/891387372734119936

maçka parkı'nda bir güvenlik görevlisi "parkta bu kıyafetle dolaşmana izin vermiyorum,memelerini açamazsın" diyerek polis çağırmış.

bu ruh hastalarının işleyen bir adaletle yüzleşmesi umuduyla. sokaklarda bile rahat yaşayamıyoruz amk. mahalle baskısı dedikleri şey şehrin ortasına kadar geldi. çomar bir güvenlik görevlisi bile umarsızca boyle şeyler yapabiliyor.

https://twitter.com/…elik/status/891391823062736896

burada da polislerin geldiği anın ve taciz edilen hanımefendinin isyanını görüyoruz.

ne biçim insanlarsınız ya! allah belanızı versin.

edit: twitter'daki arkadaşın floodu linklerden gorulebilir.
  • 1 ay önce evime hırsız girdi 40.000 tl'lik param, pulım çalındı polisi aradım gelmedi, karakola gidin dedi. bu çağrıya karşılık verip, suç olarak görüp, oraya giden polis var. sonra turkey is not banana republic. hassiktir oradan.
  • o güvenlik gorevlisinin ustu kim? hangi güvenlik şirketi? açıklanmasını beklediğim konular...
  • polisle güvenlik görevlisi arasında geçen konuşmayı merak ettiğim olay.

-polis bey burada memeleri olan bir kadın var. destek istiyoruz.
    +gerekli birimlere haber verildi. yoldalar, dayanın.

şaka maka rezil bir rezalet. yallah bağcılara.
  • kadın isyanında haklı;

--- spoiler ---
    hani lan chp gelince memelerimizi açabilecektik?
    --- spoiler ---
  • çomarlara böyle yetkiler verilirse olacağı bu. istersem bikiniyle gezerim lan size ne?
  • maçka parkı güvenliğinin ilk vukuatı değildir.

(bkz: maçka parkı'nda escinsel çiftin dayak yemesi)

tabii siz o gün olaya tepki göstermek yerine "burası müslüman ülke", "ramazan ayındayız", "onlar da ulu orta yapmasaymış" diyerek mağdur çiftle değil güvenlik ile empati kurduğunuz için bugün bunu yapmaktan çekinmediler. buna sessiz kalırsanız da yarın siz içki içerken yanınıza gelecekler.

"onlar bundan anlıyor" diyerek güvenliğe ağzının payını veren kadına ancak hayran olmak düşer bize.

edit: "hukuken böyle olması gerekirdi ama böyle böyle" yazanlar görüyorum. yıl 2010 değil arkadaşlar. hukukta "henüz" giyim kuşam öpüşme vs suç kapsamına girmeyebilir ama bu tiplerin kendilerinde bu cesareti nereden buldukları belli, toplumsal destekleri belli, onları kollayan hukuk sistemi belli. bunlar münferit olaylar değil. üzgünüm ama naif kalıyorsunuz böyle.
  • mesleğine muhtemelen devam edecek olan güvenlik görevlisinin tacizidir, rezaletin hasıdır. diyorum ki adamın yeri belli. alo.
  • gündem olması gereken başlık. bu çomar işsiz kalıp bir damla suya muhtaç olur umarım.

(bkz: su veren itfaiyenin hortumu)