şükela:  tümü | bugün
  • yirmiler basamağının son adımındasınız demektir.
    bir adım sonrası bariz ızdırap.
    - yaş kaç?
    - otuz.
    söylenişinde bile meymenet yok.
    (bkz: otuz yaş bunalımı)

geçen 29 yılda hayatınızı düzene sokmayı başardıysanız pek koymaz belki 30'lara yaklaşmış olmak. ama aksi çok feci.

yaşıtlarınızın bir kısmı ikinci çocuğa hamile, bir kısmı bilmemnerde kariyerinin zirvesine doğru tırmanmaktadır.
    bu ikisini birden yapanlar da var tabi.
    "ben niye hala 5 sene önce durduğum aynı noktadayım?" diye sorduğunuzda mantıklı bir cevap da veremiyorsanız kendinize, yani bu durumunuzun bir sebebi de yoksa... sadece böyle geliştiyse olaylar...
    işte o zaman bir derttir "29 yaşında olmak"

ayrıca, sözlükte pek de sık rastlanmayan bir yaş olmalı.
    (ara: yaşında olmak)
  • hakkında konuşmaktan çekinilen durum. bir de içinde bulunmak vardır ki içi seni dışı beni yakar.
  • yaşınız sorulduğunu 30 demeyi tercih etmektir. sanki 29 yaşında olduğunuzu söyleyince aslında otuzundasınız da kıvırılıyormuşsunuz gibi oluyor. ama sonraki yıl hesap etmeyince oluyor olan.

yahu sen geçen sene de otuz yaşında değil miydin?
  • 365 veya 366 gün sürer.
    yani umut veren genç x'ten epic faile ulaşmanıza en fazla bu kadar kalmıştır.
  • -kaç yaşındasın..
    -29..
    -kaç doğumluydun sen?
    -ya 79 doğumluyum da. fakat son ayı ya..
    -hımm..
    -hem hesaplamıyorum..(domuz gibi hesaplıyor halbuse)
    -hımm..

...gibi eğile büküle muhabbetlerin döndüğü yaşlarda olmaktır.
  • en az benim kadar şanslı olup hayatta kalabilen herkesin bir gün mutlaka içine gireceği yaştır. ben şimdiden muhabbetlerde eh artık otuz yaşındayım tavrını takındım ki seneye dert olmasın.
  • yaş muhabbetinde 28 den bir sonra 30 dan bir önceki yaş. ortam ve şartlar düşünüldüğünde 29 yaşında olmanın pek bir anlam ve önemi yok. yani mevzu bahsi edilmesi gereksiz halet-i ruhiye.

(bkz: anne karnında 7. gününde olmak)
    (bkz: 4 aylık olmak)
    (bkz: şubat arada sırada 29 çeker)
  • bunun doğumgününü kutlamanın hiç bir manası yoktur. hayatta kalmak filan güzel şeyler tabi ama insanoğlu hep daha fazlasını ister.
  • bir şeyleri değiştirebilmek için "son" şanslarını yaşadığın sanrısıyla geçen zaman dilimi..
    araftasın..